Soome kuumad uudised 22. juuli – 4. august

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2013 kell 13:45Soomes komistas tasuta leht antisemitismile

Magneettimedia on Soomes umbes 370 000 tiraažiga tasuta reklaamitabloid, mille peamine äri seisneb kaubamajade pakkumiste reklaamides, mille vahele põimitakse ka kaleidoskoobilist sisu, mida läbib salaliitude paljastamise joon.

Äsja komistati aga sedavõrd rängalt antisemitismi rehale, et Soome juudikogukond tegi avalduse politseile ja Simon Wiesenthali keskus saatis kaebekirja lausa presidendile, kes on lubanud nende pöördumisele vastata.

Nimelt väideti artiklis “Vägistavate rabide suur salatsemine“ ka seda, et Talmud kutsuvat üles pedofiiliale. Artikkel on tegelikult tõlge muu hulgas holokausti toimumist eitavalt Rebel.org saidilt. Link.

 

Marimekkot kahtlustatakse taas mustrivarguses

Ei ole jõudnud eriti palju aega kuluda eelmisest, Marimekko kasutatud mustri puhul tõestust leidnud “laenamisest“ ilma tegeliku autori teadmata, kui maikuus selgus, et on “laenatud“ ukrainlannast kunstniku loomingut, kui juba ollakse uue kahtluse all.

Sedapuhku kahtlustab USA kirjastus Random House, et Marimekko on kasutanud Teresa Moorhouse’i mustreid, mis on tegelikult maha kopeeritud nende poolt 1968. aastal välja antud Pat Hutchinsi lasteraamatust “Rosie jalutuskäik“. Link 1, link 2.

 

Julia Tukiaineni viinapäevik

Eksootilisest tantsijannast Soome “meediakangelanna“ (temale saatis endine välisminister Kanerva 2008. aasta kevadel portsu intiimse alltekstiga sõnumeid, mis maksid avalikuks tulles tollele lõpuks ministriportfelli) Johanna Tukiaineni õde Julia jagas oma alkoholisõltuvuse kontrolli alt väljumise järel kainestudes probleemi meedias kogu rahvaga.

Teema aktuaalsus aga pole mitte niivõrd Julias isiklikult, vaid selles, et Soomes on äraarvamata palju juliatukiaineneid ehk alkoholisõltuvuses noori naisi, kes mõistagi oma promillivägitegudega meediasse ei jõua. Link.

 

Kindralid ja admiralid soovitavad Soomele NATO-t

Soome endised kaitsevägede ülemjuhatajad – üks kindral ja kaks admirali – soovitavad Soomele NATO-ga liitumist. Samas, üks neist kindralitest ei näe NATO-liikmelisuses erilist mõtet.

Kõik neli peavad aga üksmeelselt oluliseks Põhjamaade koostööd, kuigi tunnistavad selle piiratud võimalusi. Link.

 

Soome õpetajate ettepanek: sotsiaalne turvatus olgu seotud hariduse ja koolitusega

Soome haridustöötajate ametiühing tegi ettepaneku, et riigi ja ühiskonna poolt tagatud sotsiaalne turvatus olgu seotud vastava isiku hariduse ja koolitusega – ehk see, kes on käinud rohkem koolis, peaks saama paremat sotsiaalset tuge kui tema vähemharitud või lausa harimatud eakaaslased. Link.

 

Foto: Wikipedia Commons / Matthew Ross

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt