Idee toidupoest, kus kaubad kasvavad kohapeal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. august 2013 kell 11:04farm 3

Kõige värskem toit tuleb otse peenralt, kuid see peenar võib asuda ka sinu tavalises toidupoes. Vähemalt seda meelt on Ben Greene, kes lõi futuristliku konseptsiooni mahepõllumajanduslkust minifarmist, mida oleks võimalik ehitada ka linna. 

 

Et põllumajanduskaupa poodi saada, peab selle tavaliselt korjama, pakkima, transportima ja külmas hoidma. Ning igal sammul toimub tohutu inventari kadu. See panigi Greene’i mõtlema täiesti teises suunas: mis siis, kui kogu see süsteem oleks kokku koondatud ühte kohta?

 

Mõtted teoks!

Greene on juba aastaid välja töötanud mitmeid erinevaid prototüüpe, millel on mõnevõrra erinevad kasutusvõimalused. Praegu asub Durhamis, Põhja-Carolinas esimene pood , mis sai võimalikuks tänu annetajatele, sponsoritele ja helgetele peadele, kes mõttega kaasa läksid. Seal kasvavad vertikaalsetel paneelidel vesikress, salatid ja ürdid, mis katavad pea kõiki seinu. Kliendil on võimalik poodi sisse minna ja vajaminev roheline kraam endale ise korjata. Greene usub, et side inimese ja toidu vahel on väga oluline ning seepärast peab ta ka saagi korjamist oluliseks osaks poe konseptsioonist. Poodi võetakse müüki ka teiste kohalike väiketootjate kaupu.

 farm 1

farm 2

Tulevikus võiks olla ühendatud kasvatuspind, toidupood ja kohvik

farmery local n

Teised prototüübid on pisut suuremad ning võimaldavad kasvatada suuremat hulka erinevaid tooteid. Ehitis koosneb suurtest ehituskonteineritest, mille sees kasvavad seened ning kõikjal seintel ürdid, erinevad salatitaimed, väiksed piprad ja maasikad. Pea kogu hoonet katab kile, nii et see meenutab kasvuhoonet.

growing-unit2mushroom_growing_system

 

Vaata ka videot:

 

 

Allikad: Humans Are Free, The Farmery

Fotod: The Farmery

 

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt