Evolutsiooniteooriale ohtlik saladus: hiiglaste skelettide olemasolu püütakse varjata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2014 kell 20:10Kirke 1Veebruaris 2014 andis USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” intervjuu Richard J. Dewhurst, kes esitas oma uues raamatus tõendeid hiiglaste rassi olemasolust Põhja-Ameerikas ja nende 150-aastasest mahavaikimisest Smithsonian Institutioni poolt. Dewhurst on lõpetanud NYU ja tal on kraad ajakirjanduses, filminduses ja televisioonis ning ta on võitnud Emmy auhinnaHBO dokumentaalfilmiga “Dear America: Letters Home from Vietnam (Kallis Ameerika: Kirjad koju Vietnamist). Dewhurst on kirjutanud ja toimetanud paljudele kanalitele, sealhulgas History Channel, The Arts & Entertainment Channel, PBS, Fox Broadcasting Company, ABC News, TNT, Paramount Pictures ja The Miami Herald.

 

Richard J. Dewhurst: Töötades aastaid meedia ja filmide valdkonnas, olen alati olnud huvitatud hiiglaste legendidest. Kogusin nende kohta palju materjali, millest suurem osa olid kõikvõimalikud anekdoodid ja reklaamtekstid. Viimaks oli mul piisavalt aega, et nende väljalõigetega tõsisemalt tegelema hakata ning välja uurida, mis nende lugude taga on.

Kasutasin uurimisel digilehtede arhiive, mis hõlmavad kõiki USA väljaandeid viimase saja aasta jooksul. Kasutasin ristotsingut kogutud artiklite ja otsingumootori tulemuste vahel. Algul leidsin ainult 25% kõikidest materjalidest, seejärel aga hakkasin otsingumootorisse sisestama lihtsaid pealkirju. Esimesena kirjutasin “hiigelskeletid Maal” ja sain 30 tulemust, millel puudusid väljaanded ning kuupäevad. Lõpuks leidsin aga kokku üle 800 artikli. Lisasin paljud uudised algkujul ka raamatusse, et inimesed saaksid ise näha, kustkohalt teave pärineb, otsustamaks, mida uskuda.

Kirke 2

 Väidetavalt maailma suurim kolju, mis leiti 1940. aastal Texase rannikult

 

Kas see veenab sind selles, et võib-olla räägitakse piiblis tõestisündinud lugusid? (Sel ajal, ja veel pärastpoolegi, kui Jumala pojad heitsid inimeste tütarde juurde ja need neile lapsi ilmale tõid, olid hiiglased maa peal: needsamad vägimehed, kes muistsest ajast on kuulsad mehed. 1. Moosese raamat 6 : 4 – toim.)

Jah, see on sundinud mind ümber mõtlema praktiliselt kõike, mida olen õppinud Ameerika ajaloost ning maailma müütidest. Minu paratamatu järeldus on see, et need lood põhinevad faktidel.

 

Kui pikad need hiiglased on?

Olen saanud kriitika osaliseks, kui ütlen, et need on hiiglased. Ma ei kategoriseerinud neid kui hiiglasi, seda tegid lugude autorid. Üldine lähtepunkt on alates 2,1 meetrist, enamik neist on 2,12,7 meetrit pikad. Olen leidnud mitu juhtumit, kus neid kirjeldatakse üle 3,6 meetri pikkustena, kuid on kirjeldatud ka ühte ebatavalist sündmust, kus leiti 5,4 meetri pikkune skelett.

Kirke 3

 5,4-meetrine heeringakuningas

 

Miks valisid välja just Põhja-Ameerika alad?

Suurem osa viidetest, mille leidsin ajaleheartiklitest, olid pärit Põhja-Ameerikast. See oli justkui kukkumine jäneseurgu. Mõni päev ärkasin üles ja küsisin endalt, kas ma ikka päriselt lugesin seda eelmisel päeval. Ma räägin tõsiseltvõetavatest ajalehtedest, kus lool on mitmeid tunnistajaid ning oma sõna ütlevad ka sellised muuseumid nagu Smithsonian. Nüüd proovin leida konkreetseid tõndeid ka mujalt maailmast.

 

Sa kasutad oma raamatus Abraham Lincolni tsitaati ”Selle väljasurnud liigi silmad, kelle luid leiame küngaskalmete alt üle kogu Ameerika, on vaadanud Niagarat samamoodi nagu meie praegu.“ Mida ta mõtles selle lausega?

Ta pidas kõne Niagara joal ning pidas silmas asjaolu, et 19. sajandil olid teadmised hiiglastest väga laialt levinud. Juhtumid 19. sajandi ajalehtedes olid väga detailselt kirja pandud ja see eeldab teemaga kursis olemist, kuid viimase 150 aasta jooksul on see info täielikult kaduma läinud. Ta pidas kõne sellise koha nagu Dunnville lähedal Ontarios. Just sealt leiti linn ning mitu hiiglaste matmispaika, majad koos korstnatega, sepikoda, kus oli kaks tonni sütt ning palju tõendeid kulla ja hõbeda töötlemisest. Piki Grand Riveri jõge leiti veel 200 hiiglase kalmistud, kes olid 2,12,7 meetrit pikad ning veel tehti samasuguseid avastusi alates New Yorgi osariigist kuni Florida ja Catalina saareni Californias.

Kirke 4

 Spirit Cave’ist Nevadast leitud hiiglaslikud pealuud

 

Kas on ka juhtumeid hiiglaste skelettide leidudest Ameerika põliselanike seas?

Indiaanlastel on palju legende hiiglastest, kes kõndisid Maa peal. Kui küsida neilt, kes ehitasid need küngaskalmed, siis nad ütlevad, et eelmine, hiiglaste rass.

 

Mis juhtus hiiglastega, kuhu nad kadusid?

Indiaanlaste legendide kohaselt nad kas surid mingisse katku või toimus suurem looduskatastroof.

 

Kuidas uurija John Wesley Powell selle kõigega seotud on?

Ta oli esimene etnoloogia osakonna direktor Smithsonianis. Ta määrati sellele ametikohale, kuna ta tundis indiaanihõime, aga tal puudus antropoloogiline taust ning ta ei osanud hõimude keeli. Oma ametiajal välistas ta kõik tõendid, mis lükanuksid ümber teooria, et eksisteeris mingi Kolumbuse-eelne kultuur. See poliitika on jäänud muutumatuks tänapäevani. Artiklitest tuleb välja, et Smithsonian tegeles paljude väljakaevamistega ning kuidagi jõudsid leitud luud alati just nende kätte.

 

Kas see tähendab seda, et enamik neist hiiglaslikest skelettidest on avalikkuse eest ära peidetud, enne kui keegi üldse jõudis neid näha?

19. sajandil tekitasid sellised leiud sensatsiooni, inimesed tulid hiiglaste kalmistule, millest suurem osa oli järelevalveta ning võtsid mõned luud koju kaasa suveniirideks. Hiljem on kajastatud ka mitut juhtumit, kus Smithsonian tahab need inimestelt ja muuseumidelt tagasi osta ning just sealt kaovad tõendid jäljetult.

Kirke 5

Miks need skeletid maha vaikitakse? Miks nad lihtsalt ei avalikusta, et ühel hetkel ajaloos olid maailmas hiiglased, seda tõestavad leitud luud ning keegi ei tea seni, miks nad välja surid.

Normaalne oleks, kui seda tunnistataks. Aga näib, et selliste tõendite mahavaikimine on ülemaailmne nähtus, kuigi eriti seotud on sellega Smithsonian, mis asutati omal ajal evolutsiooniteooria põhimõtteis silmas pidades, mis on selle instituudi nurgakivi. Nad on enda arust tõsiteadlased, kelle jaoks piiblilood või teised müüdid on ebateaduslik uurimismaterjal. Selge on see, et nad ei saa tunnistada 2,1–2,7-meetriste olendite olemasolu ning samal ajal kinnitada rahvale, et evolutsiooniteooria toimib ja inimene areneb kogu aeg edasi. Paljud üldlevinud teooriad satuks kahtluse alla – kõigepealt tuleks välja mõelda lugu, kes need hiiglased olid ja kuidas nad siia sattusid. Paljud nendest hiiglasest olid punaste ja heledate juustega ning Kaukaasia päritolu, aga sel juhul satuks ka Ameerika avastamise fakt kahtluse alla.

Ohio ülikoolis on tõendeid esemetest, mille peale Smithsonian esialgu ütles, et tegu on pettusega. Artefaktide hulgas on kivi, mille peal on lühendatud versioon kümnest käsust ning kauss, mille peal olev kiri on heebrea keeles. Vaieldamatult on igal pool maailmas Heebrea, Egiptuse, Veneetsia ja Rooma mõjutusi. Need hiilgased on jõulised, üle viiekümne aasta vanad ning nende kasv ei olnud mõjutatud mingist haiguslikust seisundist.

Kirke 6

 Ohio ülikooli artefaktid

 

Kas arvad, et need hiiglased olid metslased?

On leitud tõendeid rituaalsetest ohverdustest, aga kui vaadata laiemat pilti nende kultuurist, siis ei ole küngaskalmetest leitud ühtegi kaitserelva. Hauda kaasa pandud asjade järgi saab oletada, et nad olid intelligentne kultuur, keraamika ning vasetööd on väga kõrge kvaliteediga. Minu raamatus on fotod kujukestest, mis leiti Lääne-Virginia küngaskalmetest, mille väljakaevamisi juhatas Smithsonian 1883. aastal.

 

Kas need inimesed, kellel need luud, saaks kuidagi üles leida või võetakse need luud siis neilt lihtsalt ära?

Ma loodan, et see raamat julgustab inimesi nendega avalikkuse ette tulema ja kasvatab teadlikkust. Proovin raamatus väga täpselt välja tuua need kohad, kust neid leiti. Usun, et kui mu raamat saab piisavalt tähelepanu, siis lisaks inimestele peab ka Smithsonian nende olemasolu kinnitama.

 

Kust need hiiglased tulid, mis sa arvad?

Minu järeldus on, et see rass eksisteeris kõikjal maailmas, üle Euroopa ning ka Aasias. Paljud legendid ja müüdid räägivad nendest, Kreekas on Titaanid, piiblis Koljat ning lisaks Norra ja Hispaania lood. Anunnakide lugu on arvatavasti seotud ka nende hiiglastega ning isegi Atlantise müüdid, sellel on väga lai kontekst. Arvan, et nad surid välja enne teistes maailmaosades ning elasid kauem Ameerikas.

 

Mis oli sinu kõige kõige ehmatavam avastus?

See on üks hämmastav leid, millel on palju tunnistajaid ja sellest ilmus asjalik artikkel tunnustatud ajalehes Ohios. Nad kaevasid välja üle 5,4 meetri pikkuse hiiglase, kellel oli 2,7 meetri pikkune mõõk ning peas raudkiiver, mille töötlus sarnaneb iidse Assüüria linna omale.

 

Kas mainitakse ka naiste hiidskelette?

Jah, Ohio osariigis oli matmispaik Marionis, kust leiti 2,4-meetrine kuninganna koos 2,7-meetrise kuningaga. Sealt lähedalt leiti veel seitse kalmet ja enamik leitud skelettidest oli samad pikad kui kuningas. Nad leidsid ka esemeid, millel olid hieroglüüfid peal. Mõned pildid internetis on töödeldud, seda on tänapäeval lihtne teha ning enamus arvabki, et kui sa näitad midagi kontekstivälist, siis see on võltsing. Kuid minusugused uurijad, kes otsivad esimesi ajaleheartikleid, ajaloolisi dokumente ning usaldamisväärseid pealtnägijate tunnistusi, suudavad muuta inimeste arvamust märgatavalt.

 

Kui palju hiiglaste skelette seal veel võib olla?

Tuhandeid, ühe hinnangu kohaselt on Smithsoniani peidetud 30 000 skeletti. Erie järve juurest leiti 3000–4000 , Pennsylvania matmispaikade juurest 60 ning Alabamast 400 hiidskeletti. Catalina saarelt California lähedal leiti neid tohutult palju, enamik küngaskalmeid sisaldab skelette, millel on pea maharaiumise rituaalide tunnuseid. Samuti on hiiglaslikke luid leitud Briti saartelt, Kesk-Euroopast ning Kreekast.

1990.–1930. aastateni kuulus Catalina saar Wrigley perekonnale. Neil oli seal muuseum, mille kuraator Ralph Glidden oli amatöörarheoloog, kes viis saarel läbi rea väljakaevamisi. Ühel neljast surnuaiast saarel leidsid nad 3781 skeletti, mille keskmine pikkus oli 2,1 meetrit ning pikim 2,7 meetrit. Glidden avas kingituste kaupluse, kuhu riputas kõik luud üles. Inimesed lausa tormasid neid ostma. 1930. aastal kauplus suleti ja ning see fakt kustutati ajalooraamatutest. Väidetavalt sattus pood neonatside huviorbiiti, kes tahtsid luid kasutada uue religiooni loomiseks või taaselustamiseks. Hiiglaste luid leiti veel ka teiselt lähedalasuvalt Santa Rose saarelt.

Kirke 7

Sa ei kutsu neid inimesteks, vaid hiiglasteks, miks?

Olen proovinud piiritleda erinevaid aspekte: nad näevad välja lihtsalt robustsemad inimesed. Kui võtta aga müüdid, eriti Platoni ja Atlantise lood, siis võib tegu olla arenenud kultuuriga. Neil oli keerukas ja arenenud tehnoloogia, aga ajapikku see mandus, ka moraal käis alla ja hakati inimesi hukkama ja rituaalidel ohverdama.

Kirke 8

 

Kirke 9

Helistaja Lucy San Antonio Texasest:

Olen neid Oregonis näinud, kui olin osa grupist, kes organiseeris vabaõhu muusikafestivale. Pärast üritust nägime ühe oja ääres veidrat rühma inimesi, nad olid suurekasvulised ja ilusad, kuldsete ripsmetega ja valgesse riietatud. Nad olid umbes 2,1 meetri pikkused ning välimuselt inimste sarnased.

Richard J. Dewhurst: On tõenäoline, et osa neist elab maa-alustes koobastes siiani.

 

Kuula saadet siit (tund 2, 3).

Fotod: redicecreations.com, i1-news.softpedia-static.com, 3.bp.blogspot.com, empiredelamort.com, catalinamuseum.org, coasttocoastam.com, phillylovenotes.com

 

Toimetas Kirke Hellamaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt