Amatöörastronoom on maavälise elu olemasolus veendunud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. september 2013 kell 10:02Tartu tähetorni amatöörastronoom Kadri Tinn leiab, et elu mõnel teisel Maaga sarnasel planeedil on kindlasti olemas, iseküsimus on, millal see leitakse, vahendab ERR-i uudisteportaal “Aktuaalset kaamerat“.

 

Selleks, et planeedil saaks olla elu, peab see asuma galaktikas õiges kohas õiget tüüpi tähest sobival kaugusel kuid siiani ei ole elu väljaspool Maad leitud.

“Kindlasti üks põhjus on see, et inimkond ei ole veel piisavalt kaua otsinud. Ehk teine ka see, et maaväline elu võib meist olla üpris kaugel,“ rääkis Tinn.

Üks levinumaid viise maavälise elu otsinguteks on raadioastronoomia ehk taevakehadelt ja universumist tulevate raadiosignaalide uurimine, kuid seni ei ole väidetavalt ükski maaväline signaal meieni jõudnud.

Paljud teadlased julgevad väita, et kohtumist tulnukatega kindlasti kunagi ei juhtu. Elusorganismid, mis teistelt planeetidelt leitakse, on amatöörastronoomi Kadri Tinni sõnul tõenäoliselt sarnased meile juba planeedilt Maa tuttavate organismidega.

 

 

Allikas: ERR Teadus

Foto: videojug.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt