Kaja Kallas saadab valitsuse laiali

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. juuni 2022 kell 14:27Foto: Riigikantselei

Peaminister Kaja Kallas (RE) teatas, et tegi reede pärastlõunal presidendile ettepaneku vabastada ametist ministrid Jaak Aab, Tanel Kiik, Eva-Maria Liimets, Taavi Aas, Kristian Jaani, Erki Savisaar ja Tiit Terik, vahendab ERR.

 

Tegu on Keskerakonna ministritega.

“Eesti vajab praegusel hetkel rohkem kui kunagi varem toimivat ning ühistel väärtushinnangutel põhinevat valitsust. Julgeolekuolukord Euroopas ei anna mulle peaministrina mingit võimalust jätkata koostööd Keskerakonnaga, mis oma sisemise lõhestatuse taustal ei ole võimeline seadma Eesti huvisid kõrgemale oma erakonna ja selle erinevate tiibade huvidest,” ütles Kallas.

Kallas rääkis, et on teinud ettepaneku alustada uue koalitsiooni kõnelusi Isamaale ja sotsiaaldemokraatidele. “Seniks, kuni uut koalitsiooni ei ole, jätkavad allesjäänud ministrid vastavalt ministrite asendamise korrale. Eesti vajab stabiilset valitsust, kes saab tegeleda riigi ees seisvate suurte väljakutsetega.”

Presidendi kantselei teatas reedel kella kolme ajal, et president Alar Karis vabastas peaministri ettepanekul Keskerakonna ministrid ametist.

Presidendi otsusega on ametist vabastatud keskkonnaminister Erki Savisaar, kultuuriminister Tiit Terik, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, riigihalduse minister Jaak Aab, siseminister Kristian Jaani, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning välisminister Eva-Maria Liimets.

 

Loe pikemalt: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt