Maailmalõpp FBI moodi: Alex Jonesi dokfilm Waco piiramisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2014 kell 18:33alexWaco piiramise nime all ajalukku läinud sündmuse käigus rünnati aastal 1993 kristlikku sekti ”Taaveti haru“ Texases. Vahejuhtum sai alguse sellest, et alkoholi, tubaka ja tulirelvade büroo (ATF) kahtlustas usklikke relvaseaduse rikkumises, kuid rantšokogukond keeldus läbiotsimisest. Raadiosaatejuht, vandenõuteoreetik ja filmitegija Alex Jones on sellest verisest sündmusest, mida tänapäeval kasutatakse ülikoolide eetikakursuse õppematerjalides näidisjuhtumina, koostanud dokumentaalfilmi “America: Wake up or Waco” (2000), millest alljärgnev kokkuvõte räägibki.

 

“Ametliku versiooni kohaselt oli tegemist taavetlaste algatatud massienesetapuga ning mitmed ellujäänud taavetlased mõisteti hiljem mõrvadele kaasaitamises süüdi. Film seab selle versiooni kahtluse alla, väites, et taavetlased polnud äärmuslik grupp, vaid põhjendatud usuline rühmitus, kelle tegevus toimus kooskõlas usuvabaduse määrusega ning kes langesid esiteks ATF-i haarangu oskamatuse ning teiseks FBI metoodilise töö ohvriks. Waco juhtum on ühelt poolt näide uususuliste gruppide äärmuslikkusest, teisalt aga ühiskonna ning Ameerika valitsuse suhtumisest teisitimõtlejatesse,” kirjutab Eetikaveeb.

Branch_Davidians_Flag

Taavetlaste lipp

 

FBI julm rünnak kirikule

28. veebruaril 1993 proovisid alkoholi, tubaka ja tulirelvade büroo esindajad tungida „Taaveti haru“ sekti rantšosse Carmeli mäestiku keskosas Texases. Operatsiooni käigus, millesse olid kaasatud ka FBI ja sõjavägi, tekkis tulevahetus. 51 päeva kestnud koletus veresaunas, mis lõppes 19. aprillil, kasutati piiramiseks helikoptereid, tanke ja keemiarelvi, mille tulemuseks oli suur tulekahju ja üle 90 tsiviilisiku hukkumine – nende seas ka 28 last. Surma sai ka sekti juht David Koresh, kes oli 1955. aastal asutatud usulahu eesotsas – hoonesse kogunenud inimesed, kes ootasid maailmalõppu ja Jeesus Kristuse teistkordset tulemist, olid toonud sinna enesekaitseks relvi, mida ametnikud püüdsid konfiskeerida.david-koresh

David Koresh

 

Alex Jonesi sõnul on Waco juhtum paljuski sarnane 1993. aastal toimunud Oklahoma City ja WTC rünnakutega, sest kõikidel juhtudel hävitati asitõendid ja kohalikele ei antud võimalust sündmuse dokumenteerimiseks. Rünnaku ajal hävitas tank hoone läheduses oleva hädaolukorras kasutatava varjendi sissepääsu ja majja lasti keelatud keemiarelva CS pisargaasi. Rasedate naiste ja laste tapmine sellises olukorras on militariseeritud politseiriigi võigas kätetöö, demonstreerides võimu ja püüdes lõpuks varjata asitõendeid, arvab Alex.

Sekti liidri David Koreshi ema Bonnie Halderman ütleb, et meedia tegi tema pojast koletise, kuigi David üritas lihtsalt kaitsta oma kogukonda, kus oli liikmeid nii Austraaliast, Inglismaalt kui ka Kanadast. Ta oli tuttav kohaliku politseiülemaga, kes sektil aeg-ajalt külas käis ning kes teavitas neid ka plaanitavast haarangust. Üheksa ellujäänu hulgas oleva Clive Doyle’i sõnul algas tulevahetus, kui ATF-i töötajad soovisid korraldada ebaseaduslike relvade otsimiseks haarangut, kuid Koresh keeldus sellest uksel, kuna majas olid naised ja lapsed. Mõne silmapilgu pärast oli hoone aga juba tule all ja David ja üks tema kaaslasi sai haavata.

Sekti liikmed sattusid paanikasse ja hakkasid enesekaitseks vastu tulistama. Rünnakusse kaasati ka kolm helikopterit, mis turvasid kirikuhoone seintele redeleid paigutavaid AFI-i töötajaid. Kohalik politseiülem püüdis FBI-ga ühendust võtta, et nood tulistamise lõpetaksid, kuid side oli välja lülitatud. Tulevahetus rauges alles siis, kui laskemoon hakkas otsa lõppema.

waco

 

Vabaduse piiramine

Endine peaprokurör Ramsey Clark tõdeb, et Wacos toimunu on näide, kuidas maailmas võimu haarav Uus Maailmakord ei vali vahendeid, rünnates ka kirikut. Politseinikuid, kes peaksid otsima kaduma läinud lapsi ja tabama vargaid, saavad koolitust nüüd otse sõjaväelt, kasutades tänaval isegi sõjaväelist terminoloogiat. “Sellise riigi loomine on vastuolus põhiseadusega ja hirmu tekitamise kasutamine tsiviilisikute ohjeldamiseks on arulage – see on sõda meie enda ühiskonnas,“ leiab Clark.

Dokumentaalfilmi “Waco: The Rules of Engagement” üks loojatest Michael McNulty tõstis üles küsimused, miks meedias ei kajastatud esimese lasu tegijat, kas helikopteritest tulistati ja kas FBI tulistas usklikke 19. aprillil snaiperrelvadest, kui tulekahju ajal evakueeruma hakati. Peavoolumeedia ajakirjanikud põiklesid osavalt küsimustest mööda ja soovitasid ühendust võtta nende otseste ülemustega. Tollane Ühendriikide peaprokurör Janet Wood Reno, kes andis FBI-le nõusoleku piirangus osaleda, ei soovinud samuti juhtunut kommenteerida.

P.B.S TV-s töötava ajakirjaniku Tony Browni sõnul valitseb maailma uus eliit – sellised inimesed, kellele pole miski püha ja oma võimu kindlustamiseks ei valita vahendeid. Uue Maailmakorra piiratud arvu “valgustunute“ (illuminaatide) liikumine sai hoo sisse teatavasti juba aastal 1776, kui Saksa filosoof Adam Weishaupt asutas Bavarias illuminaatide ordu. Nende sümboolika on ka USA dollaril, millel olev tekst In God We Trust viitab just nende jumalale, mitte juutide, kristlaste ja moslemite omale, ütleb Brown.

illuminati

 

Jonesi arvates tuleks likvideerida riiki hävitav välissuhete nõukogu (CFR) ja Föderaalreserv, mis kuuluvad illuminaatidele. Ta uuris kongresmen LLoyd Doggettilt, mida too arvab usalduse vähenemisest valitsuse vastu, salaorganisatsioonidest ja probleemidest ÜRO-s. Vastused olid kõhedust tekitavad: nimelt peab USA olenemata oma rahva soovist osalema rahvusvaheliste organisatsioonide maailmavallutamise plaanidest ja Föderaalreservi tegutsemine ning omanikud peavad olema salastatud.

 

Waco piiramise ametlik versioon on mäda

Üks ellujäänutest, Cathrene Matteson andis vandemeeste kogule tunnistuse, et kolmest helikopterist tulistati ja sihtmärgiks oli David Koreshi ruum. Matteson sai lisainfot ka Inglismaal põletushaavadest paraneva neiu käest, kes kinnitas tema arvamust. Ta lausus veel ATF-i töötajale, et naised ja lapsed olid tulistamise ajal põrandal pikali, kuid enne oli keegi neist aknale uudistama läinud ja samal hetkel kostsid ka lasud. Mitu aastat hiljem tunnistas FBI üles, et nad tekitasid tulekahju, kui nägid, et olukord on väljunud kontrolli alt, soovides varjata tulevahetuse jälgi.

 

Taaveti kiriku uuestisünd

1998. aastal organiseeris Alex Jones uue Taaveti haru kiriku ehituse, mis oleks mälestuspaigaks samas kohas neile, kes seal 1993. aastal hukkusid. Kiriku ehitustööd algasid juba paar nädalat pärast projekti valmimist ja vabatahtlikud taavetlased pidasid seda väga oluliseks sümboliks. Ent järgmisel aastal vallandati Jones KJFK-FM raadiost – tema sõnul oli see otsus puhtalt poliitiline, sest raadiot survestati kõrgemalt poolt. Mitmel korral prooviti ka kirikut maha põletada, kuid annetustest saadud rahadega pritsiti hoone puitosa üle tulekindla ainega. Tragöödia 7. aastapäeval, 19. aprillil 2000, viidi lõpule viimased ehitustööd ja uus kirik sai mõni päev hiljem valmis tänu Alex Jonesile ja vabatahtlikele, kelle ta oli raadio kaudu kokku kutsunud.

uus kirik

Uus kirikuhoone

Uue kirikuhoone ehitamisel loodeti abi ka valitsuselt, sest hukkunuid oli palju ja nende lähedased kannatasid sügava depressiooni all. Kuus pereliiget kaotanud naise sõnul kartsid inimesed veresauna ajal majast väljuda, sest tulistati väljastpoolt. Ta väidab, et alguses sõitis kohale ATF-i rünnakrühm ja avati tuli õues olevate koerte pihta. Seejärel algas pidev tulistamine, ümbruses olevate sõidukite hävitamine tankidega, pisargaasi laskmine ja lõpuks pandi hoone põlema. Usklike rahulik elu sai järsu ja traagilise lõpu, milles suurem osa maailmalõpu ootajaid leidis oma otsa ootamatult maisel ja jõhkral viisil.

Vaata dokumentaalfilmi:

 

Allikas: Youtube

Alex Jonesi koduleht

Fotod: dcxposed.com, upload.wikimedia.org, secondsfromdisaster.net, endthelie.com, libertyendanger.files.wordpress.com, static.infowars.com, grimmlifecollective.com, gunfreezone.net, i1163.photobucket.com

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt