Kaks Saksa liidumaad kaotasid lõpuks maskikohustuse ühistranspordis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. detsember 2022 kell 10:28Foto: Freepik

Saksamaa Liitvabariigi üks olulisemaid liidumaid Baierimaa otsustas asendada bussides ja rongides maski kandmise kohustuse soovitusega. Sama otsuse tegi Baieri järel Saksi-Anhalti liidumaa, vahendab ERR.

 

Baierimaa otsus lõpetada ühistranspordis maski kandmise kohustus järgnes Saksa liidumaade tervishoiuministrite suutmatusele leppida kokku ühtses koroonapoliitikas Saksamaal.

Liidumaa riigikantselei juhi Florian Herrmanni sõnul on nüüd oluline isiklik vastutus ning tegu ei ole maski kandmise keeluga.

Peale Baierimaa valitsuskabineti otsust kaotab ka Saksi-Anhalti liidumaa alates neljapäevast maski kandmise kohustuse ühistranspordis.

Liidumaa terviseminister Klaus Holetschek tõi esile, et Euroopa Liidu 27 liikmesriigist 23-s ei pea enam maski kandma.

Saksa föderaalvalitsus on maskinõude kaotamise otsuse suhtes kriitiline, tervishoiuminister Karl Lauterbachi sõnul peab arvestama ka uute nakkavamate viirustüvede ning teiste viiruste ja gripilainetega.

Saksamaal kehtib edasi maski kandmise nõue kaugliinibussides ja rongides, kuna sealsete nõuete eest vastutab Saksa föderaalvalitsus.

 

Loe pikemalt: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt