60% venemaalastest peab kommunismi “heaks süsteemiks”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. oktoober 2013 kell 9:26Umbes 60 protsenti venemaalastest leiab, et elul endises Nõukogude Liidus oli rohkem häid kui halbu külgi, näitas laupäeval avaldatud arvamusuuring, vahendab BNS.

 

Venemaa Avaliku Arvamuse Sihtasutuse küsitluses leidis 14 protsenti vastanuist, et sõna “kommunism” seostub nende jaoks “väga hea ja meeldivaga”, 12 protsenti tunnistas, et suhtub nõukogude aega nostalgiaga. 11 protsendi jaoks on kommunism minevikku jäänud nähtus, sama paljude jaoks tähendab aga head ja stabiilset elu. Viis protsenti vastanuist ütles, et nende jaoks tähendab kommunism “täitumata unistust imelisest tulevikust”.

Küsimusele, millised on nende jaoks nõukogude elu negatiivsed ja positiivsed küljed, tõi 33 protsenti välja sotsiaalseid garantiisid, 14 protsenti pidas süsteemi õiglaseks ja võrdseks, 9 protsenti rõhutas seaduslikkust ja distsipliini, seitse protsenti tagatud töökohti ning veel seitse protsenti inimeste praegusest suuremat abivalmidust.

Negatiivsena toodi välja õiguste ja vabaduste piiramine, inimese individuaalsuse maha surumine, kaubanappus, autoritaarsus ja repressioonid.

59 protsenti vastanuist leidis, et kommunismis oli positiivset rohkem kui negatiivset. Telefoniküsitluses osales kuu aja jooksul 1000 inimest.

 

 

Allikad: BNS, Russia Beyond the Headlines

Pilt: EugeneZelenko / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt