Aluspesu kandmine tavarõivastena

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. september 2021 kell 12:04Globaalselt populaarne moesuund lingerie as outerwear on riietumisstiil, kui aluspesuna mõeldud rõivaid kantakse tavapäraste rõivastena. Käesolev artikkel uurib, et kuidas kanda aluspesu nn tavarõivana ning kuidas välimust stiilseks muuta. Lisaks annab artikkel nõu, kuidas kombineerida aluspesu tavarõivastega ning millised võiksid olla rõivavalikud vastavalt aastaaegadele.

 

Aluspesu kandmine läbi ajaloo

Ajalooliselt on pesu olnud midagi väga isiklikku ja intiimset. Samm-sammult on suhtumine aluspesusse muutunud ja nüüdseks on aluspesu muutunud aktsepteeritavaks osaks rõivastuse juures. Oma osa selle riietumisstiili populaarsuse kasvule on andnud Hollywoodi staarid, maailmakuulsad artistid, näiteks Madonna, ja sellised moeloojad nagu Jean Paul Gaultieri ning ka Gucci.

Tegelikult ei ole aluspesu kandmine tavarõivana midagi uut, sest juba 1980ndatel hakkas Madonna kandma korsette ja pesukomplekte lavakostüümidena. See omakorda inspireeris paljusid naisi, kes hakkasid avalikult aluspesu kandma ja näitama. Jean Paul Gaultier tõi aluspesu moelavadele ja Gucci lisas selle oma kollektsiooni.

Aluspesu avalikult kandmise populaarsus on jätkunud tänaseni. Lingerie as outerwear on muutunud moesuunaks, mis on leidnud koha nii tänavastiilis kui ka punase vaiba üritustel. Aluspesu on muutunud moesümboliks, mis väljendab naise enesekindlust ja seksuaalsust.

 

Aluspesu kui tavarõivad: stiili element

Aluspesu kasutamise puhul oma riietuses on oluline hoida tasakaalu. Näiteks on võimalik siduda pesu struktureeritumate esemetega – bleiserite või kõrge vöökohaga pükstega. Aksessuaaride lisamine, nagu näiteks ehted või käekott, võib samuti aidata välimust tasakaalustada.

Teine võti selle stiili täiuslikkuse tagamiseks on enesekindlus. Pesu kandmine rõivana võib olla julge moeavaldus ja oluline on tunda end enesekindlalt. Selle saavutamiseks tuleks valida pesu, mis on mugav, tagab enesekindluse ja võimaldab vastavat riietust kenasti välja kanda.

 

Aluspesu tüübid tavarõivastena

Rinnahoidjad

Rinnahoidjaid kombineeritakse tõenäoliselt kõige rohkem koos tavarõivastega. Neid on erinevates tegumoodides, nagu push-up, balconette, longline jpm. Rinnahoidjaid saab kanda kerge jakiga, kampsuniga või kombineerida pitsilise topiga.

Camisole

Samuti on camisole ehk alussärk üks rõivaese, mida saab kanda tavarõivana, olles õhuke, kerge ja pehme ning sobib ideaalselt kandmiseks kas koos kerge jakiga või kampsuniga, aga soojal suvepäeval ka täitsa ilma.

Aluspüksid

Tavarõivana saab kanda ka aluspükse, mida on erinevates tegumoes, nagu klassikalised püksid, stringid ja tangad.

Bodysuit

Ka bodysuit on rõivaese, mis sobib ideaalselt tavarõivana kandmiseks, olles stiilne ja mugav ning seda saab kanda nii pükste kui ka seelikuga. Bodysuit sobib hästi ka kombineerituna kerge jakiga või kampsuniga.

Korsett

Tavarõivana saab kanda ka korsetti, mis on stiilne ja elegantne ning seda saab kanda nii seeliku kui ka pükstega. Korsett sobib hästi ka kombineerituna jakiga, et luua stiilne ja elegantne välimus.

Slip Dress

Slip dress on õhuke ja kerge sobides ideaalselt kandmiseks suvepäevadel. Slip dressi saab kanda üksi või kombineerida jakiga, et luua stiilne välimus.

Bralette

Bralette on stiilne ja trendikas aluspesu, mida saab kanda ka tavarõivana, sobides hästi kandmiseks seelikuga või kerge jakiga. Bralette’i saab kombineerida ka pükstega, et luua stiilne ja mugav välimus.

Longline Bra

Longline bra on stiilne aluspesu, mida saab kanda tavarõivana, olles pikem kui tavaline rinnahoidja sobib see hästi kandmiseks seeliku või jakiga. Longline bra on stiilne ja mugav ning sobib hästi kandmiseks igal aastaajal.

Lace Body

Lace body on elegantne aluspesu, mida saab kanda tavarõivana, sobides hästi kandmiseks seeliku või pükstega ning koos jakiga saab luua stiilse ja elegantse välimuse. Lace body on saadaval erinevates stiilides ja värvides, mis sobivad igale maitsele.

 

Kuidas ühendada aluspesu välirõivastega

Püksid ja seelikud

Õige ja mugava aluspükste leidmine lühikeste pükste või seelikuga kandmiseks võib osutuda väljakutseks, kuid selle õige leidmisel on tulemus väga stiilne. Mustad püksid on alati hea valik, kuna need sobivad peaaegu igasuguse aluspesuga. Kui on soov kanda seelikut, siis võiks valida pesu, mis on veidi pikem ja mitte liiga paljastav.

Kleidid

Aluspesu, mis sobib kleidi all kandmiseks, on üldiselt lihtne leida, kui just ei ole tegu väga paljastava või erilisest kangast kleidiga. Kleidi all kandmiseks soovitame mugavat, ilma õmblusteta, kleiditoonile sobivat aluspesu. Samuti soovitame sobitada omavahel aluspesu ja kleidi tegumoe, näiteks lahtise seljaga kleidi puhul.

Teksad

Teksade alla ja juurde sobib peaaegu igasugune aluspesu. Mustad teksad on alati hea valik, kuid võite ka proovida midagi natuke julgemat, nagu näiteks heledad teksad koos pitsilise aluspesuga.

Topid ja kampsunid

Kui on soov kanda aluspesu topi või kampsuni all, siis soovitame valida midagi, mis on veidi paksem ja mitte liiga paljastav. Näiteks võiks proovida kanda musta aluspesu valge kampsuni all, et luua huvitav kontrast.

Jakid ja ülikonnad

Kui on soov kanda aluspesu jaki või ülikonnaga, siis soovitame valida veidi rohkem katva aluspesu.

 

Näiteid kuidas kanda pesu väliriietena

Bella Hadid

Bella Hadid on tuntud oma julgete ja seksikate stiilivalikute poolest. Ta on sageli kandnud rinnahoidjaid ja korsette tavarõivastena, kombineerides neid näiteks pükste või seelikutega. Hadidi stiil on inspireerinud paljusid moeloojaid, kes on hakanud disainima ka aluspesu-tüüpi tavarõivaid.

Kate Moss

Kate Moss on pikalt olnud moemaailma ikoon, kelle stiil on inspireerinud mitmeid põlvkondi. Ta on sageli kandnud läbipaistvaid pluuse ja kleite, mis paljastavad tema aluspesu. Mossi stiil on aidanud populariseerida aluspesu kandmist väljaspool magamistuba.

Whale tails

Whale tail” on termin, kirjeldamaks stiili, kui püksid on nii madalal, et aluspüksid paistavad välja. See trend oli populaarne 2000ndate alguses ja on taas moodi tulemas. Näiteks on punasel vaibal sellist stiili kandnud Britney Spears ja Paris Hilton.

BDSM

BDSM-i stiilis aluspesu on muutunud moemaailmas üha populaarsemaks. Nahast ja kettidest valmistatud rinnahoidjad ja korsetid on leidnud tee moelavadele ning on inspireerinud paljusid disainereid.

InStyle

Moemagasin InStyle annab soovituse kanda aluspesu tavarõivastena, kombineerides näiteks pitsist rinnahoidjaid ja korsette pükste või seelikutega. Moemagasin soovitab valida kvaliteetseid ja luksuslikke aluspesu brände, mis näevad välja stiilsed ja sobivad kandmiseks väljaspool magamistuba.

Luxury lingerie

Luksuslik aluspesu on moemaailmas muutunud üha populaarsemaks. Disainerid nagu Agent Provocateur ja La Perla on loonud kollektsioone, mis on mõeldud kandmiseks väljaspool magamistuba. Nende kollektsioonides on näha näiteks pitsist rinnahoidjaid ja korsette, mis on kaunistatud kallite kivide ja pärlitega.

Loungewear

Loungewear on mugav riietus, mis on mõeldud kandmiseks kodus või vabal ajal. Paljud loungewear rõivad, nagu pehmed püksid ja kampsunid, on muutunud populaarseks ka väljaspool kodu. Kombineerides loungewear rõivaid näiteks rinnahoidjate ja korsettidega, saab luua mugava ja stiilse rõivaste komplekti.

 

Toimetas Sisuturundus

 


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt