Fotod: Stonehenge ehitati ümber aastal 1954?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. aprill 2014 kell 21:05stonehenge_14Hiljuti ilmus internetilehel Pakalert Press artikkel fotodega, millel väidetavalt on näha Lõuna-Inglismaal asuva saladusliku Stonehenge’i ümberehitusprotsessi. Nagu paljudegi teiste pühapaikade ja iidsete suurehitiste puhul on ka Stonehenge’i ümber keerelnud aegade jooksul mitmeid teooriaid. Seekordse “paljastuse” hüpoteesiks on, et Stonehenge ehitati 1954. aastal ümber Briti valitsuse ja sõjaväe poolt. Internet on tohutusuur informatsiooni jagamise keskkond, kuid kogu selles infokülluses tuleb siiski osata adekvaatselt orienteeruda. Vaadake fotosid ning otsustage ise, millega on tegu.

 

Stonehenge’i on aja jooksul seostatud nii UFO-de, salajaste rituaalide, astroloogia, Atlantise kui ka müstikaga, kuid keegi ei ole veel siiani julgenud pakkuda, et oma praegusel kujul võib tegemist olla sootuks kaasaegse ehitisega, mis erinevalt maavälistest või müstilistest seostest hoopis tänapäevaseid sõjalisi eesmärke täidab.

Pakalet Pressis olev pildimaterjal pärineb vene internetilehelt Fishki.net, kuid loomulikult on põnevad pildid jõudnud teistelegi lehekülgedele. Vene veebilehe andmetel on Stonehenge, mille ehitamine mitmete andmete kohaselt algas umbes 5500 aastat tagasi ehk 3500 aastat eKr, kõigest vähem kui 100 aastat eksisteerinud militaarrajatis. Internetilehekülg väidab, et sõjalisi harjutusi alustati piirkonnas juba aastal 1898, lisades, et praegugi asub piirkonnas militaarbaas ning mitmeid militaarrajatisi.

Teisisõnu, Briti valitsuse poolt kaitstud piirkonda rajati teadlikult ning eesmärgipäraselt 1954. aastal see “iidse tsivilisatsiooni keskus” või ka “iidsete eelkäijate pärand”, millest sai või loodi üks tähtsamaid religioosseid paikasid. Ehitamise ajaks ehk siis Teise maailmasõja ajal viidi kohalikud elanikud piirkonnast minema sõjaliste harjutuste ettekäändel. Sõjavägi hõivas külad ning nii on see tänaseni ka jäänud.

 

Teisi seletusi

Fotodele on leitud mitmeid seletusi, millest üks on seotud Stonehenge’i restaureerimisega. Üks esimesi suure monumendi restaureerimisi toimus väidetavalt juba 1901. aastal, mille käigus tõmmati sirgeks üks ümberkukkumisohus suurtest kivisammastest. Järgmisena viidi läbi restaureerimine ning väljakaevamised 1920. aastatel, siis 1958. aastal, kui ümberkukkumisohus kive taas püsti aidati ning betoonpõhjaga nende alust maapinda tugevdati. Ehkki väljakaevamisi on piirkonnas toimunud hiljemgi, jääb aasta 1958 kõige lähemale esitatud fotode väidetavale aastaarvule.

Teiseks võimalikuks teooriaks fotode päritolu kohta on 1954. aastal ilmunud seiklusfilmi “The Black Knight” (1954) tegemine, mille üks stseene leidis aset Stonehenge’is. Võib oletada, et filmi tarbeks ehitatud võtteplats just nendel fotodel paistabki. Kuid mis teie arvate, kas tegu on tõepoolest ühe tuntud monumendi seniteadmata faktiga või on fotosid esitatud nende tegelikku konteksti paljastamata? Igal juhul on tegemist põnevate fotodega.

restavraciya-0095

 

restavraciya-0070

restavraciya-0049

restavraciya-0030

 

Vaata rohkem fotosid siit.

 

Allikad: Pakalert Press, Fishki Net, Amazing Facts, Clonehenge

Fotod: amazfacts.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia.