Endine CIA palgaline salamissioonidest 1960-ndatest tänaseni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. jaanuar 2014 kell 19:30Plumlee2. novembril andis USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” intervjuu lennukimehaanik ja lendur Robert Plumlee, kes on osalenud USA keskluureagentuuri CIA salamissioonidel, transportides muu hulgas enne Fidel Castro võimuletulekut Kuubale relvi ja agenti, kes püüdis nurjata Kennedy atentaati.

 

Alpha 66 ja Sigade lahe dessant

Transportisin kaitseväest varastatud relvi Floridasse ja sealt edasi Kuuba mässulistele. Fidel Castro sai meie käest relvi, laskemoona ja varustust. Samal ajal aga varustasime Kuuba diktaatorit Fulgencio Batistat.  Riikidevaheline leping nägi ette ainult Batista relvadega varustamist, kes pidi Castro vastu võitlema, kuid salaja varustasime ka Castrot, et ta kukutaks diktaatori. Neid operatsioone juhtis Pentagon ja see käis demokraatia levitamise sildi all – CIA pakkus logistilist abi. Paljud sellised operatsioonid toimusid ka rahalistel eesmärkidel ja töötasid skeemiga “konflikti tekitamine ja relvade müümine mõlemale poolele“. Selliseid skeeme kasutati hiljem juba modifitseeritud kujul erinevates konfliktides. Alguses oli Castro-vastane organisatsioon Alpha 66  ja Sigade lahe dessandi ajal olin pilootide väljaõpetaja ning lennukite hooldaja.

cia

 

Järgmised missioonid

Tegelesin salajaste operatsioonidega läbi kuuekümnendate. 1962. aastal määrati mind Task Force W üksusesse, mis tegutses tol ajal Miamis. Novembris 1963 olin CIA ülisalajasel ja tähtsal lennul piloot. Lahkusin Floridast 21. novembril ja peatusin New Orleans’is ja Houstonis, enne kui jõudsin Dallasesse 22. novembri varahommikul. Lennuki pardal oli John Roselli, kelle ülesanne oli peatada John F. Kennedyle plaanitav atentaat. Kahjuks see ebaõnnestus.

kennedy

 

Jäin pensionile, et enda ettevõte rajada. Paraku aga sai maksuamet minu osalemisest missioonides teada, uskumata, et olin luureagentuuri töötaja. Seda võib juhtuda, kui riik lubab sul teha keelatud toiminguid ja makse vältida, kuid proovides sind samal ajal vahele võtta. Mu ettevõte läks pankrotti ja olin sunnitud end mõnda aega varjama, kuni 1975. aastal algas sõda narkootikumide vastu. Mõned mu tuttavad oli sel ajal veel luures tööl ja mina sain tööd kaaspiloodina. Hakkasin transportima relvi üle piiri lõunasse ja narkootikume põhja, et rahastada selliseid missioone nagu Grasshopper, Penetrate ja Rooster Hop.

relvad

 

 

Ohtlikud salaveod

Osalesin narkosõja programmis, kuid tegelikult paisati narkootikumid Ühendriikides tänavamüüki. Mõned piloodid vahistati ebaseaduslike narkootikumivedude eest ja pandi vangi. Neil olid küll transpondrikoodid, millega sai üle piiri lennata, kuid piirivalvel see kontrolli ei takistanud ja nad võeti vahele. Otsustasin, et ei taha vedude eest kinni minna ning hakkasin kõike üles kirjutama ja lennuteekonda kaardile kandma.

1978–83 vedasin tonnide kaupa kokaiini USA-sse ja suurel hulgal relvi Lõuna-Ameerikasse Mehhiko kaudu. Kohtusin senaator Gary Harti  ja tema julgeolekuabi Bill Holdeniga, et lennuteekondade kaarte ja muid märkmeid esitada, kuid senati välissuhete komisjon keeldus asja uurimast.

1985. aastal süvenes Iraani-vastane tegevus. Kommunistliku Nicaragua vastupanuliikumine tugevnes ja president Reagan otsustas luua vabadusvõitlejate rühma, seda takistas aga seadus, mis ei lubanud varustada Nicaragua valitsusvastaseid mässulisi. Seega tuli salaja transportida relvi üle piiri lõunasse ja kogu operatsiooni toetati tagasi toodud uimastite eest saadud tasuga.

reagan

USA 40. president (1981–1989) Ronald Reagan

 

Põhjuseid relva- ja narkokaubanduse paljastamiseks oli veel. Nimelt kahtlustati salaagendi Enrique “Kiki” Camarena tapmises CIA-d, kuid minu arvates oli selle taga Valge Maja. Camarena avastas 6 miljardi dollari väärtusega kanepifarmi Põhja-Mehhikos ja sai teada Reagani administratsiooni relvade salakaubaärist Nicaraguas. Ta teatas sellest oma ülemustele, kes omakorda teatasid Reagani lähikonnale ja Valgesse Majja. Sellele järgnes salaagendi röövimine ja surnukspiinamine, kuna ta ei avaldanud infolekke allikat.

 

Tänapäevane ookeanitagune relvaäri

11. septembril 2012 rünnati USA saatkonda Benghazis Liibüas ja surma sai suursaadik J. Christopher Stevens. Ta oli vaja kõrvaldada, kuna ta sai teada ebaseaduslikest vedudest, millega USA sõjaväe relvad läksid otse Al Qaedale. Stevens ei pooldanud sellist tegevust ning teatas sellest välisministeeriumile. Paraku aga ei soovitud aruandeid avalikustada ja korraldati rünnak tunnistajate kõrvaldamiseks.

US Consulate in Benghazi attacked by terrorists in 2012

 

Peavoolumeedia kuulutas selle islamistide terroriaktiks, kuid tegelikkus oli hoopis midagi muud. Transporditi soojust otsivaid rakette C-130 lennukitega ja kaitseministeerium oli seotud nende müügiga, tunnistades pärast sisejuurdlust üles relvade sattumise vaenlaste kätte. Eeldan, et neid relvi transporditi Türki ja Jordaaniasse ning hoiti CIA turvaladudes, kust need toimetati edasi Süüria mässulistele.

 

 

Vajalik ülestunnistus

Tekib küsimus, miks peavoolumeedia ei lase sel avalikuks tulla? Kuhu jääb uuriv ajakirjandus? Andsin Foxi uudistele 40-minutilise intervjuu ülevaate toimunust koos kõigi detailidega, kuid nad avaldasid loo ainult osaliselt ja kirjutasid, et transportisin teatud isikuid riikidest välja. Ei räägitud mitte midagi relvadest ja narkootikumidest. Arvan, et nende taskuid täidab CIA ja praeguse valitsuse raha – loomulikult kaitstakse ka eelmisi presidente. See aga takistab korruptsiooni hävitamist ja puhastustöö tegemist. Liiga palju süütuid inimesi on tapetud ja vangi pandud, kuid kohut peaks mõistma hoopis valitsuse üle. Olen 76-aastane ja tahan, et see lõpeks. Tahan enda riiki tagasi.

 

Kuula saadet siit.  (Tund 2, 3, 4)

Robert Plumlee Facebookis

Fotod: salem-news.com, static.infowars.com, i.telegraph.co.uk, freedomoutpost.com, static.guim.co.uk, cdn.frontpagemag.com

 

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt