Filipiine räsinud taifuunis võib olla 10 000 hukkunut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. november 2013 kell 10:03Filipiine tabanud taifuunis sai riigi keskosas surma kardetavasti vähemalt 10 000 inimest, teatasid täna hommikul kohalikud võimuesindajad. Läbi aegade üks kõige tugevamaid torme purustas terveid rannikulinnu ja hävitas oma 80 protsenti Leyte provintsist, vahendas BNS.

 

Maailma võimsaim tuul puhus keskmiselt kiirusega 65,3 meetrit ja puhanguti koguni 76,4 meetrit sekundis. Tormi tõstetud kõrgeimad lained ulatusid 15 meetrini.

“Võimude hinnangul mõjutas taifuun umbes 4,3 miljoni inimese elu 36 provintsis. Hävinenud on tuhanded kodud, teed on läbimatud ja inimesed vajavad toiduaineid, joogivett, varjualust ja voolu,” ütles ÜRO esindaja.

USA kaitseministeerium teavitas täna, et saadab taifuunist laastatud Filipiinidele abiks otsingu- ja päästelaevu, koptereid, lennukeid ja varustust. USA kaitseminister Chuck Hagel ütles, et Filipiinide valitsus edastas Ühendriikidele otsese ametliku abipalve.

Torm on praeguseks küll Filipiinidelt lahkunud, kuid pole sugugi raugenud ja jätab võimsa mulje isegi kosmosest vaadates. Taifuun on teel Vietnamisse, kus marutuule teelt on juba minema toimetatud kümneid tuhandeid inimesi. Koolid on suletud ning kõik laevad merelt sadamatesse kamandatud.

Vietnam on evakueerinud oma rannikule läheneva supertaifuuni Haiyan eest enam kui 600 000 inimest. Filipiinidel ulatuslikku hävingut külvanud torm peaks Vietnami rannikule jõudma esmaspäeva hommikul, maabudes põhjapoolses Nghe Ani provintsis ligikaudu 230 kilomeetri kaugusel pealinnast Hanoist. “Me oleme evakueerinud üle 174 000 majapidamise, mis võrdub enam kui 600 000 inimesega,” seisis valitsuse teadaandes.

Vaata videot:

 

Allikad: BNS, ERR, The Telegraph

Foto: accuweather.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt