Dr Mercola: kas järgmisena lekivad mõnest biolaborist rõuged?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. detsember 2021 kell 15:37Foto: Senior Airman Walker, Kadena Air Force Base / Wikimedia Commons

“Me teame väga vähe sellest, millist riski kannavad surmavate patogeenide uuringud. Me ei tea, kui tihti juhtuvad laborites õnnetused ja kui sagedasti need võivad põhjustada kokkupuudet haigustekitajatega või varjatud faktoreid, mis võivad põhjustada näiteks mõne viiruse plehkupanekut. Inimlik eksitus võib põhjustada sada korda tõenäolisemalt ohtliku patogeeni levimist kui mistahes mehaaniline rike. Viimastel nädalatel on uudistes vihjatud rõugetega seotud bioterrorismi võimalusele. 4. novembril hoiatas Bill Gates rõugete terrorirünnaku võimaluse eest tulevaste pandeemiate koosolekul Policy Exchange. 3. novembril vaatas CDC Immuniseerimispraktika Nõuandev Komitee (ACIP) läbi kaks ettekannet, mis keskendusid uusimale nõrgestatud elusale rõugevaktsiinile JYNNEOS. Rõuged on olnud fookuses ka pandeemiaõppustel, nagu näiteks operatsioon Dark Winter 2001. aastal,” kirjutab dr Mercola. Avaldame artikli tõlke.

PS. Telegrami kommentaar: juhime siinkohal tähelepanu ka sellele, et kui viirused üldse inimeste vahel ei levi, nagu leiab näiteks dr Stefan Lanka, on ka võimalik uus “labori leke” lihtsalt järjekordne pettus.

 

“Te peaksite kartma järgmist “labori leket”.” Nii kirjutati 23. novembril 2021 New York Timesi artiklis. [1] Ja see võib olla tõsi. Viimastel nädalatel on uudistes ringelnud vihjed potentsiaalsele rõugetepuhangule, samas on ilmnenud täiendavaid tõendeid selle kohta, et COVID-19 on labori lekke tagajärg.

Nagu teatas The New York Times: [3]

2015. aastal tellis NIH (National Institutes of Health) konsultatsioonifirmalt Gryphon Scientific riskianalüüsi USA laborite teatud tüüpi uuringute kohta [4]. Tulemuseks oli 2016. aasta aprillis avaldatud tuhandeleheküljeline aruanne, milles muu hulgas jõuti järeldusele, et laboris koroonaviiruste edasikandumist hõlbustavad katsed võivad “oluliselt” suurendada “laboriõnnetuse tõttu” pandeemia tõenäosust.

 

Rohkelt lahendamata turvaküsimusi

Kuigi Gryphoni raportis [5] jõuti järeldusele, et pandeemilise potentsiaaliga patogeenide oht ülemaailmset pandeemiat põhjustada on väike, ütles aruande juhtiv autor ja endine ÜRO bioloogiliste relvade inspektor

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt