Sel nädalavahetusel on oodata tähesadu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2013 kell 22:35 

Perseiidid on tähesadu, mis tipneb igal aastal 12. augustil. Perseiide põhjustab Perseiidide pilv, mis paikneb piki Swifti-Tuttle’i komeedi orbiiti ja koosneb osakestest, mis on sellest komeedist eraldunud ajal, mil komeet möödus lähedalt Päikesest. Kui pilved nädalavahetuseks puhkuse võtavad, näeme langevaid tähti Eestiski.

 

Parim aeg vaatluseks on 11. ja 14. augusti vahel ning tähesadu on paremini jälgitav suurtest linnadest eemal, kus puudub linna valguskuma.

Astronoomia.ee kirjutab, et perseiidide radiant asub, nagu nimigi viitab, Perseuse tähtkujus. Tõsi, perseiide võib näha üle taevalaotuse, nende suund on radiandist eemale. Mida kõrgemal on radiant, seda rohkem meteoore võib näha. Pärast Päikese loojumist on kõne all olev tähtkuju umbes 20 kraadi kõrgusel horisondist. Öö jooksul pürgib Perseus kõrgustesse, seega parim vaatlusaeg on hommikupoole ööd.

 

Vaata ka videot:

 

 

 

Allikad: Alkeemia, Space.com

Loe lisaks: Vaba Meedia, Astronoomia.ee

Foto: science.nasa.gov

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt