Miks pole selle pildi peal näha Eestit?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuli 2019 kell 14:25



Foto: NASA

Teie ees on pilt maakerast, mille väidetavalt tegid USA astronaudid Apollo 17 lennul teel Kuule aastal 1972. Selle Blue Marble (sinine marmorkuul) nimeks saanud foto puhul on tegemist ühe enim kajastust saanud fotoga maailmas. On ju ikkagi tegemist ainukese (!) fotoga, kus terve maakera korraga peal. Kõik hilisemad avaldatud fotod Maast on väidetavalt tehtud satelliitidelt ning nende puhul on tegelikult tegemist piltidega, sest need “fotod“ koostatakse erinevate pildiribade kokku sulatamisel. Sellepärast saamegi näha, et erinevatel kosmoseagentuuride poolt avaldatud Maa pildikestel on kontinendid erineva kujuga. Saad selle kohta täpsemalt lugeda näiteks Wikipediast.

 

Tulles tagasi aga loo pealkirja juurde ning küsime, miks pole sellel kuulsal 1972. aasta fotol näha Eestit? Kas Eestis oli öö tol hetkel kui astronaudid selle pildi tegid? NASA andmetel tehti see foto kell 5.39 hommikul EST (Eastern Time Zone) ajatsooni järgi, mille alla käivad USA ja Kanada idaosa ning osa Mehhikost.

 

Eestis oli tol hetkel kell 12.39 päeval ning seega kindlasti mitte öö. (www.worldtimebuddy.com)

Siit näeme millised riigid ja piirkonnad asuvad Eestiga ühes ajatsoonis (www.timeanddate.com)

Kas tegemist on üldse ehtsa fotoga?

Miks pole selle pildi peal näha Eestit?

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt