Tundmatu lendav objekt – kas USA uus salaprojekt?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. aprill 2014 kell 19:30UFO-picTänavu veebruaris püüdis amatöörfotograaf Jeff Templin elusloodust pildistades kaadrisse tundmatu kolmnnurkse lendava objekti. Pildil on näha ka masina kahest väljalasketorust väljuvat lennujälge. Templin usub, et tegu on inimeste loodud lennumasinaga, kuid lennunduseksperdid ei osanud tuvastada, mis masin täpselt pildile püüti.

 

Templini sõnul oli lennumasinat näha linna kohal ning seda võisid näha kõik, kes tol hetkel sattusid taevasse vaatama, kuid tavaliselt ei satu selliseid lennujälgi jätvad militaar- või tsiviillennumasinad oma teelt nii kaugele kõrvale. Tema kirjelduste kohaselt lendas lennumasin täiesti hääletult ning tegi S-tähe kujulisi 180-kraadiseid pöördeid.

Templin on enda sõnul suur lennukite fänn ning ta on veendunud, et tegu ei ole maavälise nähtusega. Ta arvab, et lennumasin on inimeste tehtud, kuid ta ei oska öelda, kas tegu võib olla USA lennukiga. Kui Templin pöördus KNS uudiste poole, uuris kanal mitmelt lennunduseksperdilt, millega tegu võiks olla. Päringutele vastati, et nad ei suuda masinat tuvastada ning et tegu võib olla B-2 pommitajaga, kuigi keegi ei saa seda kinnitada. Kui ka tegu oli selle pommitajaga, ei olnud see ükski nende omadest.

UFO-pic

 Templini foto

 

Templini fotod ringlevad internetis, andes mõtteainet paljudele inimestele. Ühe teooriana pakutakse välja, et tegu võis olla USA uue salajase luurelennukiga, mis püüti pildile ka Texases.

qgfb81sxu5rxkiniqzto

 

Veel pakutakse välja, et fotol võib olla salajane luuredroon RQ-180 või uue generatsiooni pikamaa pommitaja (LRSB – Long Range Strike Bomber) prototüüp. Natsi-Saksamaa teadlased alustasid tööd sarnase (tuumapomme kanda suutva) LRSB kallal juba 1945. aasta märtsis. Arvestades seda, et projektiga Kirjaklamber värvati natsi-teadlasi USA jaoks töötama, ei oleks kuigi üllatav kui tegu ongi vana projektiga, mis on tänapäevaseks kohandatud.

RQ-180-in-flight

RQ-180

LRS

LRSB

 

Mis ka fotol poleks, on kindel see, et USA “musta eelarvega” rahastatakse paljusid salajasi projekte, mille olemasolust tavainimestel aimugi pole. Seda, milliste tehnoloogiasaavutusteni on suletud uste taga jõutud, ei pruugi me aga kunagi teada saada.

 

Allikad: KSN TV, Gizmodo, The Aviationist

Fotod: ksn.com, sploid.gizmodo.com, theaviationist.com, theaviationist.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt