Graham Hancock sõjajumalatest ja kadunud tsivilisatsioonidest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuni 2013 kell 12:54GrahamHancock

28. mail andis USA raadiosaatele „Coast to Coast AM“ intervjuu Graham Hancock, kes on rahvusvaheliste menukite „The Sign and the Seal“, „Fingerprints of the Gods“ ja „Heaven’s Mirror“ autor. Tema raamatuid on müüdud üle viie miljoni eksemplari üle maailma ning neid on tõlgitud 27 keelde. Hancocki avalikke loenguid ja TV-saateid, mille hulgas on ka kolm tundi kestev sari „Quest For The Lost Civilisation“, jälgivad kümned miljonid inimesed. Temast on saanud tunnustatud tavatu mõtleja, kes esitab õigustatud küsimusi inimkonna ajaloo kohta ja pakub väljakutset kinnistunud seisukohtadega teadlastele.

 

Millest räägib sinu uus raamat „War God: Nights of the Witch“?

Raamat räägib maadeavastajast Cortesist, kes oli Hispaania ekspeditsiooni eesotsas, maabudes 1519. aastal Yutacani poolsaarele Lõuna-Ameerikas. Tema armee võitles asteekidega, kasutades selleks koolitatud tapjakoeri ja ratsaväge: kohalikud arvasid, et tegu on üleloomulike olenditega.

Hispaanlased olid sama vägivaldsed kui asteegid ning kasutasid terrorismi ja veriseid võtteid külade vallutamiseks. Inimeste ohverdamine oli asteekide tsivilisatsiooni ajal levinud nähtus ning seda tehti Huitzilopochtli (Koolibri) nimel, kes oli deemonlik sõjajumal. Asteekide valitseja Montezuma ja Cortes uskusid, et neid juhivad sõjas üleloomulikud jõud, mis muutsid nad hulluks ja julmaks, kujundades inimeste ajalugu. Cortes lasi muu hulgas ka omaenese laevad põhja, motiveerides nii hispaanlasi sõdima ja võitma.

 

Moctezuma 

ark of the covenant

 

Mida sa tead seaduselaekast?

Seaduselaegas on üks kuulsamaid kadunud reliikviaid piibliaegadest. Mind huvitab, kus see tehnoloogiline artefakt ja sõjarelv asub. Legendi kohaselt võtsid palestiinlased selle iisraellastelt ära ja viisid Ashdodi linna, kus nad tegid vea ning avasid laeka. Piibli järgi tekkisid inimestel, kes seda avatud laegast vaatasid, kasvajad ja nad hakkasid kiirelt surema. Seaduselaekas asetses mitu kihti kaitsvat kulda ning ma arvan, et see oli radiatsiooni takistamiseks.

Huvitav on see, et Iraanis valmistatakse tuumarelva ehk just selle pärast, et neil on sügav uskumus ennustusse, mille järgi islami lunastaja Mahdi tagasi pöördub ning pühib Iisraeli maamunalt. Olen kuulnud, et laegas asub Etioopias ühes kirikus, kus elab üksainus munk, kuid mille ümbrust kaitseb terve sõjavägi.

 

Atlantis

Kas sa praegu tegeled järje kirjutamisega oma esimesele raamatule „Fingerprints of the Gods“?

Jah, kirjutan 1995. aastal ilmunud raamatule järge „Magicians of the Gods“, milles on uusi arheoloogilisi asitõendeid kadunud Atlantise tsivilisatsioonist. Arvan, et globaalne kataklüsm, kui hiiglaslik komeet tabas Maad 10 900 eKr, põhjustas massilise väljasuremise ja külmutas Maa 1000 aastaks ja hävitas peaaegu kõik eelmiste tsivilisatsioonide jäljed. Toimus suur nihe, enne mida Antarktika oli kaugemal lõunapoolusele, kui see täna on, ja pärast seda liikus oma praegusesse asukohta.

Inimesed, kes Antarktika tsivilisatsioonist ellu jäid, alustasid asteekide, maiade ja egiptuse kultuuride loomist. Samuti mainin erakordset avastust Türgist, kus kaevandati välja 12 000-aastane megaliit, mis sai nimeks Göbekli Tepe. Need teadaolevalt vanimad kiviringid maeti tahtlikult 10 000 aastat tagasi, et need uuesti avastataks.

 

Gobekli

Gobekli_Tepe

gobekli-tepe

 

Kas sa arvad, et suured katastroofid toimuvad tsüklitena?

Jah, ma arvan, et asteroidid ja komeedid, millel on kümnete tuhandete aastate pikkused orbiidid, võivad uuesti Maad tabada. Oleme näinud viimasel ajal komeedisadude aktiivsuse tõusu, mis näitab, et uus katastroofi tsükkel võib peagi alata. Detsembris möödub meist 5-kilomeetrise läbimõõduga komeet ISON, aga me ei peaks hirmul olema, sest universum on andnud meile võimaluse elada ja armastada seni, kuni see võimalik on ja ehk elada veel pärast surma.

 

Milline tehnoloogia oli kadunud tsivilisatsioonidel?

Kuna nende ehitised olid tehtud massiivsetest kiviplokkidest, siis mina isiklikult arvan, et neid tõsteti ja paigutati vaimujõuga. Ei ole piisavalt uuritud kolmanda silma mõistet, aga kui see kunagi ammu avastati, siis on see võimalik ehk ka tänapäeval.

 

Helistaja AJ Floridast:

Kas sa tead, et Jaapani lähistelt on leitud iidsed veealused püramiidid ja seda, et Must meri oli kunagi org?

1997–2003. aastal tegin üle tuhande sukeldumise seoses raamatuga „Underworld“, millest kakssada olid Jaapani ranniku lähedal. Seal on komplekssed uppunud varemed Yonaguni saare lähistel ja kiviring Okinawa saare lähistel, mis asuvad 30–40 meetri sügavusel vee all. Pärast jääaega tõusis vesi ülemaailmselt 120 meetrit ja me ei saa inimajalugu ilma nende teguriteta vaadelda. Ja sul on täiesti õigus, Must meri oli tõesti org, mis täitus veega Vahemere veetaseme tõusu protsessis.

 

Jaapani püramiid

 

Helistaja Anthony Baltimore’ist:

Mida sa tead egiptlaste „Surnute raamatust“?

Olen lugenud kõiki versioone „Surnute raamatust“, mis on saanud oma materjali teosest „Püramiidi tekstid“. Need lood on kirjas püramiidi sisemistel seintel ning on kirja pandud viienda ja kuuenda dünastia poolt 2200 aastat eKr. Osa tekste on kirjas kirstudes ja papüürustel. Kõik need kirjutised räägivad inimeste missioonist siin Maal, ja sellest, et me peame end ette valmistama eluks pärast surma. Egiptlaste sõnul rändab hing edasi paralleelmaailma, kus meid testitakse, mõõdetakse ning analüüsitakse iga meie mõtet ja sammu, mida oleme teinud ning vajadusel saadetakse meid tagasi, et õppida ja elada uuesti. Need tekstid aitavad meil selleks ette valmistuda, et meie südamed ja hinged ei oleks patused ning kui me oleme teinud vigu, siis parandaksime need.

 

 

Kuula intervjuud siit (algab 0.37:50).

Graham Hancocki kodulehekülg.

Fotod: hiddenincatours.com, quiesqueretaro.com, themahotels.pt, 4.bp.blogspot.com, maxlab.ca, allphotographyblog.files.wordpress.com, genealogyreligion.net, 2.bp.blogspot.com

 

Toimetas Laur Raudsoo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.