Koolitatud nagu KOERAD: britid järgivad ka tulevasi piiranguid ja maskimandaate, ütleb valitsuse nõunik 

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuli 2023 kell 13:55Briti valitsuse nõuniku sõnul on Ühendkuningriik juba niivõrd “ajupestud”, et rahvast nõustuks viivitamatult  igasuguste tulevaste pandeemiameetmetega

 

“Põhimõtteliselt saate selle [käitumise] lihtsalt uuesti sisse lülitada,” ütles juhtiv käitumisteadlane ja nn nügimise meeskonna juht, professor David Halpern Daily Telegraphile. 

Ta märkis, et kuna riik on plaandeemiameetmete, nagu maskide kandmine ja muud meetmed, rahva peal “harjutanud”, oleks tulevikus lihtne seda “kriisi uuesti teha”, sest tänu koroonakriisile on inimesed treenitud tegema seda, mida neil kästakse. 

Taskuhäälingusaates “Lockdown Files” rääkides juhtis Halpern tähelepanu sellele, et üldiselt on hirmu õhutamisel põhinevad sõnumid ebatõhusad. Ta kaitses selle kasutamist äärmuslikes oludes, otsustades mitte viidata massimeeleavaldustele, mis korraldati üle kogu riigi pärast piirangute kehtestamist 2020. aasta märtsis.  

Nõunik rõhutas ka seda, kui võimsad on plakatitel olevad sõnumid. Neid kasutati kogu piirangute aja ja need annavad visuaalse meeldetuletuse, mis käivitab “õpitud käitumise”. 

Inimesed harjusid piirangute ja mandaatidega nii ära, et neid on raske “reprogammeerida”. Ta tõi näiteks maski kandmise. ”Kuigi uuringud on tõestanud, et näokatted ei ole kunagi tegelikult viiruse levikut leevendanud, tekitades süsihappegaasi suurenenud sissehingamise tõttu isegi rohkem kahju, tundsid inimesed ikkagi, et midagi on puudu või valesti, kui nad ei maske ei kanna.” 

 

Allikad ja lisalugemist/ -vaatamist: Breitbart.com 1Telegraph.co.ukBreitbart.com 2ManilaTimes.netBrighteon.com 

 

Toimetas Hando Tõnumaa 

 


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt