Veidraid tähelepanekuid seoses Vatikaniga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. aprill 2013 kell 19:10Vatikaniga seoses liigub ringi hulgaliselt kummalisi fakte, kuulujutte ja legende, millest mõnda nüüd teile põgusalt tutvustame.

 

vatikan

 

Siin pildil istub oma troonil värske paavst Franciscus I. Tagaplaanil näeme 1977. aastal valminud skulptuuri “Pääsemine”, mille autor Pericle Fazzini on öelnud, et see kujutab Jeesust tõusmas tuumapommi kraatrist. Kas tegu on tuleviku ennustamisega? Piiblist ju sellist sündmust ei leia. Lisaks moodustavad Jeesuse pea ja juuksed teise nurga alt vaadates hoopis reptiili pea…

Kõnealune skulptuur ei ole ainus kummaline kunstiteos Vatikanis. Kuid selleks, et kõikide Vatikani kunstiteostega ise tutvust teha, võib minna päris kaua aega. Jalutuskäik Vatikani muuseumides on 14,5 km pikkune ja kui sooviksid iga teosega minut aega tutvuda, kuluks külastuse peale umbes neli aastat.

 

picatrixgoalofthewise picatrix

 

Mitmed kõrgema astme vabamüürlased on jutustanud, et Vatikan on satanistliku salarühmituse haardes. Väidetavalt kästakse kardinalidel lugeda musta maagiaga seostatud raamatuid, nagu näiteks originaalis araabiakeelne “Picatrix”. Loomulikult tuleb siinkohal arvestada ka tõsiasjaga, et Vatikani raamatukogus leidub igasuguseid teoseid ja musta maagiat või isegi satanismi sisaldavad köited ei ole seal mingiks harulduseks.

 

Vatikani riigi loomise juures oli Mussolini

Mussolini_mezzobustoJah, see on tõsi. Vatikan kutsuti ellu 1929. aastal, kui sõlmiti iseseisva katoliikliku linnriigi asutamise leping paavst Pius XI esindaja kardinal Pietro Gasparri ja Itaalia kuningas Victor Emmanuel III esindaja, peaminister Benito Mussolini vahel.

Väidetavalt tehti selle lepingu varjus teisigi kokkuleppeid. The Guardian kirjutas 2013. aasta jaanuaris, et Mussolini olevat teinud paavstiriigile helde kingituse Itaalia fašistliku valitsuse tunnistamise eest ja tänaseks on Vatikan Mussolini külvatud seemnest endale kasvatanud 590 miljoni euro suuruse varanduse.

Vatikan on oma raha investeerinud mitmesse riiulifirmasse, samuti omab miniriik kinnisvara Inglismaal, Prantsusmaal ja Šveitsis. Mitmed Londoni kaubanduskeskused, putiigid ja kontorid asuvad Vatikanile kuuluvates hoonetes. Vatikan on selle teema kommenteerimist tänaseni vältinud.

 

 

Vatikanil on teleskoop nimega Lucifer?

 

Lucifer_camera2

 

Internetis on juba aastaid ringelnud kuulujutt, et Vatikan nimetas oma USA-s Arizonases asuva teleskoobi Luciferiks. Tegelikult lugu päris nii ei ole, Arizonases paikneva Vatikani teleskoobi VATT naabruses asub üks teine tähetorn, mis kasutab oma teleskoobis uuenduslikku osakest, mille teadlased nimetasid Luciferiks.

Heidelbergi ülikooli professor ja astronoom Andreas Quirrenbach kommenteeris WND ajakirjanikele, et Luciferi ei tasu siinkohal siduda Saatana ja satanismiga, sest lucifer tähendab tõlkes valguse toojat. Kuid väikene saatanaga seotud nüanss asja juures siiski on. Projektile aitas rahastust leida Baden-Württembergi tolleaegne peaminister Erwin Teufel, kelle nimi tähendab saksa keeles kuradit ja tema auks tundus samuti sobilik leiutis Luciferiks ristida. Teufel on muide Saksamaal üsna tavaline perekonnanimi.

WND sai küsitlemise käigus teada, et Vatikani observatooriumis töötavad astronoomid tegelevad sellega, millega kõik teised astronoomid: otsivad Maa-sarnastelt planeetidelt intelligentsest elu. Siiski ei nõustunud observatooriumi esindajad kommenteerima, kas nad on seda juba ka leidnud.

 

Vatikan piiras vaimude väljaajajate tööd

ppamorth050608Aastal 2000 andis Vatikan välja uue eksortsismi riituse korra, muu hulgas keelas Vatikan eksortsismi sooritamise missade ajal ning taunis selles vallas karismaatiliste juhtide teket, kuna need võivad viia kultuste tekkimiseni. Üks kuulsamaid vaimude väljaajajaid maailmas on isa Gabriele Amorth, kes on eksortsismiga tegelenud aastakümneid. Peamiselt on ta tegutsenud Roomas ja Vatikanis ning tema lemmikfilmiks on “The Exorcist”.

Isa Amorth reageeris uue korra peale üsna pahuralt: “Nad ütlevad, et me ei tohi vaimude väljaajamist sooritada, kui me ei ole kindlad, et Saatan ise kohal ei ole. Kuid seda saab ju välja selgitada ainult riituse käigus. Üleliigne vaimude väljaajamine ei ole kunagi kellelegi liiga teinud.”

Kaks aastat tagasi väitis Amorth, et jooga ja Harry Potter on saatana tööriistad. Potteri raamatud sisaldavad tema sõnul nõidumist ja erilisi võimeid, mida tegelikult ei eksisteeri, jooga aga pärineb hinduismist ning kõik idamaised usundid põhinevat valearusaamal, et eksisteerib reinkarnatsioon.

 

 

Allikad: Feed Your Brain Magazine, New York Times, Roman Life, Wikipedia, Guardian, WND, The Bellarmine Report, Rense, Telegraph, Free Republic

Loe Vatikani vara kohta ka Postimehest.

Fotod: Turismo Italia, Ixaxsaar, Thompson Rare Books, Wikipedia, University of Arizona, Catholic News Agency

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt