Terapeut Maria Katariina Kuusing usub maailma muutmisesse: Inimesed, ärge jamage enam!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. oktoober 2019 kell 16:52Fotod: Mirjam Veisner

Terapeut, nõustaja, kanaldaja ja kirjanik Maria Katariina Kuusing on teraapiamaailma radaril olnud juba mõnda aega ja septembri lõpus päädis see ka uue teraapiakeskuse avamisega. Oma varasemates intervjuudes on Maria avaldanud, et tegeles vaimse sfääriga juba lapsena ja need anded võivad pärineda türklaselt isalt, kelle esiemad olid samuti ravitsejad ning et tema suurim koostööpartner on samuti terapeudina tegutseva ema Kristiina. Telegramile räägib Maria oma peamiselt oma praegusest teekonnast.

 

Räägi oma teekonnast. Kes sa oled ja kust sa tuled? : )

Ma olen täiesti tavaline inimene (oma kogemuste, õppetundide ja looga), kes on õppinud oma andeid, teadmisi ja oskuseid kasutama inimeste hüvanguks. Jah tõsi, mul on jäänud avatuks ka kõrgemad võimed nagu tervendamine, selgeltnägemine, energiate nägemine, kanaldamine, mis on meis kõigis olemas ning mida ma paljudel inimestel aitan endis uuesti avada.

Inimeste toetamine ja juhendamine nende eluteel on minu missioon, mitte egoline vaid hingeline. Seda, miks ma teen seda, mida ma teen, ei saa kirjeldada läbi mingi emotsionaalse kasusaamise. Ma olen olemas inimestele, kes ma tajun meid kõiki ühena. Me loome end läbi üksteise. Me teeme kõike iseenda, kuid samas kõigi jaoks. Me oleme üks. Ja just sellepärast teen ma seda, mida ma teen ja veel nii kirglikult ja pühendunult.

Tihti küsitakse minult, kaua ma olen inimeste nõustamise, selgeltnägemise, tunnetamise ja inimeste psühholoogilise juhendamisega tegelenud, kuid sellele küsimusele on alati raske vastata. Olen seda teinud terve oma elu.

Minu jaoks on täideminevad nägemused, inimeste abistamine, parimate lahenduste ja meetodite väljatöötamine olnud täiesti loomulik ja normaalne. Niipea kui olin piisavalt vana, et mõista, mis on minu tegelik eesmärk siin elus, olengi alustanud inimeste kuulamist, nõustamist, suunamist, tervendamist ja abistamist kõikide oma teadmistega.

Minu teekonna oluline osa on minu ema Kristiina, kes on olnud alati mulle rohkem teekaaslane, õde, sõbranna ja hingesugulane. Me oleme alati jaganud kõike ning suunanud teineteist. Ta on aidanud hoida minu ühenduse Kõrgemate energiatega avatuna, et ümbritsev maailm neid kinni ei tambiks.

Olen juhendanud enesearengu teekonnal tuhandeid inimesi Eestis ja välismaal, aidates neil avada endas peituv tõeline potentsiaal, tahe, kirg ja teadlikkus sellest, mida nad siin elus tahavad, teevad, kuidas ja miks.

Minu töökogemus ulatub ligi kümne aastani erinevate juhtumite, probleemide ja muredega, millega inimesed minu poole pöörduvad.

Minu missioon on olnud ja on ka tulevikuks aidata luua inimestes ja kogu maailma ühiskonnas selgust, julgust, seda pulbitsevat kirge, motivatsiooni, teadlikkust iseendast ja sellest, mis ümberringi toimub. Me arvame, et me areneme ja kasvame homo sapiensidena erakordselt vägevalt, meditsiin ja tehnoloogia on saavutamas tippude tippu, kuid tegelikult oleme end sulgenud ja kaotamas oma ehedust ja sisemist väge. Minu eesmärgiks, mis kõlab üsna enesekindlalt, on aidata kaasa külluslikult ja vägevalt eduka, kuid samas terve, teadliku ja armastava inimese (ühiskonna) kujunemisele.

 

Oled kirjutanud mitu raamatut – millest need jutustavad?

Esimene raamat “Peidetud nõiavägi tänapäeva inimeses” aitab mõista, et meis kõigis on peidus rohkem, kui lihtsalt piiratud viie meele pakutavad aistingud. Me oleme hingelisemad ja tugevamad kui me arvame. Me oleme vägevamad ja potentsiaalikamad, kui me seni oleme end arvanud olevat. Meis kõigis on peidus nii palju andeid, vaimseid võimeid, kõrgemaid tarkuseid ja oskuseid ning see raamat, aitab need endas avada ja taasleida.

Teine raamat “Teadliku elu meistriklass” on veidi psühholoogilisem, aidates inimestel teha tööd oma emotsioonide, mõtete, tunnete ja füüsiliste programmidega, mis meie elu igapäevaselt väga tugevalt mõjutavad. Seda raamatut ilmestavad väga vaprate naiste lood, kes on tänaseks tõelised oma elu meistrid!

 

Kirjutasid Facebookis hiljuti, et oled taas hakanud tegelema tervendamisega. Miks sa sellega pausi pidasid?

Ma ei teinud tervendamisega pausi, vaid panin selle tahaplaanile, st ma ei kuulutanud, et pakun seda inimestele. Kui tuli keegi, kelle teekonnal oli siiski vaja kasutada ka tervendamise võtteid, tegin seda siiski. Kuid viimasel ajal tuli neid inimesi eriti palju seega otsustasin, et pakun seda rohkematele, kellel vaja. Mina ei tervenda, vaid olen vahendaja energiale, mis aitab inimese kehal end ise tervendada.

 

Kes on sinu eeskujud ja õpetajad?

Minus on väga raske tekitada vaimustust, kuid Anthony Robbins on see, kes on täielikult minu iidol! Kogu tema rääkimisstiil, meetodid ja tehnikad, mida ta kasutab inimeste aitamiseks haakub minuga nii väga!

Jõudsin Robbinsini tegelikult läbi oma kliendi, kes küsis, kas ma olen Anthony Robbinsit lugenud või kuulanud, et me pidavat olema nii sarnased ja rääkima sarnast juttu. Hakkasin asja uurima ja mul tekkis täielik vaimustus tema isiksusest ja õpetustest! Loodan, et saan võimaluse kunagi sama suurelt oma kirge ja jõulisust inimestega jagada!

 

Mis täna inimestele kõige enam muret valmistab (ja milliste muredega nad enim abi otsivad)?

Väga palju on selliseid juhtumeid “Mul on kõik olemas, aga ma ei suuda olla õnnelik”. Lisaks on järjest rohkem depressiooni, ärevuse ja paanika juhtumeid, psühhoos ja äärmuslikud emotsionaalsed kõikumised. Ja siis sinna hulka ikka vanad head suhte teemad, raha, tervis jms. Õnneks on ka üha enam inimesi, kes siiski on fokusseeritud ka enesearengule, käies aktiivselt kursustel ja osaledes paljudes võimsates praktikates, et oma elu teadlikult luua ja muuta. Lõppude lõpuks on kõik ikkagi meie enda teha! Mina saan anda vaid tööriistad ning õpetada neid kasutama.

 

… ja mis valmistab neile muret Eesti ja maailma tasandil?

Maailma tasandile väga palju veel ei mõelda kahjuks, sest ollakse oma sisemaailma probleemides veel nii kinni. Eesti osas ollakse ikka veel fokusseeritud vaid kriitikale ja negatiivsusele. Arvatakse, et see viib lõpuks muutuseni – tegelikult mitte. Peaksime hakkama Eestit ja maailma transformeerima sisemise tervenduse ja armastuse läbi, mis lõpuks kasvaks nii revolutsiooniliseks, et tuleks kaua oodatud muutus! Me ei märka muutusi ega ole neid valmis vastu võtma, kui me ise ei kasva.

 

Mis on inimestele suurimaks takistuseks enese elu muutmisel?

Julguse puudumine, ühiskonna pealesurutud kriteeriumid, võõrad tunded ja mõtted, külgeõpitud käitumismustrid ja reaktsioonid, vastutusest kõrvale puiklemine, enesekriitika jne.

Kuid kõige suuremaks takistuseks toon välja TAHTE puudumise. Inimene tuleb küll seansile ja ütleb, et tahab muutust ja tahab muutuda. Aga selle soovi taga ei ole tegelikult jõudu, energiat, motivatsiooni ja tõelist TAHET. See tahe peab olema selline, et see paneb silmamunad värisema ja vere vemmeldama. See tahe peab olema 200%, mitte 20% ega 70%. Kas kõik või mitte midagi! Me ei saa teha ühte väikest muutust ja eeldada, et sellest piisabki. Üks väike muutus, toob endaga kaasa veel nii palju teisi muutuseid, mis tuleb ka ära teha, kui tahetakse edu saavutada.

 

Kas maailma on võimalik muuta?

Jah, maailma on võimalik muuta, aga mitte üksi. Maailma saab muuta vaid koos, suure ja tugeva TAHTEGA! Kui muudad juba ühe inimese maailma, siis sellega mõjutad vähemalt veel viite inimest. Ja nii see ämblikuvõrguna läheb. Kuid meie maailma päästmiseks on vaja juba suuremat raputust ja ma väga loodan, et enne negatiivset sünnib positiivne raputus ning et inimesed sellest ka aru saavad ja midagi muudavad. See on meie kõigi teha – jah, seda juttu räägitakse igal pool, aga tegelikult nii see ka on!

Tahaksin öelda, et inimesed ärge jamage enam! See ei ole siin lihtsalt mingi tavaline elu, tavaline jura. See on harukordne võimalus olla osa suurest muutusteajastust ja uuest ärkamisajast. Anna oma panus maailmale. Ja seda ei pea tegema maailma ega iseenda pärast. Need kaks asja ei ole lahus, need on koos. Me oleme üks, me kasvame kõik koos, loome kõik koos. Loome end läbi maailma ja maailm loob end läbi meie. Me kõik oleme olulised süsteemi osad ja kui üks süsteemi osa on katki, siis see mõjutab tervet süsteemi.

Just seepärast peamegi kõik oma panuse andma ja end kokku võtma!

Ärge saage valesti aru, see ei ole mingi raske töö – see on missioon, see on eluülesanne, meie kõigi oma.

 

Uuri ka ka Maria Katariina teraapiakeskust: Teadvusteraapia keskuskeskuse FB

Fotod: Mirjam Veisner

 

Küsitles Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt