G20: Maailmamajandus ei taastu piisavalt kiiresti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. september 2013 kell 16:55Globaalmajanduse taastumine on liiga nõrk ning eksisteerib oht edasiseks aeglustumiseks, samuti on regioonide ebavõrdsus liiga suur, märkisid maailma riigijuhid reedel Peterburis G20 tippkohtumisel.

 

“Meie tegutsemisest hoolimata on taastumine olnud liiga nõrk ning riskid on endiselt suunaga allapoole,” märkisid osalejad kohtumise lõppkommünikees. “Globaalseid kasvuväljavaateid 2013. aastaks on korduvalt allapoole korrigeeritud, regioonide ebavõrdsus on endiselt suur ning töötus, eriti noorte seas, on jäänud vastuvõetamatult kõrgeks.”

Kuigi euroalal on taastumise märke ning tõusvatel turgudel on kasv jätkunud, on arengumaades hakanud kasv aeglustuma, märgitakse kommünikees.

USA on teatanud, et plaanib lähiajal vähendada dollari pidevat juurdetrükkimist, mis teeb murelikuks need majandused, kelle tõus on tulnud tänu dollari pidevale odavnemisele.

 

 

Allikad; BNS, Reuters

Foto: european-council.europa.eu

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt