Uudiseid Lätist: riiklik keeleametkond keelas venekeelse euroinfotrükise

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2013 kell 11:07Riiklik keeleametkond keelas Lätis venekeelse euroinfotrükise

Lätis keelas riiklik keeleametkond venekeelse euroinfotrükise levitamise. Peagi leiavad lätlased ja Läti-maalased oma postkastidest euroks üleminekut tutvustava infotrükise, kuid ainult lätikeelsena, sest juba valminud venekeelse tiraaži levitamisele pani vastav ametkond veto. Kuuldavasti ei ole see esimene üleriigiline ametlik kampaania, kus venekeelse info levitamine keelu alla pandud on.

Allikas: Apollo

 

Lätis olevat võimalik ära elada 255 euroga kuus

Lätis on ametlik elatusmiinimum kuus 179 latti ehk 255 eurot ja aastaga on see tõusnud 1,5%. Elatusmiinimum on aga üsna täpselt keskmise pensioni piiril – viimane on nimelt 181 latti ehk 258 eurot.

Allikas: Delfi.lv

 

Lätis soovitakse Läti Vabariigile armastust ja austust

Lätis soovib rahvas Iseseisvuspäeva eelõhtul oma riigile eelkõige, et lõpuks saabuks vastastikune armastus ja austus (70%). Ülejäänud pühadesoovideks olid edu majandusarengus (14%), tugevam iseseisvus (9%), rahvusprobleemide äralahendamine (4%) ja riigi intellektuaalse potentsiaali ärakasutamine (3%).

Allikas: TV Net

 

Foto: ec.europa.eu

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt