Uudiseid Rootsist: keegi ei tea, kuidas sattus Rootsi tehnika Põhja-Koreasse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2014 kell 15:12Rootsi lumekahurid Põhja-Koreas

Eirates ÜRO sanktsioone, mille alusel ei tohi Põhja-Koreasse luksuskaupu müüa, on sealsele Masiki suusakuurortile hangitud Rootsi lumekahurid. Nimelt tänu Kim Jong-uni viibimisele kuurordi avamisel ja avaldatud fotodele avastati, et seal on kasutusel Rootsi lumekahuritootja Areco tehnika. Firma juhtkond väidab, et nemad ei ole Põhja-Koreasse midagi otse müünud. Veel avastati avamise fotodelt Kanada päritolu lumesaanid ning Saksamaal ja Itaalias toodetavad lumesahad, kusjuures keegi ei oska öelda, kuidas kõik see tehnika on Põhja-Koreasse sattunud.

Küll aga blokeeriti oma riigi poolt Šveitsi firma katse müüa sinna suusalifte, millele Põhja-Koreas reageeriti raevukalt, nimetades seda inimõiguste rikkumiseks.

Allikas: The Local

 

Kriminoloogiaprofessor: neonatsid on segaduses poisikesed, kes mängivad kõvasid kutte

Seoses viimaste aegade rassismi- ja natsismijuhtumitega võttis sõna Stockholmi ülikooli kriminoloogiaprofessor Jerzy Sarnecki, kes selgitas, miks sellised ilmingud sagenenud on ning kes on nende taga.

Tema hinnangul on peamine mass Rootsi neonatse segaduses ja kriminaalsete kalduvustega poisikesed, kes mängivad kõvasid kutte. Nende elu pole lihtne ja nii punti lüües ja “vägitegusid“ sooritades saavad nad enda jaoks mingigi identiteedi.

Üldiselt on aga ekstremistide vaadetes Rootsis toimunud viimaste kümnenditega selge nihe vasakult paremale.

Allikas: The Local

 

Rootsis kavatseb valitsus keelata alkoholi e-müügi

Rootsis kavatseb valitsus keelata alkoholi e-müügi, kuna riiklikule Systembolaget-süsteemile on tekkinud ootamatu konkurent.

Nimelt supermarketikett City Gross pakub oma klientidele võimalust osta virtuaalselt alkoholi Taani firma kaudu, misjärel kaup viiakse kliendile Rootsis koju kätte. Systembolaget on nimetanud sellist uudset lähenemist ebaseaduslikuks ja viis asja politseisse, kuid prokuratuuris selgus, et seadus on selliste kaasuste osas ebaselge.

Seejärel on riigi esindajad öelnud välja seisukohti, et riigi monopoli alkoholi jaeturul tuleb kaitsta ehk tõenäoliselt hakatakse seadust vastavalt muutma, et keelata Rootsis alkoholi müük internetis sarnaselt Soomele ja Norrale.

Riigi poolt ahistatav eraettevõtja on omakorda lubanud Rootsi riigi viia eurokohtute ette riigi enda seaduste vastu eksimise tõttu, kuna väidetavalt nad ei müü Rootsis poes alkoholi, sest müük toimub Taani firma kodulehe kaudu ja Rootsis kasutatakse ainult transporditeenust kauba kliendile kojuviimiseks.

Allikas: The Local

 

 

Foto: arecousa.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt