Vaikimisvanne? Miks teadlased ei räägi viiruse SARS-CoV-2 laboratoorsest päritolust?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. september 2020 kell 13:20Saksa väljaanne ScienceFiles.org kirjutab: “Juba üheksa kuud oleme SARS-CoV-2 viiruse teaduslike uuringute kohta aru andnud. Olime nende esimeste seas kui mitte päris esimesed, kes hoiatasid viirusepandeemia, mida põhjustas 2019-nCov viirus (SARS-CoV-2 tollane nimi), tervislike ja majanduslike tagajärgede eest. Ja me olime esimesed, kes tulid välja teooriaga, et SARS-CoV-2 ei pärine loodusest vaid laborist. Meie vihjame Wuhani Viroloogia Instituudile.”

Kuna Telegrami lugejad on viimasel ajal taas meilt küsinud koroonaviiruse labororatoorse päritolu võimalikkuse kohta, avaldame selle 14. septembril ilmunud artikli täiskujul.

 

Nagu alati, kui propageeritakse teaduslikku hüpoteesi, mis ei ühildu sellega, mida käesoleval juhul tahab jõustada teadlastest ja poliitilistest tegelastest koosnev ühisrinne, ründab faktikontrollijate seltskond neid, kes julgevad püstitada hüpoteesi, mis on vähemalt sama palju faktidega kooskõlas kui väide, et SARS-CoV-2 viirus pärineb nahkhiirtelt.

See väide põhineb geenijärjestusel, mille Wuhani Viroloogia Instituut leidis aastal 2013 ühest Wuhanist umbes 1000 kilomeetri kaugusel asuvast kaevandusest. Seitse aastat hiljem põhjustab viirus, mis on 96% ulatuses identne kaevandusest leitud viirusega (RaTG13), pandeemia puhangu alguse Wuhanis, mis asub 1000 kilomeetri kaugusel ‘uue’ koroonaviiruse avastamise kohast. Selles loos on midagi mäda.

Nii et oleme paar kuud viiruse uuringu arengut jälginud ja need järgnevatesse artiklitesse koondanud:

Uued vastuolud SARS-CoV-2 viiruse päritolu osas

SARS-CoV-2 on vähemalt seitse aastat vana

Laboris loodud viirus: vihjete ahel pikeneb

Ja see pole looduslik viirus

Mürgine viiruse kokteil: Hiinal on traditsioon luua surmavaid viiruseid

Geneetiliselt muundatud viirus

Nimekiri on nüüd üsna muljetavaldav ja täna võime seda täiendada ühe väga hea artikliga, mille on avaldanud Rowan Jacobsen Boston Magazine’i nimelises ajakirjas. Kirjatükk räägib sisuliselt Alina Chanist, kelle uurimistööd arutasime ka ScienceFiles’is ja kes koos Shing Hei Zhan’iga, mõlemad muide kanadalased, andsid märkimisväärse panuse loo tõepärasuse ümberlükkamisel nagu oleks SARS-CoV-2 nahkhiirtelt alguse saanud.

Muuhulgas on Chan ja Zhan välja toonud, et erinevalt SARS-CoV viirusest ei muteeru tegelikult SARS-CoV-2 viirus. See on meile ülekandunud väga tõhusal viisil, mis on eelnevalt inimese kehale kohandatud. Tavaliselt peab viirus, mis kandub üle loomadelt inimestele, kohanduma inimese kehaga, ennast optimeerima. SARS-CoV-2 oli juba optimeeritud.

SARS-CoV viirus, mis alustas teekonda läbi inimkeha 2003 aastal, on vastupidiselt SARS-CoV-2 viirusele teinud esim

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt