Puude energia tervendab keha ja vaimu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2016 kell 9:151359786Puudel on positiivne ja negatiivne bioenergia. Positiivse energiaga puud on kask, tamm, mänd, kastan, vaher, saar, pärn ja paju – need just nagu toidaksid meid oma terve eluenergiaga. Negatiivse energiaga puud on haab, pappel, kuusk, plaatan, toomingas, sarapuu. Need puud võtavad energiat ära, kuid ka nemad on ravivate omadustega: nad võtavad ära valu ja viivad välja haiget energiat.

 

Jaapani teadlased-naturopaadid arvavad, et olemaks terve, on vaja inimesel metsas viibida aasta jooksul 250 tundi. Kuid metsas jalutades peab meeles pidama, et ühed puud annavad energiat, teised, vastupidi, võtavad seda ära. Kuid see ei tähenda, et ühed on head ja teised halvad. Looduses ei ole mitte midagi juhuslikku ega üleliigset.

 

Tervendamiseks on vaja mõlemat tüüpi puid

Nagu kinnitavad uurijad, on 45–50% inimeste jaoks “laadijaks“ tamm, 25–30% jaoks kask, aga ülejäänutele teised puud. Ära võtavad energiat põhiliselt haab, sarapuu ja pappel. Tervendamiseks on vaja aga mõlemat tüüpi puid. Algul tuleks olla paar minutit energiat eemaldavate liikide all, et vabaneda halvast, haigest energiast, seejärel aga minna viieks minutiks energiat suurendavate puude alla. Nii ühel kui teisel juhul tuleks kasutada terveid ja tugevaid sirgete tüvedega puid.

On ka kindlad kehaasendid, mis lasevad astuda tõhusasse energeetilisse kontakti puudega. Näiteks, kükitades ja surudes selja tugevasti vastu puu tüve, käed asetsevad põlvedel. Niisugune asend on kasutusel närvisüsteemi taastamisel, radikuliidi, neerude, peaaju ja hüpertoonia ravil.

Teine meetod: seistes suruda rinna ja kõhuga vastu puud, kätega kallistada tüve, jalad harki ja umbes poole meetri kaugusel tüvest. See asend aitab südamehaiguste, kopsu-, maksa, mao-, seedeprobleemide ja suguorganite haiguste korral ning tõstab organismi üldist toonust. 

Puudel on erinev ravivõim

Peale selle tuleb teada, mida ühelt või teiselt puult oodata. Linnastumise käigus oleme kaotanud oma teadmised sellest. Aga vanasti teati, milliselt liigilt millist abi saada.

Tamm on elujõu, pikaealisuse puu, puu-doonor. Otsene kontakt on kasulik nendele, kes kannatavad põhjuseta väsimuse, sisemise apaatia all, mille tulemusena puudub elujõud. Tamm on tugev, kuid mitte karm puu, ta ei aita hädaldajaid, ei kannata meeleheitel olijaid. Tamm eelistab võitlejaid, ta ravib sõjameeste haavu ja nende hinge. Just veteranidele ning elatunud inimestele toob selle puuga suhtlemine kasu.

Liivaaugu_tamm

 

Mänd on rahustav puu, ta ravib närve ja kõiki stressiga seotud haigusi. Haige südamega inimestele on kasulikud pikad jalutuskäigud männimetsas, kuid mitte palava ilmaga, mil männist eralduvad lenduvad ained võivad liigselt ergutada. Mänd on kaastundlik puu, ta mitte ainult ei puhasta inimese aurat, vaid võtab osaliselt ära ka nukruse.

800px-Raudmetsa_mänd

 

Vaher on tasakaalustav puu. Temaga kontaktis olles muutub inimene rahulikuks, kuna võtab enda peale liigse energia, rahustab, lahustab viha, teeb tasakaalukaks ja väljapeetuks. Pisarate ja ärevuse asemele annab rahu ja usu endasse.

800px-Acer_platanoides_1JPG

 

Kask on õrn, kaastundlik puu, väga pehme, hellitava, kuid samal ajal tugeva mõjuga. Just kase poole tasub pöörduda haigetel, nõrgestatutel ja ravi vajavatel inimestel. Ta kergendab kannatusi, aitab kergemini haigusi taluda. Närvilistele inimestele on kask asendamatu. See hellitav puu vabastab hirmust tuleviku ees, kasututest muredest, asjatutest ärevustest. Kask, mis kasvab maja läheduses, vabastab painajalikest unenägudest.

800px-Hankasalmi_stream

 

Tervet artiklit puudest-ravitsejatest ning sellest, mida täpselt erinevate haiguste ja vaevuste puhul teha, loe Seemnemaailmas ilmunud artiklist. Artiklis on ära toodud ka puude bioloogiliselt aktiivsed kellaajad ning lisaks saad lugeda vee tervendavatest omadustest.

 

Allikas: Seemnemaailm

Fotod: hdw.eweb4.com; Wikimedia Commons / Ivar Leidur; lifar; Jean-Pol Grandmont; Tiia Monto

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt