Arhitektid ja insenerid: Meil on tõendeid, et WTC hooned kukutati lõhkelaengutega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. september 2014 kell 12:17richard cageRichard Cage on organisatsiooni Architects And Engineers For 9/11 Truth (Arhitektid ja Insenerid 9/11 Tõe Nimel) rajaja ning Ameerika arhitektide instituudi liige. Cage hakkas huvituma 9/11 sündmuste uurimisest 2008. aastal, kui ta juhtus kuulama David Ray Griffini samateemalist loengut. Pärast seda otsustas Cage isiklikult 9/11 tagamaid uurima hakata ning tänaseks on organisatsiooniga Arhitektid ja Insenerid 9/11 Tõe Nimel liitunud üle 2200 professionaalse arhitekti ja inseneri üle maailma. Organisatsiooniga liitunud oma ala eksperdid on veendunud, et WTC kaksiktornid ja WTC hoone 7 ei saanud mitte kuidagi kokku kukkuda tulekahjude tõttu, sest esiteks on see vastuolus kõige elementaarsemate füüsikaseadustega – lennukikütus ei põle nii kõrge temperatuuriga, mis suudaks hoonete teraskonstruktsiooni nõrgestada – ja teiseks on WTC rusude tolmust avastatud nanotermiiti, militaartegevuses kasutatavat ainet, mis põleb 2500 °C juures. Alljärgnev on kokkuvõte Richard Cage’i intervjuust USA raadiosaatele Coast To Coast AM, mis oli eetris 4. septembril 2014.      

 

Mis pani sind põhjalikult 9/11 sündmusi uurima?

Pean tunnistama, et kui 13 aastat tagasi nägin teleri otsepildist, kuidas lennukid sõitsid WTC kaksiktornidesse, siis olin täielikus šokis nagu ilmselt enamik inimesi. Ma ei teadnud, mida arvata. Seal ma olin, professionaalne arhitekt, ja võinuks arvata, et minusugune inimene, kes teab, kuidas kõrghooneid ehitatakse, peaks olema võimeline eristama, kas tegu on hoone varingu või millegi muuga. Alles 2008. aastal hakkas minuni jõudma lisainformatsioon 9/11 tõestusmaterjalidest, mida enamik inimesi siiani ei tea. Näiteks ei tea enamus isegi seda, et 11. septembril varises kokku ka kolmas pilvelõhkuja – WTC 7.

wtc7a

b7_mont

 

Kus suitsu, seal tuld. Ka minu jaoks oli kogu 9/11 sündmusteahel väga kummaline. Ühe väidetava terroristi pass leiti WTC kaksiktornide rusust üles, kõik muu aga hävis täielikult ning kummalisi seiku on veel ja veel. Kuidas suhtud aga sina nendesse teooriatesse, et ükski lennuk tegelikult hoonetesse sisse ei sõitnudki? (Mitmed uurijad on arvamusel, et videokaadrid lennukitest, mis WTC kaksiktornidesse sisse sõidavad, on võltsitud ning et hoonetesse tulistati hoopis tiibrakett vms – toim.)

9/11 tõeliikumises on tõepoolest inimesi, kes arvavad, et lennukeid ei olnudki mängus, sest mõned videod tunduvad olevat võltsitud. Ma olen aga isiklikult rääkinud kaheksa inimesega, kes väidavad, et nemad nägid lennukeid hoonesse lendamas. Olen viimastel aastatel andnud üle 350 loengu enam kui 30 riigis üle kogu maailma ja seetõttu kohtunud väga paljude huvitavate inimestega. Mina olen veendunud, et lennukid tõepoolest tornidesse lennutati.

 

Mina arvan, et lennuki, mis väidetavalt kukkus alla Pennsylvanias Shanksville’is, tulistas tegelikult alla sõjavägi. Nad kindlasti teadsid, et kaks lennukit on juba New Yorgis tornidesse sõitnud ning tulistasid selle alla, et vältida kolmandat. Kuid miks valitsus lihtsalt ei tunnista seda? Ma arvan, et rahvas mõistaks, et see allatulistamine oli vajalik.

Ka mina arvan, et just nõnda juhtuski. Kogu selles nelja lennuki operatsioonis on kindlasti palju, mida me ei tea ja siin pole kahtlustki, et üksikasju varjatakse. Näiteks New Yorgis juhtunu kohta on meil tõendeid, et kõik kolm WTC hoonet purustati, kasutades lõhkelaenguid. Isegi 9/11 uurimiskomisjon on tunnistanud, et Bushi administratsioon valetas neile ja nende uuring määrati algusest peale ebaõnnestuma. 9/11 uurimiskomisjoni volinik John Farmer on kirjutanud oma raamatus, et ühel hetkel tehti otsus rahvale mitte rääkida tõtt 9/11 kohta. Ainuüksi see tõik kinnitab, et tegemist on rahvusvahelise skandaaliga. Me vajame uut iseseisvat uuringut 9/11 sündmustele.

 

Räägitakse, et valitsuse taga on veel üks salavalitsus, kes 9/11 korraldas. Kellega sinu arvates on tegu?

Et mõista, kes selle korraldas, peame vaatama asitõendeid. Vaatame kõigepealt kolmandat torni, mis 11. septembril hävis. On täiesti uskumatu, et enamik inimesi ei tea, et ka kolmas pilvelõhkuja tol saatuslikul päeval kokku varises. Meile öeldi, et WTC 7 kukkus kokku tulekahjude tõttu. Terve ehitusajaloo jooksul pole mitte ükski pilvelõhkuja kokku varisenud tulekahju tagajärjel. Kuid WTC 7 kukkus kokku 11. septembri pärastlõunal kell 17.20, see oli kaheksa tundi pärast rünnakuid. Meil on mitmeid tunnistajaid, kes väidavad, et enne WTC 7 varisemist oli kuulda plahvatusi. WTC 7 kukkus kokku vähem kui 7 sekundiga. See toimus vabalangemise kiirusel sümmeetriliselt täpselt samamoodi, nagu hävitatakse lõhkelaengutega kõrghooneid. Me oleme teinud dokfilmi “9/11: Explosive Evidence  Experts Speak Out” (“9/11: plahvatuslikud tõestusmaterjalid”).

 

Järgmises videos näitame kõrvuti, kuidas kukutatakse sihilikult kokku hooneid ja kuidas varises kokku WTC 7 – täpselt ühtemoodi. Kui NIST (Rahvusvaheline Standardite ja Tehnoloogia Instituut) viis läbi omapoolse uurimuse WTC 7 hävingu kohta, siis lõhkelaengute kasutamist ei võetud üldse üheks võimalikuks hüpoteesiks. Hoonete hävitamisel kasutatakse lõhkelaenguteks C-4 või RDX-i. Kuid asitõendid viitavad sellele, et näiteks WTC kaksiktornide puhul kasutati midagi muud, sest WTC rusudest leiti sulametalli. Terase ja raua sulamiseks on vaja umbes 1500-kraadist kuumust, kust tuli selline temperatuur? Ja WTC 7 puhul pidagem meeles, et sinna ei lennanud sisse lennuk, seega lennukikütus ei olnud siin mängus. Ja isegi kui lennukikütus olnuks siin komponendiks, siis me teame, et lennukikütus ei põle oluliselt kõrgemal temperatuuril kui tavalise kontoritulekahju korral.

Võrdlus: WTC 7 varing ja sihilik hoone kokkukukutamine lõhkelaengutega

 

Updated World Trade Center Tower Designs RevealedLarry Silverstein, kes 1980-ndate lõpus ehitas WTC hoone 7, sõlmis vaid kuus nädalat enne 11. septembrit rendilepingu kogu WTC hoonetekompleksile, tasudes selle eest vaid 125 miljonit dollarit. Pärast rünnakuid sai ta kindlustuselt kokku 3,55 miljardit dollarit. Telekanalile PBS antud intervjuus ütles Silverstein avalikult, et kuna tuletõrjujad polnud kindlad, kas nad suudavad tulekahjud WTC hoones 7 kontrolli alla saada, siis tehti otsus hoone kokku kukutada.

“Ehk on mõistlik hoone maha tõmmata (inglise keeles pull). Nad tegid sellise otsuse. Ja me vaatasime pealt, kuidas hoone kokku kukkus.”

Termin pull tähendab lammutusekspertide slängis hoone kokku kukutamist lõhkelaengute abil.

 

Kuidas oli võimalik, et lõhkelaengud pandi hoonesse nii, et keegi seda ei märganud?

Sellise hoone puhul olnuks vaja suurt brigaadi ja mitut nädalat, et kõik lõhkelaengud sättida nii nagu vaja. WTC kaksiktornide puhul on teada, et üheksa kuud enne 9/11 viidi seal läbi kogu liftisüsteemi vahetus ja on võimalik, et sel ajal viidi sisse ka vajalikud lõhkelaengud. See kõik tehti teoks turvafirma Stratesec järelevalve all, kes pakkus turvateenistust WTC kompleksile kuni vahetult enne rünnakuid. Seega, kindlasti tuleks uurida ka selle ettevõtte seost ja ka ACE Elevatori seost, kes selle liftisüsteemi paigaldas.

 

Seega, sina arvad, et WTC kaksiktornid ja WTC 7 hävitati lõhkelaengute abil, mis paigaldati sinna juba mitu kuud varem?

Jah, kahtlemata tehti seda juba kuid varem, sest see on aeganõudev ja põhjalik töö, mida ei olnud võimalik teha sel samal päeval. Meil on tunnistajaid, kes ütlevad, et WTC rusudes olnud terastalade otsad olid osaliselt justkui ära aurustunud. Seda suudab teha termiit, mis on põlevsegu. Termiiti kasutatakse sõjaväes pidevalt, et lõigata läbi terase, nagu kuum nuga lõikab läbi või. Kõigist WTC rusude tolmust tehtud proovidest on leitud pisikesi sulanud raua osakesi, mille diameeter on väiksem kui inimese juuksekarva oma. Keegi ei oska seletada, kust see pärineb. Aga on teada, et termiiti kasutades tekib aerosoolipiiskade moodi sulanud raua kõrvalprodukt. Need proove, millest ma räägin, ei ole teinud vandenõuteoreetikud, vaid selle asjaolu avastas ka Ameerika Ühendriikide Geoloogiateenistus.

 

Lennukite hoonetesse lennutamine olnuks juba piisavalt dramaatiline. See, et nad otsustasid ka hooned ära hävitada, jätab mulje, et seal võis olla midagi, mida oli vaja varjata. Mis sina arvad?

Mitmed uurijad on jõudnud järeldusele, et WTC hoonetes tegutsesid mitmed firmad, kes osalesid suurtes maksupettustes. Lisaks on ka teooriaid, et WTC all oli peidus kulda, mis just rünnakute ajal ära varastati. Mina kui arhitekt pole neid teooriaid uurinud, sest keskendun hoonetele. Hoonete hävinguga hukkus 3000 inimest ja see oli piisav põhjus, et õigustada valitsuse järgmist sammu, milleks oli terrorismivastane sõda.

Me peame vaatama, kes lõikas kasu 9/11 terrorirünnakutest ja millised suurkorporatsioonid teenisid peale seda hiigelsummasid, sealhulgas ka rahvusvaheline meedia, mis tsenseerib tänaseni tegelikku infot 9/11 sündmustest. Kuuele suurkorporatsioonile kuulub 90% kogu USA meediast ja nende omanikele kuulub ka relvatööstus, pangandus, kindlustus korporatsioonid, naftatööstus jne. Ehk teisisõnu, need korporatsioonid kontrollivad meediast tulevat informatsiooni ja seega on väga raske ametliku infoga mittesobivat infot massideni tuua. Kuid nagu me teame, siis tänu internetile ja julgetele alternatiivmeedia kanalitele on info siiski lekkimas.

Peame mõistma, et 9/11 vallandas ulatusliku sündmusteahela, sealhulgas tohutu inimõiguste piiramise. NDAA seadus lubab presidendil vahistada iga ameeriklast ilma kohtuotsuseta ja teda eluaeg kinni hoida, kui keegi on kahtlustatav terrorismis. Sõdades Afganistanis ja Iraagis on hukkunud üle 2 miljoni inimese, rahvusvahelisele terrorismivastasele sõjale on kulutatud triljoneid dollareid.

Me peame alustama uut sõltumatut uuringut, et teada saada tõde. Selle kõigega on seotud ülikõrgetel positsioonidel olevad inimesed, kes on oma inimesed paigutanud erinevatesse ametitesse valitsuses ja kes teevad omalt poolt kõik, et tõde ei tuleks päevavalgele. Näiteks kõik WTC rusud likvideeriti kohe ja viidi Hiinasse ümbertöötlusele. Tegemist on kuriteo tõestusmaterjalide hävitamisega, nemad aga liigitasid selle sõjategevuseks ja nõnda said nad teoreetilise õiguse likvideerida asitõendid. Kujutage ette, esimest korda ajaloos kukkus kokku kolm pilvelõhkujat ja selle asemel, et uurida, kuidas see võimalik oli, hävitati kõik asitõendid.

pp190104wtc

 

Kas on võimalik, et selle kõige korraldas mingi salajane organisatsioon ning valitsuses on ainult mõni üksik inimene, kes sellega seotud oli?

Sellega on seotud inimesed kõige kõrgematel positsioonidel. Tuleb mõelda, kellel on võimu, peatamaks NORADi (Põhja-Ameerika Õhuruumide Kaitseüksus) tegevust, mille tõttu kaaperdatud lennukid said takistamatult jõuda oma sihtmärkideni? Samal päeval viidi läbi ka sõjaväeõppus samasuguse stsenaariumiga, kus väidetavad terroristid on kaaperdanud reisilennukid, mis ajas sõjaväe segadusse. Kes suudaks seda teha?

 

Sama juhtus ka Londonis 7/7 pommirünnakute ajal, kus täpselt samal ajal reaalse terrorirünnakuga viis politsei läbi õppuse, kus terroristid on pannud pommid rongidesse.

Just, samades rongides toimusid pommiplahvatused, kus politsei viis läbi õppusi identse stsenaariumiga. Täiesti uskumatu!

 

Mehaanikateadlane Judy Wood usub, et WTC kompleks hävitati mingisuguse suunatud energia relvaga, mida sa arvad sellest teooriast?

WTC rusude tolmu analüüsinud iseseisev teadlaste grupp, mida juhtis Niels Harrit Kopenhaagenist, avastas kõikides proovides pisikesi puna-halle kilde, mille osakesed on kuni 1000 korda väiksemad kui inimese juuksekarva läbimõõt. See on segu nanoraudoksiidi osakestest ja alumiiniumipulbrist ehk nanotermiidi jäänused. Need on süüteained, mis on äärmiselt plahvatusohtlikud. Need paigutavad hapniku, räni ja süsiniku kihtidena, mis põhjustab gaaside paisumise sarnaselt dünamiidile. Sellist materjali ei tohiks mingil juhul leiduda WTC rusude tolmust. Nende proovide tulemused on dokumenteeritud ja avaldatud ajakirjas “The Open Chemical Physics Journal”. Tegemist on teadaolevalt kõige kaugemale arendatud termiidivalemi olemasolu tõendiga. Seda saab toota ainult tipptasemel militaarlaborites, mitte kusagil Afganistani koobastes.

Judy Wood eirab seda tõestusmaterjali nanotermiidi kohta. Teine asi, mida Judy Wood eirab, on tõendid sulametallist, ta ütleb, et kõik, mis hõõgub, ei ole kuum. Kuid infrapuna-satelliitfotod dokumenteerivad väga hästi temperatuure, mis ületavad 1500 kraadi Celsiust, mis on piisav, et sulatada metalli. See ühtib ka tuletõrjujate tunnistustega, kes nägid sulametalli lompe WTC rusudes, nad kasutasid selle kirjeldamiseks sõna “laava”. Kui me vaatame videoid WTC kaksiktornide hävingust, siis näeme selgelt, kuidas hoone “purskub” ülalt alla rusudeks, lennutades torni osakesi suure kaarega õhku kuni 200 meetri kaugusele. Seda ei saa mitte kuidagi juhtuda lennukikütusest tingitud tulekahju korral.

 

Kas on olemas arhitekte ja insenere, kes usuvad ametlikku teooriat 9/11-st?

Jah, mõned tõesti on, aga nemad pole vaadanud tõestusmaterjale ja tunnistusi erinevatelt ekspertidelt nagu kõrghoonete arhitektid, insenerid, keemikud, füüsikud, metallieksperdid, lõhkeainete eksperdid jt, kes kõik võtavad sõna meie toodetud DVD-l “9/11: plahvatuslikud tõestusmaterjalid”. Kuid selliseid arhitekte ja teadlasi, kes ametliku teooria tõde raiuvad, on väga vähe. Tegemist on kognitiivse dissonantsiga, mis takistab inimestel taas läbielamast seda õudust ja valu, mida me kõik 11. septembril kogesime. Ma loodan, et 13 aastat on piisavalt pikk aeg, et meie ühiskonnana suudaksime selge pilgu ja kaine mõistusega hakata analüüsima, mis tegelikult 11. septembril juhtus.

Inimestel on raske mõista, et meie hulgas võib olla nii kurje inimesi, kes oleksid võimelised plaanima midagi nii julma, nagu oli 9/11. Aastatel 1997–2006 tegutses mõttekoda Project For The New American Century (Ameerika Uue Sajandi Projekt), mida juhtisid neokonservatiivid, kellest enamik tuli võimule Bushi valitsusajal. Oma dokumentides kirjutasid nad selgelt välja, et me peame saama oma kontrolli alla Lähis-Ida ning tuleb oluliselt suurendada kulutusi kosmose- ja sõjaväeprogrammidele, toonitades, et me vajame sama võimsat kaost, kui oli Pearl Harbour.

 

rethink_911_did_u_know_wtc7_fell

rethink911-times-square-billboard-400x424

ReThink911 Digital Billboard NYC

Arhitektid ja Insenerid 9/11 Tõe Nimel on korduvalt teinud avalikke kampaaniaid suurlinnades, kus annetuste toel on ostetud suuri reklaampindu näiteks Londonis, Kanada linnades ja New Yorgis. Alates 8. septembrist kuni 5. oktoobrini jookseb New Yorgi südames, Manhattanil Times Square’il suurtel ekraanidel iga kahe minuti tagant 15-sekundiline klipp, mis näitab, kuidas WTC hoone 7 kokku kukutati.

 

 

Küsitles George Noory

Kuula kogu intervjuud siit (1. ja 2. tund).

Vaata lisaks: Coast to Coast AM, Architects And Engineers For 9/11 Truth, Rethink 911, Censorship by the BBC, Ulmefilm

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt