Vene kaitsetööstus on loomas supertanki

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. juuni 2013 kell 15:58



Kui Venemaa asepeaminister Dmitri Rogozin ütles täna, et Venemaa on mõnede tehnoloogiate poolest lääneriikidest mitu aastakümmet maha jäänud, siis asekaitseminister Juri Borissov teatas eile, et Venemaa kaitsetööstus on välja töötamas tanki, mis ületab lahinguliste võimaluste poolest mitte ainult olemasolevaid, vaid ka perspektiivseid lääne analooge, vahendas BNS.

 

“Uus loodav tank ületab oma lahinguliste omaduste ja võimaluste poolest kõiki olemasolevaid mudeleid, aga ka meile teada olevaid väljatöötamisjärgus mudeleid,” ütles Borissov Moskvas ajakirjanikele. Sama võib tema sõnul öelda ka perspektiivsete lennunduskomplekside ja teiste relvastusliikide kohta, mida luuakse Venemaa relvajõududele.

“Tööd, mis me plaanime lõpule viia, on seotud selliste näidiste loomisega, mis oma omaduste poolest ei jää alla nõuetele, mida esitatakse analoogsetele Lääne mudelitele, ja mõnikord ka ületavad neid, muidu poleks mõtet neid välja töötada,” toonitas Borissov.

Samas tõdes Rogozin Moskvas rakendusteaduskonverentsil, et mahajäämus juhtivatest lääneriikidest moodustab mõnede kriitiliste baastehnoloogiate osas kohati mitukümmend aastat. Rogozini hinnangul ei suuda Venemaa lähemal ajal kõrgtehnoloogiate vallas lääneriikidele järele jõuda. “Meie riigi teaduspotentsiaal poliitiliste katsumuste aastatel sisuliselt hävitati,” nentis asepeaminister.

Ehkki Venemaa on sõjalise doktriini järgi valmis agressiooni tõrjumiseks tuumarelva kasutama, on see Rogozini hinnangul tänapäeva tegelikkuse juures ebapiisav. “USA-s on juba üle kümne aasta töötatud ülemaailmse välkrünnaku kontseptsiooni kallal, just sellele antakse Ühendriikide sõjalise strateegia tähtsaima komponendi roll. Kontseptsioon näeb ette mittetuumarelvastusega löögi andmist planeedi mis tahes punktidesse ühe tunni jooksul,” selgitas Rogozin.

Tema sõnul on ilmne, et kui rünnatakse Venemaad, siis raketid sihitakse peamiselt tuumaheidutusjõududele. “USA ekspertide hinnangul võidakse sellise rünnaku tulemusel hävitada 80-90 protsenti meie tuumaarsenalist,” lisas asepeaminister.

 

Allikad: BNS, Ria Novosti

 

Toimetas Ksenia Kask

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt