Kuidas valida hoovi ja majale LED-tulesid ja valguskette?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. märts 2023 kell 15:29Suvel veedad tõenäoliselt suurema osa oma ajast vabas õhus nautides oma aias lõõgastumist. Ära lase lõõgastumisel päikese loojumisega katkeda, lihtsalt sellepärast, et välisvalgustus on aias olematu või ebaefektiivne. Valgusketid toovad sinu aeda ilu ja sära ka sumedateks suveöödeks. Kuidas aga sobivaid valguskette osta?

 

Planeeri valguskettide valimisel ette

Pea silmas oma aia suurust ja vajadusel tee mõned mõõtmised. Kasuta valguskettide täpse paigutuse määramiseks plaani, et teaksid täpselt mitu erinevat valgusketti on vaja soetada, et kogu aed saaks vastavalt soovidele valgustatud. 

Samuti peaksid veenduma, et valid piisavalt tugeva valgustuse, mis on valmistatud kvaliteetsetest ja ilmastikule vastupidavatest materjalidest. Loomulikult on oluline mõelda ka millisest toiteallikast valgusketid oma energia saavad ja kuidas vajadusel ühendused luua.

 

Kasuta LED-tulesid

LED-tuled kasutavad põlemiseks palju vähem energiat kui halogeen- või hõõglambid. Lisaks on need peaaegu hooldusvabad, nii et sa ei pea praktiliselt kunagi enam pirne vahetama.

 

Heida pilk valgustusele ka kodu seest

See võib aidata sul otsustada, millist valgustust valida ja kuidas see oma õue paigutada. Mõtle, kuidas siseõu, aed ja aiateed sinu kodust vaadates välja näevad. Elu- või söögitoast nähtavad aiad või põõsad annavad öösel toast avara ja kauni vaate õue.

 

Kasuta mahedat valgust

Sinu külalised ei soovi õues sööki nautides eredat prožektorit näkku, nii et vali valgustus, mis annab vajadusel pehme sära. Välisruumid saavad kasu stiilsest kaudsest valgustusest, mis aitab luua meeleolu. Istumise ja einestamise alade valgustamiseks kasutatakse rohkem olevaid laternaid ja valguskette. 

Kasuta võimalusel ja vajadusel valgustuse hämardamist ehk keera toidu valmistamise ajal lambid täis valgusesse ja muuda need söömise ajaks hämaramaks.

 

Mõtle aia valgustamise puhul ka turvalisusele

Välisvalgustus ei paku mitte ainult atmosfääri, vaid võib ka sinu kodu turvalisust kaitsta. Veendu, et kõik kodu sissepääsud oleksid hästi valgustatud. Paigalda ka garaažiukse mõlemale küljele valgustus. Turvalisuse suurendamiseks valgusta maja mis tahes pool räästa alla paigaldatud valgustusega või kasuta uste juures seinalaternaid.

 

Toimetas sisuturundus

 


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt