23-aastase noormehe teekond: naiste seksuaalsest objektistamisest nende austamiseni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2020 kell 13:28



Foto: Cade McConnelli erakogu

Suur osa tänapäeva poisse ja mehi kasvavad perekondades ja ühiskondades, kus on üsna tavaline objektistada naisi. Austraalia läänerannikul Byron Bays resideeruv taimetoidukokk Cade McConnell pani mõni aeg tagasi kirja oma mõtted patriarhaalsest ühiskonnast ja naistesse suhtumisest blogipostitusse “Minu tähelepanekud: seks ja veri”.

 

Jagan oma mõtteid nüüd kui olen 23-aastane, pärast aastaid kestnud transformatsiooni. Tundub, et minu üha avarduv teadvus on idanema hakanud jooga, meditatsiooni ja isikliku trauma koosmõjul. Kasvades ümbritsesid mind meesterahvad, kes mõjutasid minu mõttemaailma. Mürgine maskuliinsus ja suhtumine naise kehasse kui objekti. Elu, mis piirdub sellise mõtteviisiga, vajab hädasti muutust.

 

Mida olen avastanud…

Ma olen mõistnud, et kui naine sind “sisse laseb“, siis on see au asi. Sisenemine tema ruumi, tema kehasse, tema maale tuleb ette võtta teadlikult ja austusega. Vagiina on tundlik ja püha. See on inimese elu sünnikoht. See on eksistentsi värav, kust me kõik oleme läbi tulnud. Me kõik oleme libisenud läbi tema limaste ja avardunud seinte kui uuestisündinud ja teinud oma esimesed hingetõmbed. Olgem selle eest tänulikud.

Ma usun, et kõigil inimestel on kohustus austada naise keha, teda tuleb kummardada. Meid on programmeeritud tema püha maad seostama seksuaalsusega. Ma olen seda ise kogenud ning olen tänulik, et suutsin vabaneda sellisest “poiste kambast“ varem, kui enamus seda suudavad, olles siis vaid 19-aastane. Kamba liikmena oleme lämmatatud sellisest meeleseisundist ja kuidas me oskakski teisiti?

Midagi minus teadis, et see patriarhaalne käitumine ei olnud õige. See oli loomalik. Paraku pidin ma selle tee läbima. Ma pidin naistesse suhtuma kui seksobjektidesse, nendega inetult käituma ja läbi nende puhastama enda sisse kogunenud trauma, et ma oleksin võimeline õppima ja seadma kahtluse alla enda ja paljude teiste meeste tegevuse.

Ma arvan, et meie kui mehed peaksime kollektiivselt pisut pehmenema. Me peame tasakaalustama meheliku ja naiseliku energia. Me peame sõbrunema naiselikkusega endi sees. Me peame teda aktsepteerima. Ta on kannatlikult meid ootamas välise fassaadi taga, mille sisemust oleme olnud liiga uhked näitama. Ta koputab. Lase tal tantsida. Sellised lapsikud ja mürgised mõisted nagu “ole mees!“ või “ära ole tuss“ (don’t be a pussy) on appikarjed muutusteks. Räägi oma tõde. Me peame end avama ja olema väljendusrikkamad. Jah, olgem tugevad ja kiired, aga samuti ka pehmed ja õrnad. Me peame koos naistega maha istuma ning jagama oma erinevusi ja sarnasusi. Me peame üksteist mõistma. Kuid selleks, et seda teha, peame alustuseks mõistma iseennast.

 

Seks…

Seks on energiavahetus. Me peaksime naisesse sisenema, et väljendada armastust ja ainult armastust. Vagiina ei ole väljalaskeava, kus vabastada meis kinni olevaid emotsioone, stressi või viha. Nende probleemidega peame me ise tegelema. Istu ja hinga, õpi mediteerima, mine loodusesse, suma merre, kõnni paljajalu. Tupp on imav. Lase tal imada armastust, kirge ja pühendumust. Las ta kümbleb tões ja aususes. Ole koos temaga. Hinda tema välimust, tema lõhna, maitset, tekstuuri ja kõiki tema pakkumisi. Ta on võimas ja piiritu. Ta on sissepääs loomisesse. Mehed ei suuda kunagi mõista tema keerukust. Aktsepteerime seda! Ta on salapäraselt suurepärane. Alistu naiselikkusele, ta teab teed…

Foto: Cade McConnell

 

Veri…

Naiste verejooksu seostatakse räpasusega. See on märk ignorantsusest ja ühenduse puudusest. Mis on veel loomulikum kui menstruatsioon? Naise keha vabastab oma töö, pideva ettevalmistuse elu andmiseks. Tema veri on vedel liha. See on toitaineterikas ja tugev. Miks seda raisatakse? Miks sellest lugu ei peeta? Veritsev naine on väärt hoolitsemist ja tähelepanu. See on tema aeg. Me peame seda austama. Naised muutuvad pidevalt. Menstruatsiooni ajal oota temast vähem, jälgi tema muutusi. Vaata kuidas ta läbib faase nagu kuu. Hoolitse tema eest, anna talle armastust ja kindlasti ruumi. Hõimukultuurides peeti seda ajaks, mil naise ühendus vaimuga oli kõige tugevam. Neilt küsiti sel ajal nõu ja abi. See oli aeg häälestuda, kuulata, taasühenduda maaga, kust tema ja kõik meie tulime.

Naised on kaunid. Naised on loojad. Naised on emad. Naised on sünnitajad, elu andjad. Austa teda. Ta on maa, ta on elu allikas. Lase kõiksusel läbi tema voolata…

 

Tekst ja fotod: Cade McConnell
Modell: Samantha Neal

 

Allikas ja lisalugemist: Hemp Temple blogi, Cade´i koduleht

 

Tõlkis ja toimetas Hando Tõnumaa

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt