Soomlased ei toeta EL-i majandusliidu tugevdamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. aprill 2013 kell 11:05Suomi-eu-Suomil

Vaid 13 protsenti soomlastest peab arukaks ettepanekut senisest tugevamaks Euroopa Liidu majandusliiduks, kus liikmed vastutaksid ühiselt võlgade eest, näitas värske uuringufirma TNS Gallup küsitlus. Soome rahvusringhäälingu Yle teatel oli kaks kolmandikku küsitletuist kindlalt säärase plaani vastu, vahendab BNS.

 

Nelikümmend seitse protsenti vastanuist leidis, et euroala nõrgemad liikmed tuleks lasta majanduskrahhi, isegi kui see suurendaks Soomes tööpuudust. Vaid 28 protsenti küsitletuist leidis, et halvemas seisus Euroopa riike tuleks toetada, et nad jääksid edasi euroalasse.

Viiskümmend üks protsenti soomlastest ei arva, et EL-i toetust kriisiriikidele tuleks jätkata, et vältida Soome majanduse kokkuvarisemist ja tööpuuduse kasvu.

Siiski soovib enamik soomlasi euroalasse edasi jääda. 55 protsenti vastanuist ei toetanud eurost loobumist ning vaid veerand pidas seda soovitavaks hoolimata võimalikest kuludest ja negatiivsetest tagajärgedest.

Küsitlus tehti aprilli alguses 1010 soomlase hulgas, vastajad olid vanuses 15-74.

 Allikad: BNS, YLE

Foto: Helsingin Lipputehdas

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.