Venemaalastel on vähe usku oma õigussüsteemi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. august 2013 kell 15:32Московский городской судLigi pooled venemaalased ehk 47 protsenti küsitletuist on arvamusel, et elanikel pole võimalik oma õiguste eest seista. Vastupidisel arvamusel on 38 protsenti küsitletutest, teatas juuli lõpus 43 föderatsioonisubjektis küsitlust läbi viinud Avaliku Arvamuse fond. Küsitluses osales 1500 vastajat, kirjutab BNS.

 

Viimase kahe aasta jooksul on oma õiguste rikkumisega kokku puutunud 24 protsenti venemaalastest, kuid suutnud oma õiguste eest seista vaid 7%. Enamus venemaalasi vastas, et nad pöörduksid kohtusüsteemi poole vaid viimases hädas, sest inimeste usk kohtusüsteemi on olnud pidevas languses.

38 protsenti respondentidest ei osanud Venemaa kohtute tegevusele mingit hinnangut anda. 35 protsenti andis kohtute tegevusele negatiivse ning 27 protsenti positiivse hinnangu. Pealinnas Moskvas andis negatiivse hinnangu koguni 42 protsenti küsitletuist, positiivse vaid 17 protsenti.

Ühtlasi selgus küsitlusest, et kõige väärtuslikumad õigused on venemaalaste jaoks õigus tasuta arstiabile ja õigus tööle – neid nimetas vastavalt 74 protsenti ja 58 protsenti respondentidest.

Õigust õiglasele kohtupidamisele pidas oluliseks 55 protsenti küsitletuist, õigust tasuta haridusele 54 protsenti, õigust isikuvabadusele ja -puutumatusele 46 protsenti, õigust sõnavabadusele 18 protsenti, õigust mis tahes veendumustele 11 protsenti.

Vahel end demokraatlikuks riigiks nimetava Venemaa enanikest väärtustab vaid 5% õigust valida ja olla valitud, sama protsent peab oluliseks õigust avaldada meelt.

 

Allikad: BNS, The Moscow Times

Foto: voiceofrussia.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt