Ajaloo pettus: Aleksandria raamatukogu pole kunagi eksisteerinud? II osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. detsember 2019 kell 17:52



Thomas Cole’i maal “Impeeriumi kulg: Häving“ (1836) / Explore Thomas Cole /  United States public domain / Wikimedia Commons

Aleksandria raamatukogu kohta on räägitud ja üle korratud igasuguseid lugusid ning seda tehakse siiani. Analüütilistel eesmärkidel saab neid lugusid jagada kahte kategooriasse: põhilood ja fantastilised lood. Üheskoos moodustavad nad üldise narratiivi, mis on masside seas populaarsed – eriti nende hulgas, keda huvitab “ajalugu“… Kui sa ei ole seda veel teinud, siis vaata üle kõigepealt selle artikli esimene osa.

 

II osa – tavaline “ajalugu“

Esimeses osas oli juttu sellest, et tänapäeva ajaloolased ei tunnista “Aleksandria raamatukogu“ loo fantastiliste elementide üldlevinud narratiivi.

Küsimus on, kui palju sellest, mida eksperdid usuvad, saab üle kontrollida esmaste allikate abiga?

II osas uurimegi “Aleksandria raamatukogu“ põhilugude esmaste allikate eksistentsi ja legitiimsust.

G) Mida usuvad eksperdid?

“Ajalugu“ ei ole tingimata monoliitne ega tsentraliseeritud ettevõtlus. Paljud “ajaloolased“ üle maailma on ilmselgelt eriarvamusel konkreetsetel teemadel ja seda aktsepteeritakse nende teadusalas või uurimisvaldkonnas.

Sellegipoolest, üldjuhul on “eksperdid“ oma teemadel laias laastus konsensusel. Nii paistab olevat ka “Aleksandria raamatukogu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt