Indrek Neivelt: pankade lisamaksustamine ei kahjusta neid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuli 2023 kell 16:35Ettevõtja ja kunagine pangajuht Indrek Neivelt andis hävitava hinnangu valitsuse maksupoliitikale, kritiseerides nii maksumuudatuste kiirkorras läbisurumist riigikogus, pankade suurkasumite maksustamata jätmist kui ka automaksu ettepaneku sisu, vahendab ERR.

 

Neivelt võttis sõna ka Leedus pankade hiigelkasumitele kehtestatud maksu toetuseks.

“Praegu me ju lükkame maksukoormust tavalise inimese peale, tõstame käibemaksu ja mida kõike veel. Aga need, kellel lihtsalt raha ajab üle, veel kord – pankadel ei ole ju vahet, kas nad teeniksid sel aastal 1,1 miljardit või 950 miljonit eurot kasumit. Sellest ei saa keegi aru ka mitte, sellest 150 miljonist, mis me selle Leedu süsteemiga võtaksime pankadelt ära. See on pankadele põhimõtteliselt nagu taskuraha,” tõdes endine pangajuht.

Ta toonitas, et pankade lisamaksustamine ei kahjusta neid: “150 miljonit on sama suur kui kavandatav automaks. Lastetoetused, me ei anna enam lastele klaasi piima ka ja siis samal ajal mida kõike teeme: anname elektriautodele toetusi, anname ahju väljalõhkumise eest toetust – see asi on kõik nii jaburaks läinud!”

Neivelt tõi ka välja selle, et kui Põhjamaade pangandusturg on ka suhteliselt sarnane Eesti omaga, siis neis riikides pangad nii suuri kasumeid ei võta.

Ta kritiseeris ka automaksu, mille eesmärk näib olevat lihtsalt raha. “Kui me tahaksime tegelikult rohepööret teha, siis me peaksime tegema tooteid, mis peavad kauem vastu, neid remontima – see on tegelik rohepööre. Praegu meil ei ole ju  mingit rohepööret, praegu me teeme ainult näo, et tahame loodust säästa, tegelikult me tahame ikkagi majandust kasvatada ja muud ei midagi.”

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Ksenia Kask


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt