Wall Street Journal: Covidi tsensuur osutus surmavaks 

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2024 kell 10:06“Valitsus ja sotsiaalmeediaettevõtted mängisid kokku, et lämmatada teisitimõtlejaid, kelle seisukohad osutusid õigeks,” alustab tehnoloogiaettevõtja Bret Swanson Wall Street Journalis ilmunud artiklit, mille sarnaseid kustutati ja blokeeriti ligi kaks aastat faktikontrollijate poolt kõikjal maailmas. 

Avaldame kordusena juulis 2023 ilmunud artikli.

 

Pärast 1986. aasta Challengeri kosmosesüstiku plahvatust teadis Nobeli preemia laureaat füüsik Richard Feynman , et tõde soodustab nii progressi kui ka leevendab rahva kurbust. ”Edukaks tehnoloogiaks,” ütles ta, “peab reaalsus olema suhtekorraldusest kõrgemal, sest loodust ei saa petta.” 

Kolm aastat pilkas pandeemia suhtekorraldus loodust, tekitades enam hirmu, haigusi, inflatsiooni ja liigset surma, kui “viirus“ eales põhjustas.  Digitsensuur suurendas jõupingutusi tegelikkuse varjamiseks, kuid reaalsus saab oma kohtupäeva.

4. juulil blokeeris USA ringkonnakohtunik Terry Doughty ajutiselt paljude föderaalasutuste ja Valge Maja koostöö sotsiaalmeedia ettevõtete ja teise organisatsioonidega, kes ühiselt infot tsenseerisid.

Missouri vs. Bideni juhtum paljastas suhted valitsusasutuste ja sotsiaalmeediaettevõtete vahel ning paljastas täiendava kihi ülikoolide keskuste ning isehakanud desinformatsiooni valvekoerte ja faktikontrolli tegevusest. 

Elon Muski Twitter avaldas mõned asutusesiseseks kasutamiseks mõeldud failid, millest selgus, et kuni 80 Föderaalse Juurdlusbüroo agenti olid imbunud sotsiaalmeedia ettevõtetesse. Need agendid ei võidelnud enamasti terrorismi vastu, vaid sildistasid Ameerika kodanikke, sealhulgas väljapaistvaid teadlasi, kes soovitasid Covidi poliitikas teistsuguseid lahendusi. 

Nende tegevuste tulemused?  Twitter lisas Stanfordi arsti ja majandusteadlase Jay Bhattacharya musta nimekirja, kuna ta osutas, et Covid ähvardas peaaegu eranditult eakaid, vähendades oluliselt tema säutsude nähtavust.  

Kui Stanfordi tervishoiupoliitika teadlane Scott Atlas hakkas Valgele Majale nõu andma, kustutas YouTube tema kõige silmapaistvama video, mis oli vastu sulgemistele. 

Twitter keelustas Robert Malone’i, mRNA vaktsiinitehnoloogia pioneeri, kuna ta juhtis tähelepanu vaktsiinide ohtudele.  

Ja need on vaid mõned näited. 

Sotsiaalmeedia platvormid olid võimsad vahendid täisspektriga tsenseerimiseks, kuid nad ei tegutsenud üksi. Meditsiinikoolid, meditsiininõukogud, teadusajakirjad ja pärandmeedia laulsid samast lauluraamatust. 

Arstide hordid jäid vaikseks pärast seda, kui olid tunnistajaks oma ametikaaslaste, kes esitasid väljakutse Covidi ortodoksiale, demoniseerimisele. Väike tsensuur paneb inimesi jälgima, mida nad ütlevad. Selle tulemusena jäid miljonid patsiendid ja kodanikud ilma olulistest teadmistest. 

Tervishoiuasutused ja telearstid rõhutasid, et noored on haavatavad, nõudsid väikelastelt maskide kandmist, koolide, randade ja parkide sulgemist ning ei tahtnud kaaluda olulist tasuvusanalüüsi. Majandus? Vaimne tervis? Pole neist kuulnudki. 

Need “eksperdid” eitasid taastunud immuunsuse kaitsvat mõju, nähtust, mida oleme teadnud alates Ateena katkust 430. aastal eKr. Nad keelasid tõhusalt Toidu- ja Ravimiameti poolt heaks kiidetud geneerilised ravimid, nagu asitromütsiin ja ivermektiin, mille madala sissetulekuga rahvad üle maailma olid edukalt kasutusele võtnud. Nad ei suutnud pandeemia ajal hinnata massilise vaktsineerimise evolutsioonilist dünaamikat. 

USA valitsus kulutas oma suletud majanduse turgutamiseks 6 triljonit dollarit ja enamik inimesi sai Covidi niikuinii. Kõige hullem on see, et sulgemised ja mandaadid põhjustasid rikaste riikide noorte ja keskealiste inimeste tervisele enneolematult halbu tagajärgi. 

Enamiku kõrge sissetulekuga riikide liigne suremus oli aastatel 2021 ja 2022 halvem kui 2020. aastal, pandeemia alguses.  

Paljudes vaesemates riikides, kus oli väiksem valitsuse kontroll, näis minevat paremini.  Ja Rootsil, kus ei toimunud sulgemisi, läks paremini, kui peaaegu kõigil teistel arenenud riikidel. 

Pärast 2020. aasta suhteliselt edukat navigeerimist hakkasid rikaste riikide noored ja keskealised terved inimesed 2021. ja 2022. aastal (pärast vaktsineerimiskampaania algust – toim.) enneolematult palju surema.  

Tervishoiuasutused ei ole piisavalt keskendunud sellele enneaegse surma kataklüsmile, südameinfarktidele, insultidele, kopsuhaigustele, embooliale, neerupuudulikkusele ja vähile, mida ei ole põhjustanud Covid-19. 

Nende ja teiste reaalsuste varjamine on internetiajastul muutunud keerulisemaks. Infoplahvatus on võimaldanud rohkematel inimestel ametnike vigu kiiresti märgata ja tõde teada saada. See on muutnud suhteid võimude ja nende vahel, keda nad valitsevad. Vastutajad tunnevad end ohustatuna. 

Digitsensuur on nende vastus sellele võimukriisile. Tõsi, valeinformatsioon on internetis lokkav. Kuid see oli palju hullem enne internetti, kui müüdid võisid püsida sajandeid. Uued tehnoloogiad võimaldavad kiiresti andmeid koostada, vigu parandada, fakte leida ja valesid ümber lükata. Teadus, mida toetab avatud internet, on protsess, mille abil me vähendame desinformatsiooni ja läheneme tõele. 

Tehisintellekt parandab meie võimet teavet sõeluda, sõeluda, redigeerida, autentida ja korrastada. Kui kuulete üleskutseid tehisintellekti litsentsimiseks või tsentraliseerimiseks, siis pidage meeles Covidi tsensuuri ülbust. 

“Rünnakud minu vastu,” väitis dr Anthony Fauci, “on ausalt öeldes rünnakud teaduse vastu.” Feynman oleks jahmunud. ”Teadus,” märkis ta targalt, “on usk ekspertide teadmatusse.” 

 

Bret Swanson 

Hr Swanson on Ameerika Ettevõtlusinstituudi mitteresident vanemteadur. Ta kirjutab Infonomena uudiskirja saidil Substack.com. 

 

Allikas: Wall Street Journal

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt