Eluks kõlbulikust vööndist leiti kaks Maa moodi planeeti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2013 kell 10:26



 

Ajakiri Science kirjutab, et NASA planeediotsijast kosmoseteleskoop Kepler on avastanud kauge tähe ümber tiirlemas viis planeeti, millest kaks tiirlevad just selles elukõlblikus vööndis, kus ei ole vedela vee olemasoluks liiga soe ega liiga külm, vahendab ERR-i teadusportaal.

Tähele on nimeks pandud Kepler-62. Tema planeetidele vastavalt Kepler-62b, -62c, -62d, -62e ja-62f. NASA Ames’i kosmosekeskuse teadlaste sõnul asuvad kaks välimist planeeti Kepler-62e ja Keplet-62f tähest parajasti nii kaugel, et vedelas olekus vett võiks nende peal teoreetiliselt olla. Mõlemad on meie maakerast veidi suuremad – Kepler-62e 1,6 korda ja Kepler-62f 1,4 korda.

Tähevalgust langeb neile vastavalt 120% ja 41% sellest päikesevalgusest, mida meie kodutäht Maale kallab. Mõlemad planeedid võivad koosneda peamiselt tahkest ainest.  Nende täht, Kepler-62 on massilt umbes kaks kolmandikku Päikesest, ligikaudu seitse miljardit aastat vana ja asub meist umbes 1200 valgusaasta kaugusel Lüüra tähtkujus.

 

Allikad: ERR, Science Magazine

Vaata lisaks: ArsTechnica

Foto: Harvard

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt