Maailmapanga endine tipptöötaja: rahasüsteem, kullavarud ja koonuspead

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. märts 2014 kell 22:07Kirke 121. veebruaril andis Rootsi veebiraadiole Red Ice Radio intervjuu Maailmapanga endine vanemnõunik Karen Hudes, kelle paljastustest oleme Telegramis kirjutanud ka varem. Naine on rääkinud sellest, kuidas maailma finantssüsteemi valitseb väike grupp korruptiivseid võimujanuseid isikuid ning on tõe päevavalgele toomiseks asutanud isegi pangatöötajate vilepuhujate võrgustiku. Uues intervjuus rääkis ta lisaks muudele paljastustele ka millestki palju tavapäratumast – sellest, kuidas maailma kullavarud pärinevad iidsetest kultuuridest ning uurimisel on ka teooria, et sellega võib olla seatud koonuspeade tulnukrass. Tundub päris uskumatu teooriana, aga veel uskumatum on see, et sellist juttu räägib ligi 20 aastat Maailmapangas töötanud jurist.

 

Karen Hudes õppis Yale’i ülikoolis juurat, Amsterdami ülikoolis ökonoomikat ning praktiseeris õpitut muu hulgas aastatel 1986–2007 Maailmapanga õigusosakonnas töötades. Pärast kümmet seal töötatud aastat hakkas ta tasapisi mõistma, et väikesel asutuste grupil – peamiselt finantsinstitutsioonidel ja keskpankadel – on tohutu kulissidetagune võim rahvusvahelise majanduse üle.

Maailmapank loodi ametlikult 1944. aastal rahvusvahelisel konverentsil Bretton Woodsis New Hampshire’is. Kuid plaan selle panga ja IMF loomiseks oli loodud juba varasemalt range saladuskatte all USA valitsuse ja välisministeeriumi projekti “War and Peace Studies” raames, mida rahastas Rockefellerite fond. Hudes on ühes varasemas intervjuus rääkinud, et panga asutamisel aastal 1944 olid kohal 44 riigi esindajad, üks neist  – Hollandi esindaja, advokaat Aaron Broches sai hiljem kõige pikemalt ametis olnud Maailmapanga nõustajaks. Ta oli seal ka siis, kui Maailmapanga presidendiks sai aastal 1968 Robert McNamara ning Brochesi sõnul algas siis Maailmapanga tõeline allakäik. Tema ajal suurenes korruptsioon asutuses oluliselt.

Kirke 2

 

Kareni sõnul moodustavad kõik finantsasutused tegelikult ühtse asutuse, mida kutsutakse kontrollvõrgustikuks. Nad on pannud ühed ja samad juhid kõikide ettevõtete juhatustesse – seda nimetatakse direktorite lõimimiseks. See grupp kontrollib 40% kõikidest võrgustiku ettevõtetest ning võtab 60% nende aastasest tulust. Selle kohta on tehtud väga hea uuring Zürichis asuva Šveitsi riikliku tehnikainstituudi süsteemiteoreetikute poolt (avaldatud 2011. aastal teadusajakirjas PLoS ONE – toim.). Maailmapank ja Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) on praktiliselt üks organisatsioon, mis tõmbab niite kogu maailma majanduses ning kasutab meediat, et inimestele toimuvast endale sobivat pilti maalida ja propagandat ette sööta.

 

Kes on tegelikud niiditõmbajad?

Selle kontrollvõrgustiku taga võivad Hudesi sõnul olla jesuiidid ning nende taga omakorda on veel mõned salajased ja isegi tavatud leerid, kelle olemust tema vilepuhujate võrgustik praegu uurib. “See on delikaatne teema, kuna tegeleme alles tõestusmaterjalide kogumisega,” lisab ta.

Nimelt, kui vaadata kujusid Egiptuse vaarao Ehnatonist ja ta tütardest, on näha suuri peakatteid, mida on peetud ka tolle aja moeks, kuid teiste teooriate kohaselt aitasid need peita kuningliku pere ebatavalist peakuju. Sarnase peakujuga kolpasid on leitud muu hulgas Mehhikost ja neid kutsutakse ka koonuspeadeks. Väidetavalt surid nad välja, kuna saades järglasi inimestest naistega, on nende lapsed viljatud.

 Ehnaton ja tema tütred

Kirke 6

Kirke 5

Kui Karen jagas seda informatsiooni ühe pangatöötajaga Portugalist, rääkis too, et nägi ühel pangakohtumisel suure kolju ja siniste silmadega meest, kes oli panga klient. Kõrged peakatted on teatavasti tuntud nii Egiptuse kultuuris kui ka Vatikanis, mis viitab sellele, et mitmed võimustruktuurid on olnud sellega seotud. “Ma olen selle teema uurimisega küll põhjalikult tegelenud, kuid ei tahaks siiski kergekäeliselt järeldusi teha – nagu ütlesin, me alles tegeleme tõestusmaterjalide kogumisega,” ütleb ta ja toonitab, et püüab lihtsalt olla avatud ja ühtegi teemat mitte välistada.

Koonuspea  

Kirke 4

 

Maailma kullavarudest

“Nüüd, kui maailm on järgmise majanduskriisi äärel, on väga selgelt aru saada, kes sellele kaasa aitab ning kes maailma segadust külvab. Maailmapanga ja IMF-i käes on võtmed maailma kullavarude juurde ning nemad on rahvusvahelise finantssüsteemi keskmes. Maailmapank võiks olla osa lahendusest, kui kuld antaks seda omavatele riikidele, et nad sellega ise majandaksid. Kuna seda aga ei tehta, siis nad ei ole osa lahendusest,” leiab Hudes.

Tema andmetel on pankuri ja advokaadi Wolfgang Strucki käes dokumendid, mis tõestavad selle kulla olemasolu, selguse saamiseks soovitab naine vaadata näiteks seda videointervjuud.

 

Kuld annab riikide rahadele väärtuse ning kui vaadata seda videot, siis võib aimata, mis praegu maailmas toimub.

 

Ilma selle kullata variseb kogu rahvusvaheline majandussüsteem lihtsalt kokku. Hudesi arvates ei saa me seda endale lubada ning meil on probleemi lahendamiseks jäänud vaid piiratud aeg. Praegusel rahal puudub tagatis, on ainult võlad, ning seetõttu on see süsteem kokku varisemas.

Jesuiitide ordu, kelle taga olid tegelikult nn koonuspead, tahtsid kõrvaldada maailma kulla (mis oli kokku kogutud asteekidelt, egiptlastelt ja teistelt iidsetelt kultuuridelt), kuid Filipiinide president Ferdinand Marcos, kes oli määratud selle vara hooldajaks, oli kaval ning lasi kogu kulla toimetada Singapuri. Ta paigutas selle erinevatele kontodele erinevate paroolidega ning määras usaldusfondi üle Struckile, kellel on volitused fondi asjus allkirja andmiseks. Seega nüüd on Struck selle kulla seaduslik haldaja.

Kareni sõnul on seda kulda on rohkem, kui tavainimene suudab ette kujutada: “Maailm on tegelikult uskumatult jõukas ning me peaksime nendest rikkustest osa saama ja õppima neid majandama.” Hudesi arvates on kulla tagasivõtmine keeruline operatsioon, mis ei pruugi esimese korraga õnnestuda, kuid kogu protseduur tuleks läbi viia läbipaistavalt.

“Peame õppima ennast ise valitsema, töötades end ise üles. Inimkond peab läbi tegema palju õppetunde. Näen Maailmapanka ja IMF-i platvormina, millelt edasi liikuda. See esitab meile palju väljakutseid, kuna inimkond on ammu loobunud oma tegude eest vastutust võtmast. Esimene asi, mida saame teha, on analüüsida, mis on toimunud kogu ajaloo vältel,” leiab ta. “Praegu üritatakse ebaseaduslike vahenditega tekitada majanduslikku kriisi maailma valuutade manipuleerimisega ja selle jaoks trükitakse raha keskpanga või panga poolt juurde.”

 

Kõige tähtsam roll selles protsessis on iga riigi kohalikul valuutal

Hudes arvab, et kasutades tarku lahendusi, võib majandus kõikides riikides taas tõusta ja töötus langeda: “Inimesed peavad omavahel kokku leppima, kuidas rahvusvaheline kaubandus hakkab toimima. Aga enne seda vajame valitsuste kaasabi Bretton Woodsi instituutide töös, et tegeleda kulla probleemidega.”

“Me elame murrangulisel ajal, mil peame tegema selliseid asju, mida pole varem teinud. Inimkond peab kokku hoidma, et vältida tuumasõda ja teisi globaalseid sõdu. Nüüd, kui inimkond on aina enam eliidi salaplaanidest teadlik, on käegakatsutav võimalus, et eliit kaotab kontrolli sõjaliste struktuuride üle ja me suudame peatada korruptsiooni. Seejärel peavad kõik riigid ise valima oma valitsused. Seni on inimkond olnud väga passiivne, lastes ennast massiteabevahendite kaudu mõjutada. Lähitulevikus selgub, kas globaalne finantssüsteem suudetakse tervendada või variseb kogu senine maailmakorraldus lihtsalt kokku,” sõnab Hudes.

 

Tervet intervjuud saad kuulata siit.

Lisalugemist: Karen Hudesi veebileht, pikk Maailmapanga-teemaline (ilma tulnukateta) intervjuu Hudesiga

Fotod: redicecreations.com, i.dailymail.co.uk, nexusilluminati.blogspot.ca, news.bbcimg.co.uk, thehistoryblog.com, upload.wikimedia.org

 

Toimetas Kirke Hellamaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt