Uudiseid Venemaalt: Hodorkovski ei pruugigi vabaneda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2013 kell 17:12Hodorkovski ei pruugigi vabaneda

Kuigi miljonärist ärimees Mihhail Hodorkovski peaks järgmisel aastal vabanema, ei pruugi see nii minna, kuna tema vastu võidakse esitada uusi süüdistusi. Sellise vihjega, mis kinnitab meedias juba paar aastat tiirelnud kõlakat, tuli eelmisel nädalal välja prokuratuuri esindaja. Hodorkovski advokaat on kommenteerinud ka prokuratuuri esindaja ülesastumise järel oma kliendi võimalikku kolmandat kohtukaasust kõlakana, millel puudub alus, kuna temal ei ole mingit asjakohast informatsiooni.

Allikas: St. Petersburg Times

 

Venemaal otsiti moraalset autoriteeti

Kommersant.ru otsis Venemaal moraalset autoriteeti ehk arvamusliidrit, lähtudes sellest, et juba viis aastat surnud olnud Solženitsõnit nimetatakse ikka veel rahvuse südametunnistuseks. Sedapuhku piirduti tosina avaliku elu tegelase poole pöördumisega ja vastustes domineeris endiselt Solženitsõn, kellele lisaks mainiti sagedamini Sahharovi ja Lihhatšovi, aga ka Jeltsinit ning lausa … Leninit-Stalinit.

Allikas: Kommersant

 

Olivier’ salat kui idanaabri hinnainflatsiooni mõõdik

Komsomolskaja Pravda võttis toiduainete hinna inflatsiooni mõõtmiseks ja võrdlemiseks üle kogu Venemaa ette sealmail kuulsa Olivier’ pidupäevasalati komponendid. Näiteks kartuli hind on tänavu tõusnud koguni kolmandiku võrra, aga munade hind tõusis tänavu ainuüksi oktoobris 18%. Kõike kokku lüües maksis eelmisel aastal 2,5 kg salatit 348 (eurodes 7,70), tänavu aga 386 rubla (8,60 eurot) ehk 11% rohkem. Regionaalses võrdluses tuleks salat kõige odavam Samaras (183 rubla ehk 4 eurot) ja kallim Habarovskis (388 rubla ehk eurodes 8,60).

Allikas:  Komsomolskaja Pravda

 

 

Foto: Mikhail Khodorkovsky ja Platon Lebedev / Wikimedia Commons

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt