Leedus algatati uurimine seoses telekanali PBK provokatiivse saatega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. oktoober 2013 kell 11:15



Leedu raadio- ja telekomisjon algatas uurimise seoses Pervõi Baltiiski kanali (PBK) saatega, milles eitati nõukogude võimude kuritegusid 1991. aasta jaanuarisündmuste ajal Vilniuses. Komisjoni esimees Edmundas Vaitekunas ütles esmaspäeval BNS-ile, et komisjon alustas uurimist enda algatusel.

 

“Me jälgime meie ümber toimuvat nii nagu peab, meil on osakonnad. Me märkasime, tegime kindlaks ja alustasime juurdlust, anname õige hinnangu. Samaaegselt koostame järelepärimise analoogsele organisatsioonile Lätis,” ütles Vaitekunas.

Ta rõhutas, et komisjon võib rakendada sanktsioone kaabeltelevisioonifirma vastu, mis edastab Pervõi Baltiiski kanali saateid. Lätilt oodatakse aga selle telekanali trahvimist, kuna see on registreeritud selles riigis. Leedu suuruselt teine kaabeltelevisioonifirma Cgates peatas eile õhtul PBK saadete edastamise.

Cgatesi peadirektor rääkis portaalile Delfi.lt, et ettevõte sai oma klientidelt 4. oktoobril näidatud saate “Inimene ja seadus” sisu kohta kaebusi ning et on võimalik, et see saade rikkus Leedu seadusi. Tema sõnul ootab ta Leedu raadio- ja telekomitee komisjoni arvamust selle kohta.

Eile tegi Leedu seimi konservatiivist liige Rasa Juknevičienė ettepaneku võtta PBK-lt litsents ära.

“Leedu üldsus ja analüütikud ning poliitikud kõigis Balti riikides räägivad viimasel ajal Vene Föderatsiooni informatsioonisõdadest meie vastu. Arvan, et see viimane sündmus solvab kogu Leedu rahvast ning väärib seetõttu tõsist hinnangut,” ütles Juknevičienė.

Uudisteportaal 15min.lt teatas, et saates “Inimene ja seadus” oli intervjuu Vilniuse teletorni rünnanud üksuse Alfa komandöri Mihhail Golovatovi ja teiste saatekülalistega, kes eitasid, et sõjaline rünnak aset leidis.

1991. aasta 13. jaanuaril sai nõukogude armee ja eriüksuste katses vallutada Vilniuse teletorni ning Leedu raadio- ja telemaja surma 14 inimest, üle 1000 relvitu inimese sai kannatada. Nõukogude sõjavägi ei julgenud rünnata Leedu parlamendihoonet, mille kaitsele olid asunud tuhanded inimesed.

 

 

Allikad: BNS, ERR

Foto: toptravellists.net

 

 

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt