Vaatamissoovitus: 7 filmi elu sügavusest, lihtsusest ja tähendusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. märts 2023 kell 11:21Kõigil meil on oma eriline lugu, mida rääkida või jagada, mida sõnade või piltide näol edasi anda. Nõnda on inimesed läbi aja leidnud erinevaid viise nende lugude väljendamiseks – läbi raamatute, kunsti, muusika, filmide jne.

Et nädalavahetus oleks mõnusam ja südant soojendav, soovitame vaatamiseks allolevat 7 filmi, mis lisaks ilusale ja kaasahaaravale pildile annavad võimaluse läbi enda tundemaailma mõtiskleda elust enesest. Mõnusat sukeldumist!

 

Soul

Film näitab elu mõtet ja seda, et see pole nii masendavalt raske, kui vahest arvame, et see on. Film väga hästi illustreerib, et elu ei koosne vaid eesmärgi leidmisest ja selle tagaajamisest. Elu on ka nautimiseks ja tähistamiseks, igal sammul ja hetkel, kui liigume oma eesmärkide või unistuste poole. Ärme unusta märgata me ümber toimuvat. Vahest, väiksemad asjad me elus võivad tähendada nii paljut, kui vaid võtame hetke, et neid näha ja hinnata.

 

Moana

Hämmastavalt ilus. Iga üksik aspekt väärib tähelepanu. Visuaal on vapustav, lugu on võimas ja inspireeriv, huumor on suurepärane. See armas film aitab meenutada, kes sa oled, kuhu sa lähed, kust sa tuled.

 

Tuesdays with Morrie

“Kui õpid, kuidas surra, õpid, kuidas elada. ” 

See on ilus film. Ei, see pole kinematograafiline meistriteos. See pole kõigi aegade parim. Aga sa tunned seda filmi vaadates midagi olulist ja see puudutab sind tugevalt. Armastus on see, mis loeb. Elada elusalt ja ehedat elu – on see, mis loeb.

 

Pan’s Labyrinth

Selles filmis on nii palju enamat, kui 1 min treileri jooksul hoomata võiks. Kolm paralleelset lugu, igas üllatavas keerdkäigus. Hea alus psühholoogiateemalisteks aruteludeks (fantaasia ja reaalne maailm…).

 

Into the Wild

“Õnn on tõeline, kui saad jagada“.

Film tabab vaatajat igas mõttes ning kõneleb igaühega omal moel. Elu tõelise eesmärgi otsimine on igaühe jaoks erinev ning sellest käesolev lugu räägibki. Mis on õnn tegelikult?

 

Peaceful Warrior

“Sa võid elada terve elu ilma, et oleksid ärkvel“, ehk kohal.

Enne kui saame mõista, et praegune hetk on kõik, mis meil on, tuleb teadvustada ennast täielikult. Film näitab, et me pole me mõtted, vaid nende tunnistajad. Saame näha, kuidas mõtted tulevad ja lähevad, enne kui ühega neist tegeleme. See teadvuse nihe eemaldab palju reaktsioone mõtetele, mis on olnud negatiivse väljundiga. See nihe avab potentsiaali, märgata senisest oluliselt rohkem mõtteid, mis on positiivsed.

 

The Shift

See hingeline ja ilus film illustreerib, kuidas ja miks liikuda ambitsioonilt tähendusele. Selline nihe kõrvaldab meie eraldatuse tunde, valgustab meie vaimset seotust ja hõlmab liikumist egost juhitud hommikust elu pärastlõunasse, kus kõike mõjutab peamiselt eesmärk. Saavutame tähenduse ja elu eesmärgi, pühendades oma ambitsioonid ümber oma autentse mina täitmisele.

 

 

Filme soovitas ja teksti toimetas Anneli Roots


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt