Uudiseid Soomest: lasteta naisi ahistatakse?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2014 kell 12:09Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Lätit, Leedut, Soomet, Venemaad, Rootsit) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Soomes ahistatakse lasteta naisi?

Mira Tiirikainen, kes jubib omal soovil lastetuks jäänud inimesi ühendavat organisatsiooni Vapaaehtoisesti lapsettomat RY, väidab, et Soomes ahistatakse nii teda isiklikult kui ka tema organisatsiooni liikmeid. Organisatsioon sai loodud paar aastat tagasi, kui lastetegemisele hakkasid üles kutsuma nii peaminister kui president. Ühiskond võimaldab tegelikult ka naistele alternatiivi omal soovil lastetuks jääda, millele ühiskond viltu ei peaks vaatama.

Hinnanguliselt ei soovi 3–5% soomlastest lapsi saada. Organisatsiooni Vapaaehtoisesti lapsettomat liikmed on peamiselt 28–32 aasta vanused haritud linnas elavad naised.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Majandusliidrid puistasid südant

Majandusleht palus Helsingi börsil olevate juhtivate Soome firmade tegevjuhtidel jagada seda, mis neil kõige rohkem meelel mõlgub. Korduma hakkasid rahast ja majanduskasvust rääkimine ja peamisteks märksõnadeks olid protsendid, euro ja majanduskasv.
Samas jäeti pea täiesti mainimata investeeringud.

Allikas: Taloussanomat

 

Politsei uurib Wikipedia annetuskampaaniat

Soomes on politsei asunud uurima soomekeelse Wikipedia annetuskampaaniat, kus leht palub oma kasutajatelt toetust. Nimelt saab Soomes annetusi ametlikult ja seaduslikult küsida ainult midagi saadud raha eest ka vastu andes ning annetuste kogumisega tohivad Soomes tegeleda ainult vastava loa saanud ühiskondlikud organisatsioonid.

Allikas: City

 

Soomlased kurdavad igapäevaste virtuaalteenuste üle

Soomlased kurdavad klientidena kõige rohkem internetiühenduse, maksulise TV ja mobiiliteenuste üle. Kõige vähem aga kaevatakse elektrifirmade ja kindlustusettevõtete peale. Küsimus on eelkõige selles, et kõige kriitilisemad ollakse igapäevaselt kasutatavate teenuste suhtes.
Üldine trend tarbijakaebustes on tõusujoonel ehk kui 2012. aastal esitas kaebuseid 11,5% tarbijatest, siis eelmine aasta oli näitaja 13%.

Allikas: MTV

 

Töökohtade sööklad majandusbaromeetrina

Soomes on täheldatud, et majanduse languse või kasvamise trendi saab tuletada ka sellest, kuivõrd soositud on lõunad töökohtade sööklates ehk majanduslanguse aegu väheneb selgelt oma raha eest eraldi lõunal käimine ja piirdutakse kaasavõetud toiduga.
Kui varem on kiirtoitlustus majanduslanguse tingimustes reeglina hästi toime tulnud, siis nüüd kurdavad Soome kiirtoitlustajad, et praegune surutis hakkab juba ka nende kukru peale.

Allikad: Helsingin Sanomat, HS 2

 

Foto: Scanpix

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt