Loe presidendi kantselei selgitust tapja vabastamise kohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2013 kell 9:42 

Eelmisel nädalal andis president Toomas Hendrik Ilves armu Liliya Artamonovale, kes oli tapnud oma mehe. Tapetu vend ei saanud sellest otsusest aru ning nõudis presidendilt selgitust.

 

President Ilvese avalike suhete nõunik Toomas Sildam selgitas, et armuandmine ei vabasta kedagi süüst ega võta talt tehtud kuriteo raskust.

Ta viitas sellele, et Viru Ringkonnakohus muutis 2008. aastal Liliya Artamonova kuriteo koosseisu ning vähendas tema karistust üheksa-aastase vangistuseni. Kohus ei leidnud, et tegemist oleks olnud omakasu eesmärgil toimepandud mõrvaga.

“Armuandmispalves Artamonova tunnistas oma süüd ja kahetses kuritegu,” teatas Sildam. “Alates vahistamisest sügisel 2005 oli ta karistusest ära kandnud üle seitsme aasta.”

Armuandmise järel ja Eesti vanglast vabastamisel saadeti ta kohe Venemaale välja. Artamonovale on kehtestatud 10-aastane sissesõidukeeld Eestisse.

President on 2006. aasta sügisest andnud armu kokku üheksal juhul.

 

Allikas: Postimees

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt