Vilepuhujate karm elu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuni 2013 kell 18:21snowden

Kui spordis kostub vile, siis see tähendab, et keegi on teinud vea või siis on aeg mäng lõpetada.Kuid vilepuhujaid ei kohta me mitte ainult spordis, vaid ka tavaelus. Need vilistajad tegutsevad pärast seda, kui midagi on valesti läinud sarnaselt spordikohtunikele. Tegemist võib olla pettuse või vargusega – vilepuhuja lõpetab mängu, tuues kuriteod avalikkuse ette, nagu tegi hiljuti endine USA luuretöötaja Edward Snowden.

Paljud inimesed ülistavad neid siseinformaatoreid, sest nad seisavad tõe eest. Mõned aga peavad neid lihtsalt targutajateks. Tegelikkuses ei ole vilepuhujate elu kerge, sest paljud neist on pidanud maksma oma tegude eest karmi hinda. Telegram toob teieni seitsme vilepuhuja lood.

 

Jeffrey WigandJeffrey Wigand on endine Brown & Williamsoni asepresident teadus-ja arendustegevuse vallas. Firma toodab selliseid sigaretibrände nagu Kool ja Pall-Mall. 1996. aastal avalikustas Wigand info selle kohta, et kompanii plaanib tõsta oma toodetes nikotiinisisaldust ja see läbi muuta need veelgi rohkem sõltuvusttekitavaks. Pärast seda on teda ahistatud ning mees on saanud ka anonüümseid tapmisähvardusi korporatsioonide maine kahjustamise eest.

 

Sean HoareSean Hoare oli esimene Briti ajalehe News of the World töötaja, kes avaldas New York Times’i reporteritele, et News of the Worldi reporterid kuulavad salaja pealt mobiiltelefone. Seejuures aitas neid tehnoloogiaga ka Briti politsei, kellele tasuti altkäemaksu. Kuus kuud pärast selle loo ilmumist leiti Hoare tema Londoni korterist surnuna. Siiani ei ole avaldatud, mis tema surma põhjustas.

 Gary WebbGary Webb oli Pulitzeri preemiaga pärjatud uuriv ajakirjanik, kes pühendas oma elu kokaiini smuugeldamise uuringutele. Ta paljastas seoseid Nicaragua opositsioonigruppide ja USA valitsuse vahel, väites, et USA lubab kokaiiniringlusel osades linnades nagu Los Angeleses õitseda, et narkootikumide müügist tulnud kasumiga rahastada Nicaragua parempoolseid mässulisi. Ta avaldas oma uuringute tulemused 1990ndate keskel artikliseeriana “Tume Liit“ (Dark Alliance). 2004. aastal leiti Webbi surnukeha kuulilasuga peas ning väideti, et tegemist oli enesetapuga.

 

Joe DarbyJoe Darby oli reservväelane, kes töötas sõjaväepolitseinikuna kurikuulsas Abu Gharib’i vanglas. Darby avaldas esimesena tõe selle kohta, kuidas Ameerika sõdurid selles vanglas Iraagi vange piinavad ja väärkohtlevad. Selle asemel, et teda tema pingutuste eest austada, koheldi Darbyt kodulinnas väga vaenulikult ning ta elab nüüd koos oma abikaasaga teadmata kohas sõjalise vahi all.

 

J. Michael SpringmannJ. Michael Springmann töötas 1980ndate lõpul Saudi Araabias asuvas Jeddahi linnas USA Välisministeeriumi saadikuna (DoS) viisabüroos. Ta väitis, et andis mitmel korral välja eitavaid otsuseid viisataotlustele, kuid tema otsustest ei tehtud välja ning teatud kodanikud said siiski viisad. Kõrgemad DoS’i amentikud käskisid tal anda viisasid ka mittekvalifitseeruvatele taotlejatele. Springmann rääkis, kuidas viisade turvakontrollis käitutakse väga hoolimatult, kuid tema juttu ignoreeriti ning hiljem ta ka vallandati. Ta väitis, et need inimesed, kellele hoolimata tema eitavast otsusest viisa anti, olid Osama bin Ladeni värvatud sõdurid, kes saadeti USAsse selleks, et CIA saaks neid koolitada nõukogude vägede vastu võitlemiseks.

 

Ryszard Jerzy Kukli_skiRyszard Jerzy Kukliński oli Poola ohvitser, kes andis aastatel 1971-1981 nõukogude sõjaväe tähtsaid dokumente edasi CIA-le. Dokumendid kirjeldasid Moskva strateegilisi plaane seoses tuumarelvade kasutamisega, sisaldasid tehnilisi andmeid tankide ja rakettide osas ning plaane kehtestada Poolas sõjaseisukord. Mõni kuu pärast seda, kui Reagani administratsioon nimetas mehe spiooniks, kaotas Kukliński mõlemad oma pojad läbi kahtlaste õnnetuste, mis olid arvatavasti KGB korraldatud.

 

linda trippLinda Tripp töötas Pentagoni avalike suhete büroos ning salvestas salaja telefonikõnesid Monica Lewinskyga, kus naine kirjeldas detailselt oma abieluvälist afääri Bill Clintoniga. Need lindistused olid lõpuks üheks põhjuseks, miks Clinton 1998. aastal valetunnistuse andmise eest ametist tagandati. Kuna Trippi sõnul olid tema motiivid vaid patriootlikud, õnnestus tal pääseda karistusest, mis oleks talle muidu määratud salajase pealtkuulamisseadmete kasutamise eest. Tripp vallandati Pentagonist pärast Clintoni administratsiooni vahetumist.

 

 

Allikas: Tru TV

Fotod: fixquotes.com, niepoprawni.pl, truthfrequencyradio.com, cbsnews.com, drugwar101.com, guardian.co.uk, nndb.com

 

Toimetas Stinne Loo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt