Eesti majandus kasvas teises kvartalis 1,3 protsenti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2013 kell 9:06rising-graph

Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas statistikaameti esialgsetel andmetel tänavu teises kvartalis eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 1,3 protsenti. Sesoonselt ja tööpäevade arvuga korrigeeritud SKP kasvas esimese kvartaliga võrreldes 0,1 protsenti, vahendab BNS.

 

Majanduskasvu panustas kõige enam töötleva tööstuse lisandväärtus peamiselt arvutite, elektroonika- ja optikaseadmete tootmise tegevusala lisandväärtuse tõusu toel.

Töötleva tööstuse tegevusala lisandväärtuse kasv tugineb eelkõige toodangu ekspordil, samuti suurenes kodumaisele turule suunatud toodangu müük.

Kaupade eksport kasvas hinnamõjusid arvestades kaheksa protsenti kemikaalide ja keemiatoodete; arvutite, elektroonika- ja optikaseadmete ning muude tööstustoodete väljaveo kasvu tõttu.

Kaupade sissevedu suurenes võrreldes mullusega kümme protsenti, olles enim mõjutatud koksi ja puhastatud naftatoodete ning arvutite, elektroonika- ja optikaseadmete impordi kasvust.

Lisaks töötleva tööstuse tegevusalale toetas SKP kasvu kaubanduse tegevusalal loodud lisandväärtuse suurenemine.

Esialgsete arvestuste kohaselt pidurdas teise kvartali majanduskasvu kõige rohkem veonduse ja laonduse; põllumajanduse ning veevarustuse, kanalisatsiooni jäätme- ja saastekäitluse tegevusalade lisandväärtus.

 

 

Allikad: BNS, Statistikaamet

Foto: psdgraphics.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt