Täna on vanavanemate päev

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. september 2013 kell 9:00 

Igal aastal tähistatakse septembrikuu teisel pühapäeval vanavanemate päeva. Sel päeval tasub vanaemasid ja vanaisasid tavapärasest enam tähelepanuga hellitada: valmistada ette lõunasöök värskes õhus, minna koos terviserajale, külastada ühiselt muuseumi, vaadata vanu fotosid ja teha uusi pilte. Samuti kogutakse vanavanemate tarkuseteri ning koogi, moosi ja muu maitsva toidu retsepte.

 

 

Tänapäeva kultuur on väga noortepõhine, suuremat rõhku pannakse noortele nii sotsiaalvaldkonnas kui igapäeva asjades. Meie vanaemad-vanaisad on justkui koorem, mida peame oma palga ja ajaga üleval pidama. Kui me neid nii kohtleme, siis just sellised nad ongi. Tegelikult on vanavanemad meie kultuuriline pärand, meie varakamber, tarkuste varaait, vundament, millel püsime. Koheldes neid väärikalt ja austusega muutuvad nad väärikaks ja auväärseks.

Tänavu tähistatakse Vanavanemate päeva Tallinna Lennusadamas, Viimsi Rannarahva Muuseumis, Narva Kunstigaleriis, Eesti Põllumajandusmuuseumis ja mujalgi. Professorite Küla Selts Tallinnas korraldab vanavanemate auks väikese tänavapeo ning vanavanemate päeval saab mõnusalt aega veeta ka loomaaias, kus toimuvad tasuta ekskursioonid nii eesti kui ka vene keeles. Täpsemalt on võimalik üritustega tutvuda EV95 kodulehel.

Vanavanemate päev lisati riiklike tähtpäevade nimekirja veebruaris 2010, lisaks peetakse vanavanemate päeva ka mujal maailmas rahvuspühana, näiteks USA-s, Kanadas, Prantsusmaal, Itaalias, Poolas, Inglismaal.

 

 

Allikas: GoodNews

Pilt: favim.com

 

Toimetas Meeli Seermaa

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt