Hüpnoterapeut: Olen oma praktikas näinud nii mõndagi kummalist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2014 kell 18:35Rick C. Laur 524. jaanuaril andis USA raadiosaatele Coast to Coast AM” intervjuu rahvusvaheliselt tuntud hüpnoterapeut, nõustaja ja kirjanik Rick Collingwood, kes on Austraalia hüpnoosiakadeemia ning hüpnoosiga tegeleva asutuse Mind Motivations asutaja. Alates 1995. aastast on ta abistanud tuhandeid inimesi, kasutades oma ainulaadset hüpnoositehnikat. Tema klientideks on stressi, nikotiini- ja narkosõltuvuse, unetuse, motivatsioonipuuduse ja paljude muude probleemide käes kannatavad inimesed.

 

Mis on hüpnoos ja mesmerism?

Saksa astroloog arst Franz Anton Mesmer (s. 1734) oli mesmerismi looja, sellest omakorda arenes välja ka hüpnoos ravimeetodina. Hüpnoos on unetaoline teadvuseseisund, mida iseloomustab kõrge vastuvõtlikkus sisendusele. Mesmer ei rääkinud kunagi patsiendi hüpnoosi viimiseks, vaid tegi seda hääletult, vaadates hüpnotiseeritavale sügavalt silma.

Franz_Anton_Mesmer Laur 1

 

Šoti kirurg James Braid oli esimene hüpnoterapeut, kuigi enne teooria omaksvõtmist kahtles ta selles, püüdes diskrediteerida animaalse magnetismi teooriaid praktiseerivat Charles Lafontaine’i. Too näitas Braidile mitmeid magnetismi tehnikaid, aga Braidi oli esialgu raske veenda sarnaste praktikate tõsiseltvõetavuses, sest ametlik arstiteadus neid ei tunnistanud. Mesmerism aga levis 19. sajandil jõudsalt – näiteks East India Companys töötav kirurg James Esdaile tegi India haiglates Mesmeri meetoditega 117 dokumenteeritud amputatsiooni, minimeerides patsientidel valutunde ja verejooksu ja olles väga edukas vaid 5%-lise suremusega – keskmine suremus amputeerimisel oli tol ajal 50%.

Kummalised ja deemonlikud juhtumid

Collingwood on spetsialiseerunud ka juhtumitele, mil inimesed arvavad, et on kurjast vaimust vaevatud. Ta meenutab esimest sellist juhtumit. “Ma olin kuus kuud praktiseerinud ja kasutasin Ericksoniani hüpnoosi,“ räägib ta. “Üks iirlasest ema ja tema väike tütar tulid visiidile ja naine kurtis, et kuri vaim viskab teda pidevalt voodist põrandale ja kasutab teda seksuaalselt ära. Küsisin, kui kaua ta pole amfetamiini kasutanud ja seepeale vaatas tüdruk emale otsa ja ütles, et tema pole mulle midagi rääkinud. Otsustasin hüpnoosi abil välja uurida, kas tegu pole amfetamiinipsühhoosiga. Hakkasin kümnest tagasi lugema ja number nelja juures kuulsin jämedat häält, mis ütles: “Ma olen nii sügaval, et mind sa välja ei saa.” Mõne aja pärast kuulsin urina moodi häält ja nägin udukogu, mis imbus ventilatsiooni. Saatsin naise spirituaalsele seansile ja tõenäoliselt sai ta sealt lõplikku abi,“ räägib Collingwood.

Teise sarnase juhtumina toob ta välja ühe neljakuuse lapse ema loo, kellel olid pikemat aega krambid. Naine rääkis, et ta pani lapse magama ja läks võileiba tegema, kuid laps hakkas nutma ning vajas rahustamist. Kööki tagasi minnes tekkisid tal ootamatult krambid, mis kordusid mitu korda nädalas. “Naine sai mitmesugust ravi nii minult kui ka teistelt arstidelt, kuid edutult. Lugesin Brian Weissi raamatut eelmiste elude regressioonidest “Many Lives, Many Masters” (Palju elusid, palju õpetajaid), pakkudes talle välja uudset teraapiat ja ta oli sellega nõus. Hüpnoosi all leidis ta end kerjusena Vana-Roomast ja ma palusin tal minna selle elu viimasesse päeva. Äkitselt ta karjatas ja ütles, et kukkus kaljult alla, sest kurjategijad ajasid teda taga. Pärast seda seanssi polnud naisel enam krampe. Selle loo juures tasub märkimist ka asjaolu, et naisel oli suurt kasvu ja tugev mees, kes ütles, et ei suutnud krampide ajal naist üldse liigutada ega tõsta. Mina arvan, et maailmas on olemas salapärased jõud või energia, mis mis võib inimesi nii füüsiliselt, vaimselt kui ka emotsionaalselt mõjutada,“ arvab Collingwood.

Collingwoodi kolmas lugu on seotud aga Mesmeri endaga. “Käin üsna tihti tööasjus Euroopas, ükskord Šveitsis hotellis ööbides juhtus minuga väga veider lugu. Olime sel päeval koos ameeriklasest kolleegiga külastanud Mesmeri hauda Saksamaal ning öösel ärkasin kell kaks korraga üles. Nägin musta mantliga tumedat kuju, kes naeratas mulle. Mõtlesin sel hetkel, et see on küll veider uni, aga see tundus nii tõeline, et otsustasin kontrollida, kas see ikka on uni ja panin lambi põlema. Hommikul kell kaheksa, kui ärkasin, oli lamp öökapil külili. Aeg-ajalt tuleb ka minul seletamatuid juhtumeid ette,“ tõdeb Collingwood.

kurjus Laur 3

 

Milliseid inimesi ründavad kurjad vaimud?

Harilikult on need inimesed, kellel on olnud lapsepõlves traumasid või kes tarbivad narkootikume. Tundub, et sünteetilised narkootikumid avavad inimestes kanaleid, mille kaudu tumedad jõud võtavad neis võimust. Olen viinud inimese hüpnoosi ja selle sügavas staadiumis temalt küsinud, kas keegi on veel seal peale tema ja tihti saan vastuseks “jah“. Huvitav on see, et need olendid on küllaltki kergelt nõus oma ohvrist lahkuma, pärast mida võib näha inimeses väga suuri muudatusi.

Inimestega sidunud vaimud ei pruugi kõik kurjad olla ja olen kindel, et meile nähtamatus maailmas toimub midagi ning sellesse tuleks suhtuda avatud meeltega. Ma ei ole paranormaalsuse ekspert, kuid olen oma hüpnotisöörikarjääri ajal nii mõndagi näinud. Kontoris märkan üsna tihti sessiooni ajal patsiendist eemale hõljuvat valgust. Tavaliselt eralduvad erinevad energiad patsiendist siis, kui ta neid tunnetab ka julgeb neile vastu hakata.

 

Milliseid muudatusi saab inimestes hüpnoosiga teha?

Alateadvus on nagu kõvaketas, mis kontrollib meid, kuid teadvus on nagu arvutiekraan, millel olev pilt tuleb kõvakettalt. Hüpnoosi all saab panna kõvakettale programme, mis teatud vallas inimese potentsiaali suurendavad. Olen tegelenud omajagu võidusõitjatega, sest ma saan nende võimeid arendada, et nad kiiremini sõidaksid. Harilikult käiakse aga sooviga jätta suitsetamine maha, muuta söömisharjumusi, tavalised mured on stress ja paanikahood, soovitakse kurbusest vabaneda jne. Hüpnoosiga saab inimesed tagasi tuua häirele eelnenud seisundisse, ilma et nad peaksid võtma ravimeid või käima kuude kaupa nõustaja juures.

Kõige tõsisemad juhtumid on seotud skisofreenikutega, kelle elu segavad hääled, mida nad oma peas kuulevad. Minu ülesanne on neid hääli vaigistada. Alles hiljuti oli mu patsiendiks noormees, kellel oli kurnav obsessiiv-kompulsiivne häire ja ta ei tahtnud kodust välja minna, käitus emaga ebaviisakalt ja märatses. Viiel kohtumisel kasutasin temaga alateadvuse mõjutamise teraapiat, mida kasutan traumajärgse stressiga sõduritel ning ta sai terveks.

hüpnoos Laur 2

 

Kas sa oled ka lastel hüpnoosi kasutanud?

Jah, 7–8-aastasi lapsi saab väga edukalt hüpnotiseerida, kuna neil on suurepärane kujutlusvõime ja nad on vastuvõtlikud infole. Lapsed on kummalistest asjadest rääkimisel täiesti avatud. Mul on seitsmeaastane poeg, kes vahel üksinda mängides räägib omaette. Ühel korral oli jälle kuulda jutustamist, pärast mida tuli poiss alla tuppa, läks ema juurde ja küsis, kes on Laurie. Elukaaslane päris poisilt juhtunu kohta ja sai vastuseks, et sellise nimega naisterahvas käib tal külas mängimas. Meid šokeeris see, sest mu elukaaslase 15 aastat tagasi lahkunud ema nimi oli Laurie.

Pöördudes tagasi küsimuse juurde, kas ma hüpnotiseerin ka lapsi, siis peamiselt aitan käitumishäiretega lapsi, kuid olen ka voodimärgamise probleeme lahendanud. Tunnen muret laste üle, kel on üks vanematest või mõlemad vanemad lahkunud ja laps tunneb end üksi ning hüljatuna. Talle kirjutatakse raviks välja antidepressante, kuid see ei ole parim lahendus ja seetõttu olen teinud neile hüpnoositeraapiat, mis on saanud väga positiivset vastukaja.

 

Kas okultismis kasutatakse hüpnotiseerimist?

Mesmerit uurides sain teada, et ta suhtles okultisti Giuseppe Balsamo ja Saint Germaniniga. Teatavasti on Mesmeril kolmetahuline hauakivi: ühel küljel on igavene tuli, teisel kõikenägev silm ja kolmandal Päikesesüsteem. Mesmeril on väga suur mõju inimestele ja oma raamatut 27 ettepanekuga magnetismis alustas ta koostöös Prantsusmaa Societies of Harmony ühingutega, mis eksisteerivad ka tänapäeval.

mesmeri hauakivi Laur 4

 

Seega, hüpnoositeraapiaid kasutatakse erinevates rituaalides ja eksortsismis ning asitõendid näitavad, et energeetilised ülekanded ja kurjuse rünnakud on tõelisus. Ka kristlusest on tuntud hüpnoosivõte, kus lüüakse inimese ravimiseks talle vastu otsaesist. Siiski arvan, et nn deemonlikud jõud on üsna haruldane nähtus, mis seostub tänapäeval peamiselt sünteetiliste narkootikumide või alkoholi tarbimisega.

Energeetilisi ülekandeid ja sisevõitlusi seletakse lahti erinevate energiatega. Need voolavad meist pidevalt läbi ja me oleme nagu vastuvõtjad, kes suudavad end väljaspool olevate jõudude sagedusele häälestada. Tähtis on ennast hoida negatiivsete energiate ja mõtete eest, sest maailmas on ka palju sellist, mida me ei tunne ja millega tegelemine võib inimese vaimu sügavalt kahjustada.

 

Helistaja Scott Coloradost:

Sooviksin teada, kuidas leida sobivat hüpnoterapeuti, kes viib sind õigesse terapeutilisse seisundisse?

Collingwood: Tänapäeval on tõepoolest keeruline leida kogenud ja vajalike oskustega hüpnoterapeuti. Ehk oskab teid aidata USA hüpnoosi ühing.

 

Helistaja Jake Washingtonist:

Mu tüdruksõber suri alkoholi kuritarvitamisse ja eelnevalt olid tal mitmel korral krambihood ja tundus, et nende ajal võtsid ta üle võimust kurjad jõud. Arvan, et alkohol lõpetas ta ajutöö negatiivne energia võttis ta üle võimust.

Collingwood: Viimane asi, mida inimesed peaks tegema, on tarbida alkoholi ja narkootikume, sest nagu näha, ei lähe narkomaanidel elus hästi. Sa muutud väga kergeks sihtmärgiks tumedatele jõududele ja võimalik, et endiste narkomaanide ja alkohoolikute hinged proovivad kellegi keha kasutada taas  ajutiselt mõnu tundmiseks.

 

Kuula saadet siit (tund 1, 2).

Rick Collingwoodi koduleht www.mindmotivations.com

Fotod: neillemons.com, my-nulife.com, upload.wikimedia.org, ragazine.cc, trebuchet-magazine.com

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt