Hiina kuukulgur saatis esimesed fotod Kuult

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2013 kell 10:06Hiina Kuu-missioon saatis pühapäeval esimesed fotod Kuult, kus kosmosekapsel Chang’e-3 14. detsembril maandus, tähistades tähtsat sammu riigi ambitsioonikas kosmoseprogrammis. Seadmed on disainitud Kuul töötama aasta aega, kuid missioon kestab vaid kolm kuud.

 

Uudisteagentuur Xinhua ütles, et Yutu alustas fotode saatmist pärast seda, kui oli liikunud mõne meetri kaugusele moodulist. Fotod saadeti Pekingi lennujuhtimiskeskusesse, kus ülekannet jälgisid president Xi Jinping ja peaminister Li Keqiang.

Yutu kogub suure osa oma energiast päikesepatareide abil, missiooni eesmärgiks on Kuu pinna uurimine ja maavarade otsimine, kirjutab Space.com.

Hiina on USA ja endise Nõukogude Liidu järel kolmas riik maailmas, mis on saatnud kuukulguri Kuule.

Hiina kosmosevõimekus jääb USA-st ja Venemaast maha, kuid Pekingil on ambitsioonikas kosmoseprogramm, sealhulgas plaan saata inimene Kuule ning ehitada 2020. aastaks Maa orbiidile uurimisjaam. Esmakordselt saatis Hiina inimese kosmosesse 2003. aastal.

 

Vaata ka põhjalikku uudislugu kanderaketi maandumisest ja kulguri esimesest sõidust Kuu pinnal:

 

Allikad: BNS, Space.com

Foto: CNTV

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt