Piltuudis: eriväelaste “pusle” Bostoni maratonil

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. aprill 2013 kell 11:07logo

Keskendume seekord lähemalt eriväelastele, kes viibisid Bostoni maratonil. Kõige tõenäolisemalt on tegu Craft Internationali nimelise julgeolekufirmaga, mis pakub sellealast treeningut nii sõjaväele kui ka politseile. Lisaks jagatakse õpet koolide turvapersonalile ja teistele tsiviilisikutele. Craft Internationali motoks on “Hoolimata sellest, mida emme sulle ütles… Vägivald lahendab probleeme” (“Despite what your momma told you… Violence does solve problems”). Edasist jutustab mosaiikpilt.

 

boston (1)

 

Lisaks tuletame meelde, et üks tiimiliige käis ringi musta puldiga, mis võib olla näiteks radiatsioonidetektor või hoopis detonaator?

The_Craft_Boston_Finish_Line

 Vahetult pärast toimunut intervjueeris telekanal Local 15 maratonil osalenud treeneriametit pidavat Ali Stevensoni, kes ütles: “Nad kordasid valjuhääldites, et tegu on lihtsalt õppusega ja ei ole vaja muretseda. Jäi mulje, et tegu on ohtliku olukorraga, kuid nemad kordasid, et see on kõigest õppus.” Telejaama sõnul ütles mees ka, et tema arvates oli kummaline, et pommikoerad olid nii maratoni stardis kui finišis. Seejärel kirjeldas Stevenson, et kuulis plahvatusi hetkel, kui tema oli just maratoni lõpetanud.

Juhul kui Craft International oli tõesti palgatud pomme panema, jääb õhku küsimus: kes seda tegi ja miks? Vastus küsimusele “kes?” võib peituda selles, et ei politsei ega FBI ei soovi kommenteerida palgalise julgeolekujõu viibimist Bostoni maratonil. Miks? Kas selleks, et viia tähelepanu kõrvale CISPA vastuvõtmisest USA esindajatekojas? Selleks, et muuta immigratsioonipoliitikat? Selleks, et suruda läbi uut relvaseadust? Selleks, et viia tähelepanu kõrvale USA heakskiidust Iisraelile, kes soovib rünnata Iraani? Valikuid on veel mitmeid.

 

Allikad: Craft Internationali koduleht, Infowars, CBS News, Local 15

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt