13. mail on ülemaailmne koroonavaktsiini ohvrite päev

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. mai 2023 kell 12:4413. mail toimub arvukate arstide-, meedikute-, teadlaste- ja kodanikuorganisatsioonide eestvedamisel ülemaailmne koroonavaktsiini ohvrite päev, mille raames kogunetakse suuremates linnades peaväljakutele, et olla koos kõigi nendega, kes on kannatanud Covid-19 vaktsiinide kõrvaltoimete käes.

 

Eestis toimub Telegram.ee andmetel vaid üks ametlikult koordineeritud sündmus. Kell 11:00-13:00 kogunetakse Rakveres Biore Tervisestuudios, et “avaldada toetust neile, kes on läbi koroonavaktsiini kannatada saanud ja mälestame neid, kes on läbi vaktsineerimise oma elu kaotanud.” Sündmuse Facebooki lehel seisab: “Kui tunned, et Sinu või Sinu lähedaste elu on koroonavaktsiin kuidagi mõjutanud, soovid toetust, Sul on küsimusi või tahad lihtsalt suhelda sarnase kogemuse läbi teinud inimestega, oled oodatud meiega ühinema. Üritus on tasuta. Oleme koos, oleme hoitud ja hoiame kokku! ME EI UNUSTA!”

Rakvere miitingu korraldajad loodavad, et analoogsed kogunemised leiavad aset ka teistes linnades, kasvõi spontaanselt. “On ju nii oluline, et me ei unustaks neid, kes on koroonavaktsiini manustamise tagajärjel kannatanud tervisekahjustuste käes või koguni elu kaotanud. On väga oluline märkida ka, et suur osa neist uskus lubadusi vaktsiini ohutusest ja soovisid vaktsiini, et “kaitsta ennast ja teisi”,” kommenteerisid nad Telegramile.

13. mai on ka kaastunde ja toetuse päev kõigile, kes on kannatanud moraalset või füüsilist kahju Covid-meetmete tõttu. Sel päeval tuletatakse meelde WHO, valitsuste, ravimitöösturite ja teiste vastutavate isikute poolt tehtud otsuseid, mis on muutnud ja puudutanud kogu inimkonna elu. Et see ei korduks, ei tohi me toimunut unustada.

 

Vaata ingliskeelset klippi, kus osalevad meedikud ja juristid üle maailma (ka dr Helen Lasn Eestist, alates 01:58):

 

Allikad: Worldwide tribute to victims of Covid vaccines (kaart), Facebook, Byoblu.com, MovLibertadCr, Grelive.fr, afectadosporlasvacunas.com

 

Toimetas Mariann Joonas


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt