Keenia terrorirünnak oli sõnum lääneliirikidele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. september 2013 kell 11:17Somaalia äärmusrühmitus Al-Shabaab teavitas kolmapäeval, et Keenia kaubanduskeskuses aset leidnud ohvriterohke terrorirünnak oli hoiatuseks kõigile lääneriikidele. Al-Shabaabi juhtivliige Ahmed Abdi Godani ütles, et rünnak hoiatas kõiki läänlasi, kes toetasid Keenia rünnakut Somaaliale, “mille käigus on valatud moslemite verd nende kütusefirmade huvides”, vahendas BNS.

 

Varem päeval kirjutas rühmitus elektronkirjavahetuses uudisteagentuurile AP, et välisriikide kodanikud olid legitiimsed sihtmärgid. Rühmitus kinnitas, et eraldas moslemid teistest tsiviilisikutest ja lasi neil minna. “Me viisime läbi põhjaliku kontrolli ja tagasime, et moslemid ei saaks kannatada,” öeldi rühmitusest.

Neli päeva kestnud vastasseis Keenia julgeolekujõududega nõudis 18 välisriikide kodaniku elu. Elu jättis kuus britti, Prantsuse, Kanada, Trinidadi ja Tobago, Hollandi, Austraalia, Peruu, India, Ghana, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Hiina kodanikke.

Viimastel andmetel sai rünnakus surma 67 inimest, 71 on endiselt kadunud. Vigastada sai 175 inimest, kellest 60 on jätkuvalt haiglaravil.

President Uhuru Kenyatta kuulutas vastasseisu lõppenuks teisipäeval.

 

 

Allikad: BNS, CNN

Foto: o.canada.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt