Infoportreed ehk interneti salapärane ilu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. detsember 2013 kell 19:29Kaugelt vaadatuna võivad need pildid meenutada plahvatavaid tähti, ilutulestikku või lihtsalt kauneid mustreid – tegelikkuses on need aga internetilehtede peidetud dimensioonid.

Newcastle’i ülikooli arhitektuuriõppejõud Martyn Dade Robertson lõi need kunstiteosed, millele pani nimeks “Infoportreed“ (Data portraits). Ta lõi mooduse veebilehtede kaardistamiseks ning rutiinse info kunstiteoseks muutmiseks. Iga pilt on unikaalne, jäädvustades veebilehte kindlal ajahetkel, sest info, mida need sisaldavad, on pidevas muutumises.

Kunstiteosed näitavad navigatsioonilinke, mida kasutaja näeb, aga ka linke koodile, piltidele, videotele ja väliste linkide kihti, mis kõik kokku panduna moodustab veebilehe täieliku struktuuri.

“Mind on idee infoportreede taga juba mitmeid aastaid huvitanud, vaadates, kuidas internetimaailm areneb ja kuidas saaks seda tihedat informatsiooni näidata uuel moel,“ ütles Robertson. “Ma tahtsin võtta veebi, mis on midagi, mida me näeme iga päev ja võtame enesestmõistetavana ning näidata selle teistsugust palet.“

NASA[1]

 

 Evercore[1]

 

InfostheticsPrint_2000[1]

 

UKNetPark[1]

 

OnyxSample4[1]

 

Allikas ja pildid: Alphagalileo

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt